Si i fiton paratë John Fuda i RHONJ?

Klea

Si i fiton paratë John Fuda i RHONJ?

Të ardhurat e kaluara dhe të tashme të yllit RHONJ Xhon Fuda është objekt i shumë spekulimeve së fundmi. Në Amvise të vërteta të Nju Xhersit Premiera e sezonit 14, Teresa Giudice u përball me gruan e tij, Rachel Fuda, në një festë që ajo organizoi për Jennifer Fessler. Duke përsëritur thashethemet që dëgjoi nga ish-i i tij Brittany Malsch, Tre pretendoi se John ishte “dregtari më i madh i drogës në Bergen County”. Natyrisht, Gjoni e mohoi në mënyrë dramatike këtë.

Teresa nuk është fansja më e madhe e John apo Rachel, veçanërisht sepse ata erdhën për bashkëshortin e saj, Luis Ruelas. Dhe ndjenja është e ndërsjellë. Në ribashkimin e sezonit 13, Xhoni tregoi se Luis punësoi një hetues privat, famëkeqin Bo Dietl, për të gërmuar papastërti mbi të kaluarën e tij. Gjithashtu nuk ndihmon fakti që Fudat janë miq të ngushtë me Gorgas.

Pavarësisht nëse i besojnë apo jo akuzat e Terezës, thashethemet i bëjnë shikuesit të pyesin veten për financat e John dhe Rachel. Meqenëse Fudas sapo iu bashkuan shfaqjes në sezonin 13, fansat e Bravo nuk i njohin aq mirë ata si Shtëpiake Reale për një kohë të gjatë si Tre. Shtuar pyetjeve dhe spekulimeve është se John, si shumë nga bashkëshortët e Jersey's, është një ndeshje kaq e madhe në shfaqje. Ja gjithçka që dimë deri tani për mënyrën se si Gjoni fiton jetesën.

Çfarë bën John Fuda për jetesën?

Historia e punësimit të John mund të gjendet në profilin e tij në LinkedIn. Sipas sajtit, John's ka punuar si menaxher në Fuda Tile and Marble që nga viti 2000. Kompania e pllakave është biznesi familjar i John dhe është themeluar për herë të parë në vitin 1948.

Përveç 24 viteve në biznesin e tij familjar, John zotëron edhe kompaninë e tij. Ai është Presidenti dhe CEO i Valet King, një biznes të cilin e filloi në 2013. Sipas faqes së internetit Valet King, kompania ofron ndërtesa biznesi dhe banimi me shërbëtor dhe shërbime parkimi, duke përfshirë kujdestarët e dyerve, stafin e portierit, larjen e makinave, etj. Këto shërbime zakonisht u ofrohen shitësve të makinave, hoteleve, garazheve të parkimit dhe kazinove.

Në biografinë e aktorëve të Rachel RHONJ, kjo kompani u referua si “me rritje të shpejtë”. Me kalimin e viteve, ky biznes është zgjeruar përtej New Jersey. Në këtë kohë, ata gjithashtu shërbejnë në Nju Jork, Filadelfia dhe Miami, Florida.

Rachel dhe John punojnë krah për krah në të dyja kompanitë e tij me bazë në Ramsey. Në një moment, ata kishin një restorant të quajtur Burger Boss, me artikuj të menusë të frymëzuar nga dashuria e Fudas për filmat mafioz. Siç do ta kujtojnë shikuesit, etiketa e Rachel në RHONJ të Sezonit 13 ishte, “Jam shumë i zënë me drejtimin e një biznesi për t'u kujdesur për tëndin”.

Sa është vlera neto e raportuar e John Fuda?

Pasuria neto e John vlerësohet të jetë në miliona. Entrader vlerëson se ai është rreth 2.5 milionë dollarë. Por The Cinemaholic vlerësoi se ai mund të vlente deri në 5.5 milionë dollarë.

Kur Rachel iu bashkua shfaqjes për herë të parë, Life & Style raportoi se vlera e saj neto e vlerësuar ishte 400 mijë dollarë. Ndërsa ne nuk e dimë pagën e saj të saktë në RHONJ, është e sigurt të supozojmë se ajo nuk po fiton aq shumë në sezonin e saj të dytë sa paga e OG Terezës ose shtëpiaket e tjera të Jersey për një kohë të gjatë.

Po në lidhje me punësimin e kaluar të Gjonit?

Në një episod të hershëm të sezonit 13, Rachel tregoi se si u takua për herë të parë me John. Më pas, në moshën 22-vjeçare, ajo punonte si banakiere në Totowa. John ishte 24 vjeç dhe tashmë po bënte lëvizje biznesi. Në atë kohë, ai i tha asaj se sapo kishte shitur një piceri që kishte në pronësi. “Ai po përpiqej të bëhej, si një person i nxehtë”, kujton Rachel.

Në sezonin 13, Rachel e quajti burrin e saj një “super yll”. Rachel pohoi gjithashtu se John dikur modelonte. Në shfaqje, ai iu rikthye modelingut për kalendarin e bamirësisë së Dolores Catania. Dhe ai me sa duket u shfaq në një episod të Law & Order. Megjithatë, ky kredit nuk shfaqet në faqen e John's IMDb.

Çfarë ka thënë Gjoni në përgjigje të thashethemeve për të kaluarën e tij?

Në maj, kur filloi për herë të parë sezoni 14 i RHONJ, John shkoi në mediat sociale për të adresuar spekulimet për të kaluarën e tij. Në deklaratën e tij në Instagram duke iu përgjigjur akuzave, John vazhdimisht e quajti veten një “sipërmarrës dhe filantrop” “i respektuar” dhe “i nderuar”. Ai gjithashtu pretendoi se i përkushtohej “kauzave të shumta bamirëse dhe përpjekjeve të biznesit”. Dhe ai tha të kontaktojë Fudas për hetime mediatike, në vend të një publicisti profesionist. Ndoshta PR është përpjekja më e fundit e biznesit të Fuda?

John iu përgjigj një tjetër akuze të lidhur me drogën vitin e kaluar. Ai pranoi arrestimin për drejtimin e një automjeti me posedim të lëndës narkotike. Ai i tha Page Six, “Unë kurrë nuk u dënova dhe akuzat u hodhën poshtë”.

Deklarata e Gjonit është ajo lloj gjëje që do të dilte natyrshëm në një ribashkim. Megjithatë, sezoni 14 i RHONJ nuk do të ketë një ribashkim tipik. Lajmi ka bërë që fansat të spekulojnë për një rinovim të mundshëm të kastit. Nëse kjo ndodh, ne do të duhet të shohim nëse Fudas bëjnë prerjen.