Si Jessel Taank i RHONY u shndërrua nga i dobëti në i preferuari i fansave

Klea

Si Jessel Taank i RHONY u shndërrua nga i dobëti në i preferuari i fansave

Si sezoni 14 i Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut po përfundon, fansat po bëjnë gjykimet e tyre përfundimtare për anëtarët e rinj të kastit të tyre të preferuar dhe më pak të preferuar. Një amvise emri i së cilës ka qenë në të gjithë hartën është Jessel Taank. Vendasja në Londër fillimisht filloi si zuzare e serialit, pasi disa defekte komunikimi e çuan atë në ujë të nxehtë me gratë.

Megjithatë, shumëçka mund të ndryshojë në një sezon dhe sigurisht që është rasti me Jessel. Publicistja e modës është kthyer në një të preferuar të papritur të fansave. Shikuesit kanë nxituar në mbrojtjen e saj, ndërsa gratë vazhdojnë të kundërshtojnë martesën e saj dhe të vënë në dyshim edukimin e saj. Në një kthesë befasuese të ngjarjeve, Jessel mund të bëhet Mbretëresha e re B. Ja se si ajo kaloi nga zuzar në hero.

Ajo dukej e pashqetësuar nga kritikat

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Një gjë që na pëlqen te Jessel është se ajo nuk i jep shumë peshë asaj që njerëzit mendojnë për të (mirë, në rregull, duke përjashtuar mendimin e Sai De Silvës për të). Por në përgjithësi, ylli i RHONY i mori kritikat e fansave dhe mbajti një sens humori për të gjithë. Në një intervistë në gusht për Variety, Jessel foli për personalitetin e saj që keqinterpretohet në TV.

“Kishte një shkëputje të madhe kulturore,” tha ajo për gazetën. “Unë jam ende shumë sarkastik dhe i thatë. Gjërat që më duken qesharake dhe të thata, njerëzit jo, dhe unë jam si ‘Prit një minutë!’ Ajo skenë në episodin e parë ku po pastroj tavolinën dhe po i them Pavit dhe mamasë sime, ‘Ky vend është një rrëmujë’, njerëzit komentonin se ajo ka nevojë për një divorc. Shikoni mënyrën se si ajo flet me burrin dhe nënën e saj. Është shpërndarja dhe toni dhe mënyra se si tingëllon.”

Ylli i Bravo shtjelloi “redaktimin e saj të keq” në një intervistë me Yahoo Canada muajin pasardhës, duke i thënë mediumit se e kupton pse sjellja e saj mund të dukej si “djallëzore”.

“Mendoj se kur më shihni ose më takoni për herë të parë, në jetën reale, dhe në përgjithësi, jam një person shumë i hapur, me shumë opinion,” tha ajo. “Unë jam një grua që drejtoj një familje, drejtoj bizneset e mia, drejtoj garderobën e burrit tim, fëmijët e mi, padyshim që ka një faktor kontrollues në personalitetin tim që mund të duket si shef dhe pak keq, mendoj.”

Qëndrimi lozonjar i Jessel për kritikat fitoi shumë fansa. Ne e duam se si ajo ishte, po, unë mund të jem shef, kështu që çfarë?

Ajo është kaq qesharake

Michael Loccisano/Getty Images

Edhe nëse nuk jeni një fans i Jessel-it, është e vështirë të injoroni se ajo është argëtuese në shfaqje. Talenti i saj natyral për të inatosur gratë e tjera pa u përpjekur është ari i realitetit televiziv. Nga e quajti Tribeca-n një zonë “duke ardhur” deri tek dështimi i shakasë së saj të shakave, nëna e dy fëmijëve nuk mund të bëjë asgjë siç duhet në sytë e shokëve të saj, gjë që e bën shfaqjen argëtuese për t’u parë. Ajo është shpesh në qendër të konfliktit. E cila, në rregull, ajo është personazhi kryesor. Të gjithë nuk mund të ndalojnë së foluri për të!

Ajo është nëntoka

Gavin Bond/Bravo përmes Getty Images

Fansat me të vërtetë filluan ta shihnin Jesselin ndryshe pasi ajo u bë një çantë grushtimi për gratë e tjera. Fansave nuk u pëlqente t’i shikonin vajzat duke bërë thashetheme për jetën seksuale të Jessel me burrin e saj pas shpine, veçanërisht pasi ajo ishte e hapur për mënyrën sesi udhëtimi i saj IVF mund të ketë ndikuar në dëshirën e saj seksuale.

Skena ku Sai dhe Erin Lichy bënin shaka për bashkëshortin e Jessel-it, Pavit Randhawa, duke shkuar në Vietnam për ta tradhtuar Jessel-in, thjesht nuk ishte e lezetshme. Fansat ndiheshin sikur gratë e tjera po ngacmonin Jesselin dhe nuk po e kishin. Ata gjithashtu nuk e pëlqyen kur Brynn Whitfield e quajti Jessel “të harruar” në shfaqje. Ata thanë: “Hej, kjo ishte shakaja jonë!”

Shikuesit e duan një të dobët dhe Jessel sigurisht i përshtatet faturave. Edhe të famshëm janë duke kërcyer në trenin Jessel. Ylli i Saturday Night Live, Bown Yang së fundmi shprehu mbështetjen e tij për vendasin në Londër gjatë një paraqitjeje në Watch What Happens Live. Kur u pyet për kastin e ri të preferuar të RHONY, Bowen u përgjigj: “Tre fjalë. Princesha Jessel Taank.” Periudha! Kjo është vajza jonë.