Pse jemi të ngazëllyer për sezonin 8 të Summer House

Klea

Si mund të kalojë shtëpia verore e Bravo-s për amvisat e vërteta

Është si Krishtlindjet në korrik, kur shikuesit e Bravo marrin erë se ka pasur një dramë të madhe në të Shtëpi verore Rezidenca Hamptons. Jo vetëm që banda është ribashkuar për festa tematike, por ka pasur edhe një ndarje masive. Të Amvise të vërteta kanë qenë në krye të listave të Bravo për vite me rradhë falë stilit të jetesës së femrave të bukura dhe të bukura. Por a mund të kthehen tavolinat me më shumë shikues që dynden drejt atmosferave të qeta të Shtëpisë Verore?

Falë ndarjes së filmuar të Carl Radke dhe Lindsay Hubbard, sezoni 8 i Summer House do të ketë padyshim vlerësime të larta. Por një marrëdhënie toksike nuk është e vetmja gjë që sjell shikuesit. Ndërsa vlerësimet e Real Housewives po bien, shfaqjet si Vanderpump Rules dhe Summer House po shpërthejnë.

Pavarësisht nëse është ideja e të qenit shefi i vetes suaj, takimi serial ose shoqërimi me miqtë tuaj, shfaqjet dikur të dyta më të mira tani po bëhen ato për të cilat po bastojmë për sukses.

Amvisat e vërteta janë të vjetruara

Foto nga Jamie McCarthy/Getty Images

Disa shikues e duan idenë e traditës. Ndërsa Tevye nga Fiddler on the Roof këndon, “Për shkak të traditave tona, ne mbajtëm ekuilibrin tonë për shumë e shumë vite.” Megjithatë, ndonjëherë nevojitet ndryshimi, veçanërisht kur bëhet fjalë për realitetin televiziv.

Ideja e një martese me një burrë që shkon në moshën 9-5, ndërsa gruaja qëndron në shtëpi, duke rritur fëmijët dhe duke mbajtur shtëpinë të rregullt, është e vjetëruar. Në ditët e sotme, shumica e Millenialëve nuk kanë të njëjtën mendësi. Dreqin, shumica prej nesh po udhëtojnë dhe po shpenzojnë para sikur të jemi tashmë në pension (e dimë që SS do të jetë zhdukur prej atëherë).

Martesa nuk është prioritet

(Foto nga: Cindy Ord/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Mijëvjeçarët e shumtë nuk janë më të interesuar për martesën siç ishte në të kaluarën. Ideja për të mos qenë të barabartë në një partneritet është një largim i plotë për shumicën. Falë frikës nga angazhimi, inflacioni dhe përqindjet e larta të divorcit, disa shikues të rinj nuk po e ndiejnë nevojën për të lidhur martesën.

Franshiza Real Housewives ende shtyn idenë që martesa të jetë një privilegj dhe lehtësim taksash. Shikoni Heather Dubrow, “paratë e të gjithëve” të së cilës janë falë bashkëshortit të saj kirurg plastik, Terry Dubrow. E njëjta gjë vlen edhe për Sonja Morgan. Dikur e martuar me John Adams Morgan, fansat e kanë parë Sonjën të bjerë nga hiri që nga divorci i saj dhe ajo ka folur hapur se duhet të paguajë vetë për jetën e saj luksoze. Mijëvjeçarët nuk duan të mbështeten tek dikush tjetër për jetën e tyre të ëndrrave.

Shtëpia Verore ofron një perspektivë të re

(Foto nga: Eugene Gologursky/Bravo)

Kasti i Summer House ofron një këndvështrim të ri nga sytë e 25-40 vjeçarëve. Seriali hedh në qendër të vëmendjes se si çdo yll krenohet me profesionin e tij. Për shembull, Paige DeSorbo ka bërë një jetë mjaft të mirë duke qenë një ndikuese e modës, ndërsa Lindsay punon si specialiste e marrëdhënieve me publikun. Edhe pse kasti punon shumë, ata tregojnë një ekuilibër të madh jetësor kur bëhet fjalë për të shijuar kohën e lirë.

Grupi tregon gjithashtu aftësinë për të dashuruar fort dhe për t’i pasur ato luhatjet e verës. Bravo ka përqafuar idenë më të re të serialit për t’u fokusuar tek beqarët pasi i shton më shumë thellësi serialit. Demografia kryesore për Bravo janë gratë e moshës 18-54 vjeç. Ndërsa ka disa gra më të vjetra, shumica janë rreth moshës mijëvjeçare, gjë që tregon se ata kënaqen duke parë yje që po kalojnë të njëjtat pengesa të jetës si ato.

Mjedisi social i tifozëve po ndryshon

(Foto nga: Noam Galai/BRAVO përmes Getty Images)

Me prezantimin e Summer House: Martha’s Vineyard, fansave iu dha një vështrim i brendshëm i kulturës afrikano-amerikane në pikën e nxehtë të pushimeve. Kasti ecte në shtegun e trashëgimisë afrikano-amerikane dhe foli hapur për çështjet e racës. Bisedat nuk ndiheshin të detyruara si skena nga Real Housewives të New York City, sezoni 13 me Eboni K. Williams. U deshën 13 sezone që RHONY të kishte anëtarin e parë me ngjyrë, gjë që duket ende tronditëse.

Është e vështirë të imagjinohet që Bravo të anulojë Real Housewives. Megjithatë, fansat nuk duhet të flenë në Summer House, pasi zyrtarisht është kthyer në kalin e errët të rrjetit. Grupi i miqve dhe armiqve e ka bërë të qenit me zë të lartë dhe krenar për zgjedhjet tuaja të jetës në rregull dhe argëtues në të njëjtën kohë. Edhe formula e amvisave është duke u modifikuar në disa ekskluzivitete në favor të një grupi më të ri, ndoshta për të rikthyer suksesin e bandës Montauk.