Si i zhgënjen fansat e sezonit 8 të RHOP

Klea

Si i zhgënjen fansat e sezonit 8 të RHOP

Amvise të vërteta të Potomac ka qenë gjithmonë një serial dinamik me femra të gjalla, të cilat nuk kanë pasur kurrë frikë të përballen me njëra-tjetrën. Ndërsa Sezoni 8 i RHOP afrohej, shikuesit ishin të emocionuar për të parë se çfarë kishin bërë zonjat e Bregut Lindor. Fatkeqësisht, për habinë e tyre, ky këst më i ri ka qenë mjaft i mërzitshëm dhe unë do të doja një shpjegim. Sezoni 8 filloi në nëntor, dhe në vend që të ishte dhurata emocionuese e festave që menduam se do të ishte, ai doli të ishte një bllok i mërzitshëm qymyri. Ja pse sezoni 8 i RHOP po i zhgënjen fansat.

RHOP është një Snooze Fest

Mjerisht, mendoj se shikuesit kanë filluar të vërejnë se Real Housewives of Potomac nuk ka qenë argëtuese për një kohë. Shfaqja dhe zonjat janë bërë të pakëndshme për t’u parë, dhe ndihet më shumë si një grup vajzash të këqija sesa miq të vërtetë. Ky sezon ndihet si unë pas Ditës së Falënderimeve, i fryrë. RHOP Sezoni 8 po përpiqet të fusë gjithçka, duke përfshirë lavamanin e kuzhinës, në të. E megjithatë, nuk ka ende asgjë thelbësore për të parë.

Disa nga OG-të janë bërë të vetëkënaqur dhe sezoni duket se po largohet prej tyre sikur të jenë tashmë në shtëpinë e të moshuarve, thjesht duke u rrotulluar përreth duke shpresuar për një fillim bisede. Të sapolindurit nuk kanë kimi dhe është njësoj si t’i detyrosh fëmijët e shkollës së mesme të kërcejnë në katror – askush nuk dëshiron të angazhohet. Kur ata janë duke filmuar së bashku, nuk mund të mos e ndiej se shumica e këtyre grave janë duke u përpjekur për punën e tyre dhe po numërojnë minutat para se të mund ta thërrasin atë një ditë.

Nneka vs Wendy

Nneka Ihim është e re në ekskluzivitet, por historia e saj sillet rreth asaj që akuzon nënën e Wendy Osefo për ndërtimin e një faltoreje të keqe dhe e dëmton atë me vudu. Premisa e mallkimit nigerian nuk shtohet pasi nuk duket as që dy zonjat vraponin në të njëjtin rreth. Nneka po kapet nga kashta me këtë. Regjia dhe komploti janë të pakëndshme, veçanërisht pasi linja e tregimit u hodh atje dhe nuk u ndoq.

Ka pasur gjithashtu histori të shumta që rrotullohen rreth Wendy dhe familjes së saj; sinqerisht, jam i mërzitur. Na jep diçka tjetër, vajzë. Pjesa më e keqe e të gjithë ndërveprimit është se grupi vazhdon të veçojë Wendy-n dhe me të vërtetë ndihet si një tufë luanësh që rrotullohen rreth një bualli të trishtuar uji. Mjaftueshem eshte mjaftueshem.

Ku janë rrëfimet?

Nuk janë vetëm Wendy dhe Nneka që luftojnë për të mbajtur çdo formë komploti; në fakt është i gjithë aktori. Dua të them, çfarë po bën Ashley Darby? Mendoj se ka blerë një shtëpi me ish-bashkëshortin dhe e ka dekoruar si plazh. Kush e di, sinqerisht? Karen Huger—përsëri, sa herë kanë dëgjuar shikuesit për partneritetin e saj në Surry County? Gizelle Bryant po fillon sindromën e folesë së saj boshe. Përsëri, nuk më intereson.

Historia më e mirë është Robyn Dixon, por sinqerisht, unë jam mbi dramën e saj martesore. Nëse ajo dëshiron kaq shumë një burrë tradhtar, mbaje atë. Kush jam unë që të qëndroj në rrugën e saj?

Shikuesve u mungojnë Zonjat OG

Nuk ka kaluar pa u vënë re se ka një vrimë të madhe në kastin e sezonit 8 të RHOP pa yje si Katie Rost ose Monique Samuels. Disa fansa, duke përfshirë edhe mua, po pyesin nëse kemi nevojë për disa amvise të reja që janë në të vërtetë të pasura dhe përrallore. (Unë thashë përrallore, ashtu si Milania Giudice, nëse dikush kishte nevojë për ndihmë me referencën.) Është bërë plotësisht e qartë se Bravo duhet të heqë një ose dy anëtarë dhe të rimendojë qasjen e tyre.

Katie dhe Monique shtuan një kënd të keq që tregonte se as nuk i interesonte se si u pritën brenda grupit. Ka diçka për të thënë në lidhje me këtë qasje, pasi ajo i lejon amvise të tregojë ngjyrat e saj të vërteta në vend që të përpiqet të përshtatë një formë të asaj që ata mendojnë se prindërit e tyre duan të shohin. Unë me kënaqësi do ta ktheja Monique mbi Candiace Dillard Bassett çdo ditë. E urrej vërtet atë cep të trashë trekëndëshi.