Si Katie Maloney është një shoqe e vërtetë udhëtimi ose vdekjeje

Klea

Si Katie Maloney është një shoqe e vërtetë udhëtimi ose vdekjeje

Shikuesit e Vanderpump Rules duken të shqetësuar Katie Maloney. Gjatë gjithë sezonit të 11-të, kam vënë re se ndjekësit e thërrasin Katie për të qenë ndihmësja e Ariana Madix. Për disa, pronari Diçka Rreth saj nuk mundi të fitonte dhe shihej si i divorcuari i zemëruar. Megjithatë, unë argumentoj se Katie është shoqja nga e cila mund të përfitojnë fjalë për fjalë të gjithë në serial. Një mik i vërtetë nuk i mbulon kurrë problemet dhe nuk fyen, nuk bëhet xheloz ose nuk përpiqet t'ju ndezë. Kështu prezantohet Katie dhe nuk mendoj se duhet të ndryshojë së shpejti.

Katie është e vërtetë

Për vite me radhë, shikuesit e Vanderpump Rules kanë parë vetëm një hije se kush ishte Katie. Ajo ishte shumë e zënë duke u mbrojtur kundër Tom Schwartz-it dhe Tom Sandoval-it shumicën e kohës për të marrë një fjalë të madhe. Por Sezoni 11 ishte në gjendje të shfaqte aftësinë e Katie për të thirrur një budallallëk kur pa një të tillë. Dhe ndërsa ai qëndrim i pacipë mund të jetë shfaqur si i keq, ajo në fakt ishte autentike.

Një shembull kryesor i kësaj ishte gjatë pjesës 3 të ribashkimit kur Lala Kent me sa duket vazhdoi të vinte për të. Nëna e një fëmije bëri të pamundurën për të kapur Katie në një gënjeshtër, por ajo nuk mundi. Pas tentativës së tretë, Katie e mbylli duke ngritur zërin që të përputhej me volumin e Lalës. Mund të thuash shumë për Ketin, por pakkush i përballon lëvores së Lalës.

Katie respekton kufijtë

Më duket se duhet ta zbërthej këtë në një mënyrë televizive jo-reale. Mendoni për grupin tuaj të mrekullueshëm të miqve. Shoku juaj më i mirë po takohet me një nga djemtë dhe të gjithë vijnë për të zbuluar se ai kishte një lidhje të fshehtë për muaj të tërë. Pjesa tjetër e miqve tuaj mblidhen rreth vajzës, me disa madje duke hipur në pallto. Dua të them, Scheana Shay dhe Lala, ne kujtojmë atë reklamë të Uber Eats. Por në momentin që shoqja jote më e mirë u kërkon të gjithëve të mos e përfshijnë mashtruesin në jetën e saj, aleanca ndryshon. Papritur, këta kufij të thjeshtë janë shumë.

Ky nuk është një mik për mua. Por disi, ndërsa Schwartz, Scheana, Lala dhe Lisa Vanderpump nuk arrijnë të respektojnë Arianën, Katie kalon me ngjyra të shndritshme. Katie u sigurua që të qëndrojë për Arianën disa herë, edhe përballë vështirësive. Pra, çfarëdo që njerëzit përpiqeshin t'i jepnin Katie-t për modifikimin e keqbërësve, nuk po funksionon. Ajo është heroi i mallkuar.

Katie është e tolerueshme

Në një sezon të Vanderpump Rules plot me një kastë energjie “pick me”, kishte diçka për të thënë se si Katie thjesht nuk mundi rreth shkurret. Ajo zgjodhi anën e saj dhe nguli këmbët e saj në bar, pa u lëkundur kurrë. Kur je i vërtetë dhe autentik, kjo do t'i bëjë të tjerët të pasigurt. Ne e pamë këtë lojë teksa Sandy u përpoq të thoshte se ai nuk e urrente Katie. Në vend të kësaj, ai u pengua pas fjalëve të tij dhe e goditi përsëri me gaz, duke argumentuar se ai nuk i kishte folur ndonjëherë Schwartzy-t aq keq për të.

Në vend që të ishte e sjellshme dhe e kuptueshme (siç mësohen të bëjnë shumica e vajzave që në moshë të re), Katie i tha Tomit të “mbytej”. Ajo nuk ishte gati të luante me narrativën apo mashtrimin e tij të shtrembër. Ai ishte një mik i keq për të dhe ajo e bëri të qartë se nuk duhej ta pranonte atë trajtim.

Mbretëresha nuk përkulet kurrë

Katie është mbretëresha e Vanderpump Rules dhe ajo nuk do të dorëzojë kurorën e saj së shpejti. Unë do të pranoj që Katie është më shumë si Mbretëresha e Zemrave sesa një shërbëtore e përulur. Më pëlqen qëndrimi i saj për të prerë kokat tani dhe për të bërë pyetje më vonë. Ndërsa kjo qasje nuk i fiton gjithmonë pikët e saj në grup, ajo i qëndron shumë besnike vetes. Ideja e saj e mbrojtjes përfshin edhe miqtë e saj të ngushtë. Ishte e rrallë të shihje Katie në kalin e saj të lartë.

Ylli i OG-së mund të dëgjojë atë që të tjerët kanë për të thënë, por të mos lëkundet nga ajo që është e drejtë. Më pëlqen aftësia e saj për të qenë e vërtetë, edhe nëse dhemb. Sipas mendimit tim, Katie është një kënaqësi e mallkuar. Unë do të hipja për të në agim në çdo kohë. Tani, sikur më shumë nga anëtarët e saj të kastit të mund të hiqnin një faqe nga libri i saj. Por ky është një kalë i një ngjyre tjetër.