Si João Franco po shpenzon veten në sezonin 2 të BDDU

Klea

Si João Franco po shpenzon veten në sezonin 2 të BDDU

Shikuesit e Poshtë Deck Down Under u befasuan këndshëm kur João Franko iu bashkua shfaqjes si bosun. Pas dy episodeve kaotike dhe të papërshtatshme me Luke Jones, Bravo e dinte se duhej të sillnin një sulmues të rëndë. Në Mesdheun Poshtë Deck, João nuk kishte një raport të mirë me koleget e tij femra, duke përfshirë Aesha Scott. Një vendas i Zimbabvesë një herë madje e krahasoi ushqimin kryesor me një “prostitutë”.

Në vitin 2019, Aesha foli për João në Watch What Happens Live. “Realiteti është se ai më ngacmonte çdo ditë në bord,” tha ajo. “Ai kurrë nuk pushoi së më gjykuari dhe kritikuari. Kur u larguam, do të vini re që nuk e përqafova as lamtumirë në episodin e fundit sonte. Isha shumë i mërzitur që ai më trajtonte si budalla.” Natyrisht, tifozët e Bravo hezitojnë të besojnë se João ka kthyer një fletë të re. Këtu shpresojmë se ai mësoi nga gabimet e tij të së kaluarës.

João Franco po bëhet më i afërt dhe më i përulur tani që ai është në Below Deck, duke e hedhur veten në një dritë mjaft të mirë. Që nga momenti i largimit nga seria, ai ka marrë çertifikime të shumta, ka punuar si kapiten dhe madje është bërë i matur. João tregoi në kthimin e tij se ai ishte fejuar, por marrëdhënia kishte përfunduar, duke e bërë atë të ndjehej i pambrojtur. Shpresojmë, njohuritë e tij të reja do ta ndihmojnë atë të lundrojë në sezonin e charterit më mirë se ato të mëparshmet dhe ta bëjë atë të bëjë miq në vend të armiqve.

João miqësohet me kuzhinierin

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Kur João hipi në bordin e mega jahtit, ishte e qartë se ai dhe shefja Tzarina Mace-Ralph ishin takuar më parë. Ishte gjithashtu e qartë se Cheffy nuk do të luante mirë. Ndërsa bosun-i i ri dukej se anashkalonte një ndërveprim të pakëndshëm, ai gjithashtu u ngrit me të vërtetë për të ndihmuar kuzhinierin që në episodin e parë që mbërriti. Ai ofroi një shpatull për të qarë kur Culver Bradbury u lidh me zierjen e re përpara saj dhe i bëri Tzarinës një fjalim të madh.

Në fakt, fansat e Below Deck Down Under nuk po kërkojnë aq fshehurazi që João dhe Tzarina të bashkohen. Kush do ta kishte parë që të vinte? Edhe pse Tzarina e di mirë të kaluarën me kuadrate të João me gratë, ai duket se po e fiton atë. Me sinqeritet, ai po na fiton edhe neve. Nuk dëmtoi as momenti i plazhit pa këmishë. Në vend që të lejonte Tzarina-n të kujdesej për egon e saj të mavijosur, João ka qenë konstante në galerë, duke kontrolluar për t’u siguruar që shoku i tij i ri është në rregull.

João iu fal Aeshës

Aesha Scott
(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Kur João hyri në anije, ai e dinte se duhej t’i rregullonte gjërat me Aeshën. Ishte e qartë se merakja kryesore u ndje e shfryrë kur pa se kapiteni Jason Chambers kishte punësuar zuzarin Bravo për të zëvendësuar Lukën. Megjithatë, João u përpoq maksimalisht për të trajtuar ngathtësinë. Edhe pse disa fansa menduan se falja e tij dështoi, João vuri në dukje se “ne të dy meritojmë shanset e dyta të njëri-tjetrit”.

Duke provuar se donte të thoshte atë që tha, João gjithashtu u pa duke kërkuar mendimin e Aeshës gjatë një takimi të kreut të departamentit. Kivi i tha kamerave Bravo se ishte e befasuar që João doli nga rruga për të kërkuar mendimin e saj. Ajo ishte e lumtur që ai mendoi mjaftueshëm për të për ta bërë këtë. João i ri nuk do ta kishte bërë kurrë atë lëvizje, duke treguar se ai me shumë mundësi mund të ishte pjekur.

João po përpiqet të jetë i këndshëm me ekuipazhin e kuvertës

Poshtë Deck Poshtë Në përmbledhje
(Foto nga: Mark Rogers/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Edhe pse shumica e ekuipazhit të kuvertës (Culver dhe Harry van Vliet) duket se e urrejnë João-n, bosun po përpiqet të bëjë çmos për të rrënjosur një etikë të mirë pune në ekipin e tij. Kohët e fundit, fansat panë João të lidhej me Adam Kodrën mbi përvojën e tyre të përbashkët të rritjes duke mësuar se si të luftonte.

Biseda me të vërtetë hodhi dritë mbi një fëmijëri të vështirë që kishte Joao. Të dy yjet e Bravo pritej të mbronin familjet e tyre me çdo kusht, edhe nëse kjo nënkuptonte që një 12-vjeçar João të merrte një armë për të shmangur një ndërhyrës. Për momentin, shikuesit e Bravo janë duke e vëzhguar me vëmendje João dhe shpresojnë se nuk e kanë vlerësuar keqdashjen e tij.