Si Kyle dhe Mauricio po tradhtojnë të dy (të paktën)

Klea

Si Kyle dhe Mauricio po tradhtojnë të dy (të paktën)

Amvise të vërteta të Beverly Hills yjet Kyle Richards dhe Mauricio Umansky janë në muajin numër shtatë të ndarjes së tyre. Kur këta të dy njoftuan për herë të parë ndarjen e tyre, filluan të qarkullojnë shumë teori. Nga ana e saj, Kyle është afruar me këngëtaren e muzikës country, Morgan Wade. Shumë njerëz tani po pyesin nëse këto dy zonja janë thjesht miq, apo nëse mund të takohen.

Në fund të tij, Mauricio shpesh akuzohej si mashtrues. Tabloidët në fakt kanë shkruar histori për këtë për vite me rradhë. Kjo tha, ndërsa ne nuk e dimë realisht se çfarë po ndodh prapa dyerve të tyre të mbyllura, ne do të themi këtë; ne duam që këta të dy të jenë të lumtur.

Aktualisht, asnjëra palë nuk e ka tërhequr ende prizën e divorcit, kështu që duket se këta të dy ende po përpiqen t’i bëjnë gjërat të funksionojnë. Nga ana tjetër, Kyle dhe Mauricio mund të kenë nevojë vetëm për më shumë kohë për të përfunduar zgjidhjen e problemeve të gjetura në martesën e tyre prej dekadash. Ose, kjo histori mund të jetë e gjitha e rreme, e cila do të zemëronte kaq shumë shikues. Por hej…vlerësime.

Thënë kështu, një shënim i ri sapo iu shtua kësaj historie shumë konfuze, kontradiktore. E shihni, shikuesit gjithnjë vigjilentë të Bravo-s ia vunë re Kyle duke pëlqyer një postim në internet, i cili thellohej në konceptin e mikro-mashtrimit. Sërish të gjitha mendimet e shikuesve, por nëse na pyet ne, si Kyle dhe Mauricio janë fajtorë për këtë pretendim. Vazhdoni të lexoni për të parë se çfarë nënkuptojmë.

Por së pari, Postimi në fjalë

Postimi që Kyle i pëlqeu së fundmi ishte në llogarinë e influencueses Sameeksha Dhoundiyal. Në këtë rrotull, imazhet lëvizin pranë, me fjalë që ndihmojnë për të përcaktuar konceptin e mikro-mashtrimit. Këta shembuj përfshijnë “dërgimin e mesazheve fshehurazi me dikë”, “fshirjen e mesazheve”, “ankimin për partnerin tuaj tek njerëzit e tjerë”, “mbajtjen e kontaktit me ish-të tuaj ose njerëzit me të cilët flisnit dikur”, “gënjeshtra për statusin e marrëdhënies tuaj në internet ose jashtë linje”. “të jesh i prekshëm me dikë tjetër”, “përpjekja për t’i bërë përshtypje dikujt që nuk është partneri yt”, “të kesh [a] miqësi e fshehtë”, dhe “përndjekja e dikujt që ju duket tërheqës”.

Nëse Kyle i pëlqente kjo, atëherë ajo rezononte qartë me të në një mënyrë ose në një tjetër. Por përsëri, nëse na pyesni, këta shembuj nxjerrin në pah veprimet e saj dhe të Mauricios kohët e fundit.

Kyle’s Been Micro-Cheating On-Air

Në sezonet e kaluara, Kyle e ka mbajtur shumë mamin për të gjitha gjërat Mauricio. Kur përhapeshin thashethemet, ajo do të zgjidhte ose t’i injoronte ato, t’i devijonte ose madje t’i përgënjeshtronte. Martesa është e vështirë dhe të duash ta mbrosh një në televizionin kombëtar duhet të jetë jashtëzakonisht e vështirë, kështu që ne mund të kuptojmë lëvizjet e saj. Por këtë sezon në RHOBH, Kyle nuk po përmbahet më.

Një nga shembujt e dhënë për mikro-mashtrimin ishte “ankimi për partnerin tuaj tek njerëzit e tjerë”. Në shumë skena gjatë sezonit 13, Kyle po bën pikërisht këtë gjë. Ajo tani po prezantohet si një bashkëshorte e cila është vetëm mbi të, dhe në transmetim, dorezat e saj po i hiqen, duke zbuluar më në fund të vërtetat pas martesës së saj shumë të tensionuar. Duke zgjedhur t’i transmetojë publikisht ankesat e saj, ajo, me fjalët e këtij postimi, tani po e mashtron Mauricio-n.

Miqësia e Kyle me Morgan = Mikro-Mashtrim

Kyle dhe Morgan u takuan për herë të parë pasi Kyle kontaktoi këngëtaren në internet, gjë që ishte para vendimit të Kyle dhe Mauricio për t’u ndarë. Dëgjo, nëse Kyle është në Morgan, ne jemi këtu për të, sapo të thahet boja pas divorcit të saj. Por në vend të kësaj, Kyle mohoi se ka ndonjë gjë fizike që po ndodh. Në të kundërt, Kyle dhe Morgan ishin parë shpesh, përpara se të bëhej njoftimi për ndarjen e saj, duke u dukur mjaft të shoqëruar.

Pasi krijuan miqësinë e tyre, Morgan bëri tatuazh shkronjën “K” në trupin e saj. Gjithashtu, Kyle është sapo esëll, gjë që është edhe Morgan. Oh, dhe mos na filloni me videoklipin e ri muzikor të Morgan, të cilin Kyle e ka cilësuar si qesharak, por woah, është….sensual af.

Për sa i përket mikro-mashtrimit, miqësia e Kyle me Morgan-in kontrollon një mori prej kutive të lartpërmendura. Këto përfshijnë “të jesh i prekshëm me dikë tjetër”, “përpjekja për t’i bërë përshtypje dikujt që nuk është partneri yt”, “të kesh [a] miqësi e fshehtë” dhe “përndjekje e dikujt që ju duket tërheqës”. Shpresojmë, Kyle më në fund ndihet mjaft i sigurt për të konfirmuar ose mohuar çiftimin e tyre në ribashkimin e ardhshëm të sezonit 13 të RHOBH.

Mauricio’s Micro-Cheating Online

Gjatë RHOBH After Show Pjesa 1, Kyle foli për sjelljet “mosrespektuese” të Mauricio në internet. Në transmetim, Kyle u tha zonjave se ajo është grindur me Mo për veprimet e tij, të cilat kanë përfshirë “pëlqimin e fotove të njerëzve” dhe “ndjekjen e njerëzve” që një burrë i martuar me të vërtetë nuk duhet t’i ndjekë. Në “After Show”, ajo shtoi “as mos më lër t’i kontrolloj ato DM”.

Konsideroni të zgjedhur kutinë e mikro-mashtrimit “përndjekje e dikujt që ju duket tërheqës”. Megjithëse fjala “përndjek” është një shtrirje, ai ende nuk e respektoi publikisht Kyle në një mënyrë shumë publike shumë përpara se të ndaheshin. Tani, për sa i përket mashtrimit të tij aktual gjatë viteve, asgjë nuk është ngurtësuar ende. Prandaj, këto pretendime mbeten në fushën e spekulimeve.

Sa i përket të gjitha fotove të fundit të Pap-it të Mauricio-s që lidhet me femra të tjera, ai është zyrtarisht i ndarë tani, kështu që nuk mund t’i quajmë veprimet e tij aktuale si mashtrim. Megjithatë, ne do të donim të shihnim atë dhe Kyle t’i zyrtarizonin gjërat sido që të jetë, sepse këta të dy meritojnë të investojnë plotësisht kohën e tyre kudo që zemrat e tyre qëndrojnë vërtet.