Si festuan amvisat e vërteta 4 korrik 2024

Klea

Si festuan amvisat e vërteta 4 korrik 2024

Tani për tani, shumica prej nesh ndoshta janë duke u qetësuar jashtë me një BBQ, duke qeshur dhe duke biseduar me miqtë dhe familjen tonë. Unë do të vë bast se shumica e Amvise të vërteta ndoshta po bëjnë të njëjtën gjë, ndoshta në një shkallë më të madhe dhe me S’mores. Një gjë është e sigurt: këta yje të Bravo-s janë qind për qind “duke e përshëndetur” këtë fundjavë festash. Ndërsa tingëllojmë në ditëlindjen e 248-të të Amerikës, është koha për të menduar përsëri se çfarë donin etërit tanë themelues për vendin tonë. Jam shumë pozitiv që vetë Thomas Jefferson nuk mund ta urrente ekskluzivitetin e Bravo dhe gëzimin që u sjell shikuesve.

Real Housewives of New York, Dorinda Medley

Dorinda Medley, mbretëresha jonë e “Make it Nice”, u fut pak herët në humorin e Ditës së Pavarësisë duke festuar një natë më parë. Me sa duket duke pozuar rreth Berkshires në liqenin Skaneateles, Dorinda kapi një muzg të mrekullueshëm. Dukej sikur Dorinda ishte në një mbrëmje në natyrë, me tenda të bardha markeze. Nëna e një fëmije pozoi në kuvertë, e cila ishte zbukuruar me flamurin amerikan. Edhe pse ajo nuk ishte në Bluestone Manor, duke e ditur se shtëpia e Dorindës ishte e zbukuruar me dekorime festash ashtu si çdo festë tjetër.

Ish-ylli i RHOBH, Lisa Rinna

Lisa Rinna u rikthye e nxehtë pasi trembi fansat në fillim të këtij muaji me modelin e saj të flokëve bjonde. Ish-aktorja e telenovelës ndau një foto të saj duke kërcyer në plazh ndërsa kishte veshur yjet e saj të famshëm dhe bikini me vija. Ish-ylli i Real Housewives of Beverly Hills inkurajoi fansat që të shkonin për të pirë një “hot dog”. Kjo ishte një tundje e famshme për të një herë duke thënë se ajo ka vetëm një ose dy në vit si kënaqësi. Çfarë dite më të mirë për të ngrënë një sallam të pjekur në skarë sesa 4 korriku? Rinna, mos më thuaj se i ke vënë mustardë dhe ketchup. Duhet të zgjidhni vetëm një majë!

Kontestuesi Leah McSweeney

Ish-ylli i Real Housewives of New York ndau një foto zbuluese të saj të mbështjellë në banderolën e mbuluar me yje. Leah McSweeney ndau një mesazh shprese vetëm disa muaj larg zgjedhjeve presidenciale. Ajo nuk shkroi asnjë titull, por shtoi hashtags “#happyidependencedaybitches #LoveYouAmericaButLetsGetItTogether”. Lea nuk fitoi saktësisht fansat, pasi fotoja e fundit tregonte pjesën e sipërme të prapanicës së saj të varur, duke prekur flamurin.

Një ndjekës shkroi: “Zonjë, ju lutem hiqeni atë flamur nga toka”. Një tjetër shtoi, “Kjo është e vështirë në çdo nivel.” Por Leah nuk e la negativen Nancys që ta hidhte poshtë dhe dukej shumë krenare për setin e saj fotografik.

Amvise e vërtetë e Orange County, Shannon Beador

Ndërsa fansat e Bravo përgatiten për sezonin 18 të premierës së Real Housewives of Orange County, Shannon Beador po festonte katër korrikun me mikun e ngushtë Jeff Lewis. As të veshur me të kuqe, të bardhë apo blu, por me një nuancë kremi qetësuese. Shannon dukej shkëlqyeshëm dhe nuk dukej shumë e shqetësuar për sezonin e ardhshëm, i cili do të tregojë se ajo po lufton me BDI-në e saj të fundit.

Gjithmonë neutrale, Dolores Catania

Dolores Catania postoi një thirrje të vogël për kastin e saj të Real Housewives të New Jersey. Në Story-n e saj në Instagram, Dolo ndau një grafik të Flamurit Amerikan me foto të vogla të secilës grua të vendosur rreth tij. Mund të thuhet me siguri se Dolores ishte e zënë duke organizuar një BBQ dhe duke prezantuar të dashurin e saj, Paul Connell, në ditën më patriotike të vitit.

Nëna e Santos dhe ikona e RHOBH, Sutton Stracke

Në një udhëtim herët në mëngjes, Sutton Stracke u sigurua t’u uronte ndjekësve të saj Gëzuar Katër Korrik, ndërsa ishte në krye të kalit të saj, Santos. Në krah të saj për masë të mirë ishte ndihmësi i saj, Avi. Sutton e zbukuroi kalin me emoji me flamuj të kuq, të bardhë dhe blu, ndërsa ajo buzëqeshi një milje të gjerë. Me siguri, Santos mori një muzikë festive në akull pas udhëtimit të tij për të festuar.

Ylli i Real Housewives of New Jersey, Rachel Fuda

Nëna e dy fëmijëve e kaloi ditën aty ku ishte menduar, me familjen e saj. Rachel Fuda ka shpërndarë një postim prekës në nder të Nonës së saj. Matriarku i familjes ndan ditëlindjen me Amerikën dhe të dy do të shkojnë në festë me stil. Rasheli i ka shkruar fotot familjare duke shkruar: “Shpresoj që ti [have] një ditë e mrekullueshme! Ju na bëni të gjithëve të gënjyer ndonjëherë, por ju e kompensoni atë me sa fort na bëni të qeshim.”

Pavarësisht se si e keni festuar Ditën e Pavarësisë, shpresoj të keni pasur një ditë plot me akull, BBQ dhe fishekzjarre!