Si janë të lidhura shtëpia verore: Vajzat e vreshtit të Martës

Klea

Si janë të lidhura shtëpia verore: Vajzat e vreshtit të Martës

Me sezonin 2 të Shtëpia Verore Vreshti i Martës duke u zhvilluar, kasti është kthyer për një verë tjetër argëtimi dhe lidhjeje. Ekuipazhi i zakonshëm është kthyer dhe kërkon të kalojë disa javë të këndshme në vresht. Por këtë sezon, po vërej se shumë nga femrat po hapen më shumë se kurrë. Në vend që të festojnë, kasti ka filluar të ndajë më shumë për ndjenjat e tyre personale, dhe mua, për shembull, po e dua këtë.

Jasmine Ellis Cooper

Ngjitësja që mban grupin së bashku, Jasmine Ellis Cooper po kalon një lloj vere ndryshe. Shkrimtarja po qëndron vetëm në shtëpi pasi bashkëshorti i saj, Silas Cooper, aktualisht është i vendosur. Shumë shikues mund të mendojnë se duhet të jenë vetëm nëse janë të martuar me një bashkëshort ushtarak. Vendosjet mund të zgjasin nga disa javë deri në një vit, por jeta vazhdon të ecë përpara. Jasmine, si shumë gra ushtarake, po tregon forcën dhe qëndrueshmërinë e saj në këtë kohë të vështirë.

Jasmine është shtatzënë edhe me fëmijën e parë të çiftit. Pra, jo vetëm që po merret me Silasin e saj të humbur, por i duhet të përballet edhe me të vjellat e mëngjesit dhe vizitat e shumta me mjekun. Jasmine nuk ua ka thënë ende shokëve të dhomës dhe duket se po pret kohën e duhur. Megjithatë, gjatë episodit të fundit, Jasmine shpërtheu në lot pasi Bria Fleming i tha asaj se ishte e mërzitur. Shikuesit e Summer House Martha's Vineyard janë padyshim empatizues me Jasin tani.

Jordan Emanuel

Jordan Emanuel ishte një e preferuar e fansave gjatë sezonit 1, falë personalitetit të saj të hapur. Por Sezoni 2 po tregon një Jordan më të rezervuar, dhe kjo po vihet re nga kasti dhe fansat. Gjatë episodit të fundit, Jordan foli për luftën e saj me Alopecia. Modelja e Playboy është parë e përlotur për shkak të rënies së flokëve. Ajo ka shpjeguar para kamerës se “Si gra të zeza, flokët tanë janë monedha jonë”. Që Jordan të hapet gjatë një kohe kaq të vështirë ka shumë të ngjarë të ketë ndihmuar shumë shikues.

Gjatë një darke familjare, Jordan tregoi se pasi humbi nënën e saj kur ishte më e re, ajo humbi të ishte fëmijë. Ajo është vazhdimisht e shqetësuar për humbjen e kohës me ata që do. Stresi nën të cilin ndodhej Jordan ishte i dukshëm. Por familja e saj Summer House u mblodh rreth saj për mbështetje.

Noelle Hughley

Ndjekësit e Summer House Martha's Vineyard u lidhën me Noelle Hughley kur ajo foli për dashurinë e saj me Alex Tyree. Që nga premiera, Noelle është tërhequr drejt Alex. Dhe ne të gjithë e dimë se si ndihemi kur jemi të dashuruar me dikë. Është sikur zogjtë e vegjël të cicërijnë rreth kokave tona. Noelle flirtoi dhe madje i solli Alex një sanduiç tofu pas një udhëtimi pazari. Por gjatë një nate jashtë, ajo humbi besimin pasi i pranoi atij se kishte ndjenja.

Alex e mbylli atë me linjën e famshme “Të shoh si mik”, e cila e la Noelle të shkatërruar. Tani, ne të gjithë e dimë se si ndihet kur lakmia jonë thjesht na rrëzon. Dyshemeja na del nga poshtë këmbëve dhe ne ndihemi budallenj. Të shikoje Noelle-n duke qarë dhe më pas të thërriste nënën e saj për këshilla ishte jashtëzakonisht e ngjashme. Personalisht, doja të arrija përmes televizorit dhe t'i thoja se ka më shumë peshq në det.

Shanice Henderson

Edhe pse Shanice Henderson mund të jetë një flirt KRYESOR, ajo gjithashtu po tërheq shtresat. Fansat së fundmi mësuan se ajo humbi punën dhe po paditej nga ish i dashuri për 20 mijë dollarë. Ndërsa ishte në darkën familjare, Shanice u shpreh se si nuk kishte mundësi t'i blinte vetes rroba të reja dhe ndjenja bëri jehonë te ndjekësit. Mund të jetë e vështirë të duhet të rivendosësh jetën pas një ndryshimi të madh, por fansat e dinë që ajo do të tërhiqet!

Shpresoj që zonjat e Summer House Martha's Vineyard t'i mbajnë të hapura linjat e komunikimit. Është bukur të ndihesh i lidhur me kastin dhe të ndahesh në jetën e tyre.