Si i fiton paratë Luis Ruelas i RHONJ?

Klea

Si i fiton paratë Luis Ruelas i RHONJ?

Luis Ruelas mund të jetë dashuria e jetës së Teresa Giudice, por ai është një prani polarizuese Amvise të vërteta të Nju Xhersit. Fillimisht, fansat shpresonin se Teresa do të gjente sërish dashurinë pas divorcit të saj nga “Juicy” Joe Giudice. Në fund, martesa e Terezës me Juicy nuk mundi t'i kapërcejë problemet e tyre financiare dhe burgjet.

Pra, shikuesit fillimisht menduan se Luis dukej i mrekullueshëm. Por më vonë, ai shfaqi ndezje temperamenti dhe u përfshi shumë në grindjen midis Terezës dhe vëllait të saj, Joe Gorga.

Beteja ishte aq e hidhur sa Xho dhe gruaja e tij, Melissa Gorga, anashkaluan dasmën e Terezës. Më pas, Tereza ndërpreu lidhjet me Gorgas. Gjatë trailerit të sezonit 14, u duk se kishte tension në martesën e Luis dhe Terezës. Pastaj Margaret Josephs pretendoi se Luis i kaloi të gjitha paratë e Terezës.

Pra, kjo ngre pyetjen. Si i fiton paratë Luis Ruelas?

Çfarë bën për të jetuar Luis Ruelas?

Ajo që Luis bën për të jetuar ka qenë gjithmonë pak misterioze. Sipas llogarisë së tij në LinkedIn, Luis ka “mbi 25 vjet përvojë në industrinë e marketingut të përgjigjeve dixhitale”. Ai ka “përsosur aftësinë për të rritur në mënyrë efektive të ardhurat me këdo që punoj duke ruajtur një ndjenjë të fortë integriteti, një etikë pune të nderuar dhe një sens humori të zgjuar”. Ndoshta pjesa e humorit nuk përkthehet në RHONJ.

Luis ishte bashkëthemelues dhe CEO i Interactive Marketing Solutions nga janari 2000 deri në gusht 2012. Kjo kompani është “një kompani marketingu me reagim të drejtpërdrejtë”. Interactive Marketing Solutions trajtoi “nevojat, dëshirat dhe dëshirat e tregtarëve të përgjigjeve të drejtpërdrejta”.

Pastaj Luis vazhdoi. Ai ishte bashkëthemelues i Digital Media Solutions, i cili është një biznes mediatik dhe marketingu. Profili i tij në LinkedIn e liston atë duke punuar për kompaninë nga viti 2012 deri më sot. Por duket se nuk është më kështu.

Gjatë ribashkimit të sezonit 12 të RHONJ, Luis zbuloi se atij iu kërkua të largohej. Dhe kjo ishte e gjitha për shkak të shtypit negativ të gjeneruar nga ish-të e tij dhe shfaqje.

TMZ raportoi në mars 2024 se Luis ishte i përfshirë në një biznes të ri të quajtur Vinivia. “Kjo është një platformë e transmetimit të drejtpërdrejtë që po lançohet më 4 prill 2024, vetëm për krijuesit dhe ndikuesit në mbarë botën,” shpjegoi ai. “Ne do të marrim përsipër TikTok.”

Ashtu si Juicy Joe, Luis është përfshirë në disa procese gjyqësore. US Sun raportoi se kompania e Luis, Produce Depot, u padit nga disa shitës. Në mars 2022, biznesi paraqiti për falimentim në shumën prej 1,660,488,10 dollarë.

Më pas, sipas US Weekly, Digital Media Solutions u emërua në një padi. Në maj 2023, Juanita Williams pretendoi se kompania e Luis, së bashku me Choice Health Insurance, i dërguan telefonatat e saj telemarketing. Në padinë e grupit, ajo deklaroi se ishte pjesë e regjistrit “Mos Call”. Ajo kërkoi 1500 dollarë për çdo telefonatë telemarketing që merrte.

Por ka më shumë, njerëz! Më pas, ish-e fejuara e Luis, Vanessa Reiser, nxori një urdhër ndalimi në qershor 2023, duke pretenduar se Luis po e ngacmonte. Vanessa, e cila është psikoterapiste, pretendoi se Luis punësoi hetuesin privat Bo Dietl për të vendosur një operativ të fshehtë për t'u paraqitur si një nga “pacientet” e Vanessa-s. Vetëm për ta ngacmuar dhe përndjekur.

Më pas Luis u kundërpërgjigj. Ai e paditi Vanessën për një dëmshpërblim prej 5 milionë dollarësh për cenimin e reputacionit të tij, i cili ishte “dëmtuar përtej riparimit”. Dokumentet e gjykatës thanë, “Ruelas besonte se Reiser po zbulonte informacion konfidencial për pacientët dhe anëtarët e kastit të Real Housewives of New Jersey (RHONJ) për t'i përdorur kundër tij dhe gruas së tij, në një përpjekje për të forcuar kolegun e shfaqjes dhe për të vazhduar fushatën e pamëshirshme. të ngacmimit.”

Plus, Luis pretendoi se avokati i Vanessa-s, Kevin S. Johnson, fabrikonte emaile me emra të rremë, sepse ai kishte një gjobë “obsesion me Ruelas dhe RHONJ”. Procesi gjyqësor është ende në vazhdim. Po!

Nuk ka pica për ju!

Kishte gjithashtu një marrëveshje biznesi midis Joe dhe Luis që u përkeqësua, duke i shtuar kripë plagëve të hapura të familjes. Joe tha se i lindi ideja për një furrë picash për të nderuar babain e tyre të ndjerë, Giacinto Gorga, i njohur me dashuri si Nonno. Joe deklaroi se Luis kishte vënë disa para dhe ai mendoi se biznesi do të ndahej në mënyrë të barabartë mes tyre. Por ai pretendoi se Luis dhe Tereza ia vodhën idenë.

Ndërkohë, Tereza ka pohuar se Luisit i ka humbur këmisha në këtë fiasko. “I fejuari im humbi një çerek milion dollarë,” pohoi ajo. Më tej, ajo tha se Luis i futi të gjitha paratë dhe vëllai i saj donte gjysmën e fitimeve. Me fjalë të tjera, ne kurrë nuk do ta dimë saktësisht se çfarë e dogji këtë sipërmarrje picash.

Luis dhe Teresa kanë probleme financiare?

Traileri i sezonit 14 për RHONJ la të kuptohet për paratë dhe problemet martesore për Terezën dhe Luisin. Margaret, armiku i përhershëm i Terezës, pretendoi se i dashuri i ri i Terezës “i hoqi paratë e saj”. A jam unë i vetmi që shqetësohem sepse Tereza nuk nënshkroi një paramartesë?

Në fakt, Luis sapo mori një hua prej 1 milion dollarësh për shtëpinë e tyre. Dyshja bleu shtëpinë e tyre në Montville, New Jersey në janar 2021. Ata paguan 3,350,000 dollarë për pronën me shtatë dhoma gjumi.

Në mars 2024, Luis mori kredinë prej 1 milion dollarësh dhe renditet si “anëtari i vetëm” i LLC. Nuk dihet se sa kohë i duhet çifti të shlyejë kredinë. Kjo i jep njëfarë besimi teorisë se Tereza dhe Luis kishin nevojë për një nxitje financiare.

Sa është vlera neto e Luis Ruelas?

Life & Style raportoi se “sipas shitjeve të shumta”, Luis ka një vlerë neto prej 2 milionë dollarësh. Kjo nuk është shumë e dobët.

Disa nga detajet se si Luis i bën paratë e tij ende duken paksa të paqarta. Ndoshta do të mësojmë më shumë rreth punës së tij në sezonin 14 të RHONJ.