Si festuan Kastet e RHOC-së 18-vjetorin e tyre

Klea

Si festuan Kastet e RHOC-së 18-vjetorin e tyre

A mund ta besoni Amvisat e vërteta të Orange County premierë 18 vjet më parë? Ata rriten kaq shpejt. Ajo që filloi si një shfaqje e vogël për disa zonja të pasura në Coto de Caza është zgjeruar në një fenomen global. Për mirë apo për keq, kultura pop ndryshoi përgjithmonë kur Vicki Gunvalson, Kimberly Bryant, Lauri Peterson, Jeana Keough dhe Jo De La Rosa hapën jetën e tyre në botë.

22 Marsi shënon “ditëlindjen” zyrtare të RHOC. Sinqerisht, duhet të jetë një festë në këtë pikë. Bankat duhet të mbyllen dhe puna të anulohet. Mjerisht, ne thjesht nuk jemi atje si shoqëri.

Edhe pse nuk kishte parada apo fishekzjarre, The Housewives gjithsesi e përkujtuan ditën e veçantë në rrjetet sociale. Yjet nga e kaluara dhe e tashmja u shfaqën në rrjetet sociale për të ndarë dashurinë e tyre për ekskluzivitetin që e bëri të qenit një “shtëpiake” një nga rolet më të lakmuara në televizion.

Festojmë 18 vjetorin e RHOC

OG i OC hyri në Instagram dhe ndau një rikthim të bandës së Sezonit 1, së bashku me kryesuesin Andy Cohen. Nën foto, Vicki ka shkruar: “Koha ikën kur je duke u argëtuar. Çfarë dreqin kisha veshur????”

Aktualisht, Vicki po bën turne në vend me Shannon Beador duke bërë shfaqjen e tyre me dy gra. Është një ndryshim i madh nga gruaja që takuam 18 vjet më parë. Duke kujtuar sezonin e parë, Vicki shkroi në IG, “Atëherë nuk e dija se si ai shfaqje do të ndryshonte jetën time!”

Jo u hodh në komente dhe tregoi dashuri për Vickin dhe ekskluzivitetin. Së fundmi, ne e pamë atë në BravoCon 2023 duke nderuar Vickin me çmimin Wifetime Achievement. Në Instagram, asaj iu desh të merrte një moment për të vënë në dyshim zgjedhjet e tyre të modës të vitit 2006.

Jo shkroi: “Nuk mund ta besoj se kanë kaluar 18 vjet! Gjithashtu, jo flokët e mi karamel dhe kaçurrelat e shtuara për ta bërë edhe më keq!”

Tamra Judge ka festuar edhe 18 vjetorin në Instagramin e saj. Ajo mund të mos jetë një OG, por OC me siguri nuk do të ishte e njëjtë pa të. Kur festoi përvjetorin, ajo tregoi dashuri të madhe për amvisat që nisën gjithçka.

Tamra shkroi: “A mund ta besoni se kanë kaluar 18 vjet nga premiera e serialit #RHOC? Asgjë përveç respektit për ZQ-të që hapën rrugën.”

Sigurisht, The Real Housewives nuk do të ishin asgjë pa udhëheqësin e tyre të patrembur, Andin. Ai ka prodhuar shfaqjen që në fillim dhe ka sakrifikuar daullet e veshit duke u ulur në qendër të çdo ribashkimi. Në Instagram, ai ndau një postim të përzemërt duke thirrur OG-të që e çuan atë këtu ku është sot.

“Atëherë nuk e dija sesi ajo shfaqje – dhe mbi njëqind gra të pabesueshme mbi dhjetë spinoffs – do të ndryshonin kulturën pop dhe jetën time”, shkroi Andy.

Shumica e shfaqjeve televizive mezi mund të kenë një sezon të dytë. RHOC po bëhet gati për të filluar 18-tën e tyre. Kjo është një trashëgimi e vërtetë. Bravo duhet të shkojë përpara dhe të fillojë të planifikojë një festë epike për atë 20 vjetor.

Mund t'i shikoni të 17 sezonet e The Real Housewives of Orange County në Peacock.