Si gjyqtari Tamra i RHOC është OG i ri i OC

Klea

Si gjyqtari Tamra i RHOC është OG i ri i OC

Gjyqtari Tamra i ka dhënë mendjen, trupin dhe shpirtin e saj Amvise të vërteta të Orange County seri. Duke u bashkuar me këtë kastë në sezonin 3, Tamra hyri me zë të lartë dhe krenare, duke mbajtur gati shkopin e saj imagjinar që trazonte tenxheren. Përpjekjet e saj e panë atë të qëndrueshme deri në sezonin 14, kur ajo hyri në një shkurre për t’u fshehur deri në sezonin 17. Edhe pse ajo nuk është një OG e Sezonit 1, ajo është ende anëtarja më jetëgjatë e kastit në serialin e saj, dhe kjo, në partneritet me kontributet e saj të mëposhtme në RHOC, do ta bëjnë atë gjithmonë një OG nderi në sytë tanë.

Askush në OC nuk duartroket si Tamra

Kur shkurret më në fund e pështynë Tamrën në sezonin 17, aktorët e saj patën reagime të ndryshme. Në BravoCon, kjo u adresua nga Andy Cohen, i cili e pyeti Shannon Beador se cili ishte reagimi i saj fillestar për këtë çështje. “Nuk është mirë” ishte përgjigja e saj. Tamra mori mikrofonin në këtë pikë, duke shpjeguar se “dikush duhej ta ruante shfaqjen”.

Unë vdiqa, si dhe publiku sepse ajo kishte të drejtë. Me kalimin e viteve, duartrokitjet dhe opinionet e Tamrës u paraqitën gjithmonë me profesionalizëm. Kur goja e saj ikonike u largua, gjërat u bënë mjaft të qeta dhe bajate. Sa për disa nga linjat e mia të preferuara të saj, qartësisht i kam shumë.

Për të filluar, Tamra na ka prezantuar me fraza të tilla si “lakuriq i tretur”, “Jezusi kana” dhe madje “cicë të skuqura në Kentaki”. Në aspektin KFC, e përdora këtë linjë duke mbajtur një kovë me pulë të skuqur. Gjërat funksionuan, dhe kjo është gjithçka që unë do të them për këtë.

Por gjithashtu, qëndrimet e nxehta të Tamra janë po aq status të nivelit OG. Sidomos kur erdhi koha të merrej me përbuzjen e saj për Slade Smiley. “Mendoj se Slade është në shtëpi duke depiluar vetullat dhe duke këputur qimet e bythës sepse definitivisht nuk është me fëmijët e tij,” tha ajo dikur me shaka.

Sa për disa nga rreshtat e saj të tjerë, “A është xhelozi bytha juaj për mutin që ju del nga goja?” godet. Dhe gjithashtu “Ai duhet të jetë ngjizur analisht, sepse ai është gomari më i madh që kam takuar ndonjëherë.” Unë jetoj njëlloj për Tamrën duke bërtitur “Ky është mendimi im”. Në përgjithësi, jam shumë i sigurt se dërgoj mesazhe duke përdorur meme-të e shumta të këtij OG të nderit që lidhen me të paktën një herë në javë.

Tamra i mban gjërat në lëvizje, si një profesionist i OG

Tamra e di se si të mbajë një histori të lëvizshme, edhe nëse do të thotë se ajo mund të mos marrë gjithmonë një modifikim të shkëlqyeshëm nga ana tjetër. Për të filluar, është e gjithë historia e IMDB nga gjëja e Ferrit. Obvi, Heather Dubrow është një aktore, siç e ka vënë në dukje shpesh në RHOC. Prandaj, Tamra dhe Taylor Armstrong kërkuan llogarinë e Heather-it në IMDB gjatë një udhëtimi të aktorëve në Montana dhe Tamra bëri shaka me gjetjet e tyre, por disi, Taylor përfundoi duke marrë rënien.

Kur shoqja e Tamrës Jennifer Pedranti iu bashkua kastit, i dashuri i saj i atëhershëm Ryan Boyajian gjithashtu hyri. Pothuajse menjëherë, Tamra filloi të përhapte akuza se Ryan po mashtronte. Jennifer rrëfeu se dinte gjithçka për mënyrat e mëparshme të Ryan. Por, e zemëroi atë që iu desh të fliste për këtë në transmetim, dhe kjo është e gjitha falë hijes së hedhur lirisht të Tamrës.

Mund të vazhdoj, por të gjithë e dimë që një gjë është e vërtetë. Kur bëhet fjalë për kohën e transmetimit të vdekur, kjo nuk do të ndodhë në orën e Tamrës.

Sa i përket historive, Tamra është OG i dhënies

Në sezonin 4, seriali Real Housewives pushoi së luajturi bukur dhe filloi të bëhej i vërtetë. E gjitha filloi kur i fejuari i vdekur i Gretchen Rossi, Jeff, mësoi se ai po vdiste nga leucemia. Duke pasur nevojë për një pushim, Gretchen u nis për në Bass Lake, i cili e fërkoi Tamrën në mënyrën e gabuar. Kur Gretchen-i e zuri frymën e thashethemeve të Tamrës, ajo iu afrua kostarit të saj dhe për herë të parë, ne pamë një Amvise të hynte në modalitetin e marrjes në pyetje.

“A keni shkuar në Bass Lake?” pyeti Tamra. Familjarët e saj u tronditën, por guximi i Tamrës i hapi rrugën asaj dhe gjithë amvisave të tjera reale në Bravo, që të fillonin të rrëmoheshin. Në përgjithësi, “A keni shkuar në Bass Lake?” eci, kështu që “A po bënin njerëzit koka kola në banjën tuaj?” mund të vraponte. Faleminderit, Tamra.

Përveç kësaj, Tamra gjithashtu na ka dhënë gjithçka. Ndryshe nga disa bashkëmoshatare të saj, ajo nuk i shmanget ndjenjave thjesht sepse kamerat po rrotullohen. Ne e kemi parë atë të zihet dhe i kemi thënë bashkëshortit të saj të atëhershëm se ajo dëshironte një divorc. Ne e kemi parë gjithashtu atë të rimartohej, të pagëzohej, të ndahej me një fëmijë, të dilte jashtë me aktoret e saj femra dhe gjithashtu, të tregohej e sinqertë për vitet e saj më të errëta, ku vetëvrasja hyri në mentalitetin e saj.

Në këtë pikë të karrierës së saj, Tamra është një yll profesionist i televizionit realitet. Ajo i mban gjërat në lëvizje, qesharake dhe të diskutueshme, për të cilat këto lloj serialesh kanë nevojë. Më konsideroni të ulur, duke e ditur se ky OG nderi po kthehet për sezonin 18 të RHOC. Sepse çdo gjë mund (dhe ka të ngjarë të ndodhë) të ndodhë, thjesht sepse emri i Tamrës është bashkangjitur.

Njihuni me Real Housewives të Orange County përpara sezonit të ri në Peacock.