Si e trajtoi Ciara Miller, West Wilson u nda si një shef

Klea

Si e trajtoi Ciara Miller, West Wilson u nda si një shef

Pjesa I e ribashkimit të Shtëpisë Verore përfundoi me një notë të hidhur për Ciara Miller dhe West Wilson. Të dy ishin temë e nxehtë e bisedave këtë sezon. Romanca e tyre e lulëzuar na pushtoi zemrat dhe kishim shpresa të mëdha për të ardhmen e tyre si çift. Ata vazhduan takimin pas mbylljes së xhirimeve, por për fat të keq, nuk zgjati shumë. Romanca mori fund në dhjetor 2023. West nuk mundi të angazhohej dhe Ciara mbeti me zemër të thyer.

Në ribashkim, Ciara foli sinqerisht se si përfundoi marrëdhënia e saj me West. Ajo i tha prezantuesit Andy Cohen se ndihej sikur “luhej” nga shoku i saj i shtëpisë. Si zakonisht, ajo e trajtoi dhimbjen e zemrës si një shef. Ajo e mbajti gjakftohtësinë, ndërkohë që e la të ditur West që e kishte lënduar.

Këtu janë të gjitha arsyet pse Ciara vrau Pjesën I të ribashkimit:

Ajo e vrau me mirësi

Ciara kishte shumë mundësi për të hedhur një gërmim në West gjatë ribashkimit, por ajo kurrë nuk i mori ato. Në Pjesën I, West shpjegoi se prindërit e tij ishin të zhgënjyer që ai nuk e pa këtë, sepse ata e donin Ciara-n. Andi e pyeti nëse ajo ishte e kënaqur që ai po merrte një “fshirje nga prindërit e tij”. Në vend që të përgjigjej me një përgjigje të ashpër, Ciara u emocionua dhe nuk iu përgjigj pyetjes. Ishte e qartë se ajo kishte ende ndjenja ndaj yllit të saj dhe nuk po merrte kënaqësi nga dhimbja e tij. Mirësia e saj tregohet në ribashkim.

Ajo ishte e pambrojtur

Ciara ishte e hapur dhe e sinqertë për ndjenjat e saj në ribashkim. Ishte freskuese ta shihje atë të ishte kaq e pambrojtur për mënyrën se si ndikoi ndarja. Ajo zbuloi se ajo dhe West filluan të flinin së bashku në vjeshtë dhe foli sesi ky vendim e bëri më të vështirë ndarjen.

“Unë thjesht nuk jam këtu jashtë duke fjetur me këdo,” tha ajo. “Unë jam në fakt shumë më i ruajtur dhe i rezervuar për një arsye. Nuk dua t'ua jap veten të gjithëve. Unë me të vërtetë nuk e bëj.”

Ajo vazhdoi, “Unë thjesht nuk e kam kapacitetin të përhap veten kaq të hollë. Unë mendoj se është si një hap i rëndësishëm. Isha i kujdesshëm për një arsye.”

Komentet e saj ndikuan te shokët e aktorëve dhe shikuesit në shtëpi. Kyle Cooke madje qau.

Ajo ishte e sinqertë

Ishte e lehtë të qëndroja me Ciarën në ribashkim, sepse ajo ishte e sinqertë për qëllimet e saj gjatë gjithë sezonit. Ndryshe nga West, i cili u përplas mes dëshirës për një të dashur dhe dëshirës për të qenë beqar. Ajo i tha West se ishte një “dashje e qëllimshme” dhe nuk donte të luante lojëra. Ajo i tha atij se seksi ishte një punë e madhe për të dhe i dha atij mendjen se ndërmarrja e këtij hapi do t'i thellonte ndjenjat e saj. Ai u përpoq të minimizonte marrëdhënien e tyre në ribashkim, por ajo nuk po e kishte. Ajo zbuloi se u takua me prindërit e tij, mori pjesë në një martesë me të dhe bëri një udhëtim për të vizituar vëllanë e tij. Po, kjo tingëllon si një marrëdhënie për mua.

Ajo e mbajti atë me klas

Ndonëse është kënaqësi të shikosh yjet e Bravo-s duke u përplasur me ish-et e tyre në ribashkime, unë duhet të respektoj përkushtimin e Ciarës për qetësinë. Ajo shpjegoi me qetësi se si përfundoi romanca e tyre dhe pse u lëndua. Edhe pse ajo pranoi se “ndihej e luajtur”, ajo gjithashtu tregoi dhembshuri ndaj ish-shokut të saj. Ajo u ngrit për veten, por e kuptoi se ai është ende një njeri dhe njerëzit bëjnë gabime.

Ajo e la derën hapur

Në një vështrim të fshehtë të Pjesës II, Andi e pyeti Ciarën nëse kishte ndonjë shpresë për një pajtim mes saj dhe West. Fansat prisnin që ajo derë të mbyllej plotësisht, por ylli i Shtëpisë së Verës tha se kishte ende një shans.

“Do të duhej të ishte një botë ndryshimesh,” tha ajo. “Nuk po e mbaj frymën për askënd. Nuk mund të ulem këtu dhe të them se nuk më pëlqen akoma.”

Unë mendoj se Ciara e trajtoi pyetjen në mënyrë të përsosur. Ajo i bëri të ditur West se pritjet dhe kufijtë e saj nuk kanë ndryshuar, por ajo la pak hapësirë ​​për një të ardhme të mundshme së bashku. West nuk është një djalë i keq. Ai thjesht ka një problem angazhimi. Shumëçka mund të ndryshojë brenda një viti dhe kush e di, ndoshta verën e ardhshme ai do të kthehet një burrë i ri.