Si mund të rifitojë Heather Gay statusin e të preferuarit të fansit

Klea

Si mund të rifitojë Heather Gay statusin e të preferuarit të fansit

Heather Gay ishte një nga fansat e preferuar gjatë sezonit 1 të Real Housewives të Salt Lake City. Ajo është një nënë e divorcuar me tre vajza. Ajo gjithashtu themeloi Laboratorin e suksesshëm të Bukurisë + Laser. Ylli i Bravo ka qenë gjithashtu i hapur për largimin nga besimi i saj mormon. Heather madje shkroi një libër për jetën e saj, të titulluar Bad Mormon.

Ndërsa fansat i donin komentet e mprehta të Heather dhe personalitetin me këmbë në tokë, sjellja e saj ndryshoi papritur. Ajo dukej e ftohtë për kushërirën dhe mikeshën e saj, Whitney Rose. Dhe Heather mbrojti verbërisht Jen Shah dhe e mbështeti atë pas arrestimit të saj tronditës. Derisa Jen e ndryshoi pranimin e saj në faj.

Pra, a ndryshoi Heather pas sezonit të parë të RHOSLC? Apo ishte personaliteti i vërtetë i Heather-it i shfaqur në sezonin 2? Sigurisht, nuk është tepër vonë që Heather të rifitojë statusin e saj si një fanse e preferuar. Gjithçka që ajo duhet të bëjë është të ndjekë këto sugjerime të dobishme.

Heather Gay mund të kërkojë falje për mbrojtjen e Jen Shahut

Nicole Weinagart/Getty Images

Heather kaloi pjesën më të madhe të sezonit të dytë dhe të tretë duke qëndruar pranë Jen. Në vitin 2021, Jen u akuzua për konspiracion për të kryer pastrim parash dhe komplot për të kryer mashtrim me tela. Mashtrimet e telemarketingut në të cilat ishte përfshirë Jen shpesh përfitonte nga të moshuarit.

Jen shpalli pafajësinë e saj dhe Heather i besoi shoqes së saj. Por si Heather ashtu edhe Meredith Marks mbetën të habitur kur Jen ndryshoi lutjen e saj. Zonjat ishin me Jen në New York City përpara gjyqit të saj të ardhshëm.

Në korrik 2022, Jen u deklarua fajtor për konspiracion për të kryer mashtrim me tela. Ajo u dënua me gjashtë vjet e gjysmë në slammer, gjë që është shumë e mahnitshme. Ajo po shikonte dekada në burg.

“Gjithçka ndryshoi për mua kur ajo u deklarua fajtore,” tha Heather. “Tani fokusi im është te viktimat dhe familja e saj dhe dëmi kolateral i këtij krimi që ajo përjetësoi dhe pranoi të përjetësonte”, shtoi ajo. Të shoqërohesh me Jen nuk do të ishte një pamje e mirë.

Heather duke kërkuar falje për mbështetjen e Jen-it mund të shkojë shumë me shikuesit e RHOSLC.

Ndryshohu me Whitney Rose

Andrew Peterson/Getty Images

Gjatë sezonit 3, ishte tronditëse të shikoje Heather dhe Whitney duke sulmuar egërsisht njëri-tjetrin gjatë një feste me të brendshme. Whitney i tha Lisa Barlow se Angie Harrington derdhi disa thashetheme. Sipas Whitney-t, Angie i tha asaj dhe Heather-it se Lisa bëri favore seksuale për të marrë biletat e Utah Jazz. Seriozisht?

Kur Heather mohoi të dëgjonte thashethemet, argumenti u bë i shëmtuar. Ajo madje e largoi Whitney-n nga rruga e saj. “Më humbe, b***h!” Heather i bërtiti kushëririt të saj.

Dy ish-të dashurit nuk mund të riktheheshin në të njëjtën faqe. Ishte zemërthyese kur Heather nuk e mbështeti Whitney-n ndërsa ajo merrej me çështjet e abuzimit në të kaluarën. Ku ishte mirësia dhe dhembshuria e Heather? Dhe Heather u ndje e tradhtuar sepse Whitney donte një “shkëputje miqësie”.

Gjatë sezonit 3 të Real Housewives Ultimate Girls Trip, Whitney dhe Heather vazhduan të grindeshin. Në fund të udhëtimit, marrëdhënia e tyre ishte në një vend më të mirë. Edhe pse ata arritën një pjesë tjetër të përafërt në BravoCon 2022.

US Weekly raportoi në shtator 2023 se dyshja ishte kthyer në terren “të fortë”. Shpresoj. Miqësia midis Whitney dhe Heather ishte një plus për serialin. Më pëlqen “Moti i keq!”

Heather Gay mund të shpjegojë syrin e saj të zi

Gjatë udhëtimit të aktorëve në Arizona, Heather u zgjua me një shkëlqim. Në fillim, ajo la të kuptohet se dikush e dinte se çfarë i ndodhi. Zonjat e tjera ishin të shqetësuara për gjendjen e Heather.

Në ribashkimin e Salt Lake City, autorja pohoi se ajo “e nxirrte jashtë” sepse pinte shumë. Por më vonë, Heather pretendoi se Bravo duhet të kishte pamjet e çfarëdo që të ndodhte. “Por atje [were] kamerat kudo, dhe ata duhet të kenë pamje të saj, dhe nuk e di pse nuk po e tregojnë atë, “tha Heather.

Teoria më e njohur ishte se Jen i dha Heather syrin e zi. Dhe Heather heshti sepse Jen, në atë kohë, ishte drejtuar në gjyq.

Por historitë gjithnjë në ndryshim të Heather-it për shkëlqimin e saj i mërzitën shikuesit. Shumica prisnin të dëgjonin të vërtetën në ribashkim. Nëse Heather do t’u thoshte fansave të RHOSLC tani, kjo do të ndihmonte në riparimin e imazhit të saj. Dhe më në fund vendosi në shtrat syrin e zi më të famshëm në historinë e Real Housewives.

Mos ndërhyni në pikëpamjet fetare të Lisa Barlow

Corey Nickols/Getty Images

Gjatë sezonit 4, Lisa tregoi se djali i saj, Jack Barlow, vendosi të shkonte në një udhëtim misioni në vend të kolegjit. Dhe Heather kishte disa shqetësime. Heather nuk ndihej sikur Lisa praktikonte mormonizëm. Sipas Heather, mormonët zakonisht abstenojnë nga çaji, alkooli dhe kafeja. Dhe Lisa zotëron një kompani tekilash.

Ndërsa Heather shqetësohej se si do të ishte Jack kur të kthehej nga misioni i tij, Whitney kryqëzoi gishtat që Heather të qëndronte jashtë tij. Lisa tashmë ishte emocionuese për vendimin e djalit të saj.

Vetëm për shkak se Heather shkoi në një mision nuk i jep asaj të drejtën të ndërhyjë në besimet e Lizës. Nëse Lisa dhe familja e saj janë të lumtur, cili është dëmi? Shpresojmë, Heather mund të shmangë grindjet gjatë gjithë sezonit me Lizën rreth asaj se si është ajo mormone. Atëherë ndoshta Heather mund të rimarrë vendin e saj të merituar si një amvise e preferuar nga fansat.