Si e theu kodin e vajzave Taylor Ann Green e Southern Charm

Klea

Si e theu kodin e vajzave Taylor Ann Green e Southern Charm

Episodi i javës së kaluar i Sharmi jugor tregoi Taylor Ann Green dhe Lulet Olivia në një ngërç në miqësinë e tyre. Të dy kanë mbështetur njëri-tjetrin gjatë ndarjeve të tyre të përbashkëta me Shep Rose dhe Austen Kroll. Megjithatë, ka filluar të duket sikur përfaqësuesi i fortë i spritzerit mund të ketë kaluar kufirin që do ta lëndojë përgjithmonë Olivia-n.

Mendoj se është e sigurt të thuhet se ne të gjithë e kemi pasur atë një mik që në të vërtetë është më shumë si një mik, por nuk e dinit kurrë. Nëse kjo shoqe nuk të lë kurrë të harrosh se ajo ishte më e mirë se ti, më e bukur, më e begatë dhe më e rrumbullakosur, dhe ti e ke ndjekur këtë gjë, sepse kjo është ajo që mendonit se ishte më e mira, do të lidheni me këtë artikull. Shpesh ka pasur momente të mira, por nëse me të vërtetë shikoni prapa, do të kujtoni të gjitha rastet kur ndjenjat tuaja u sakrifikuan dhe u injoruan.

Pse Taylor është i gabuar për të qëndruar miq me Austen

Le ta bëjmë të qartë një gjë – nëse e bën shoqen tënde më të mirë të qajë në makinën e saj, e ke ngatërruar. Fansat shikonin teksa Olivia po përballej me Taylor-in rreth gjumit të saj të improvizuar me njohësin e birrës Trop Hop. Taylor nuk bindi askënd se qëndrimi ishte i pafajshëm, edhe pse ajo u betua në një Bibël (kush e bën më këtë?). Fansat mësuan se Taylor shkoi në apartamentin e Austen-it ndërsa ishte e dehur dhe supozohej se flinte pa e ditur ai. Më besoni, Austen e dinte. Siç vuri në dukje Shep, e gjithë situata është “rrëqethëse”.

Asnjë masë e pastrimit në dush nuk e ka ndier keq kur shikon Taylor-in të shtrirë në fytyrën e Olivia-s. Taylor është njëqind për qind fajtor këtu dhe duhet të kishte kujtuar rregullat e miqësisë. Girl Code është një grup rregullash të pashkruara që ka ekzistuar midis një vajze dhe shoqes së saj më të mirë praktikisht që nga fillimi. Vë bast që gruaja e parë e shpellave trokiti në kokë gruan e dytë të shpellës, duke i thënë asaj, “Ooo ah, ky është njeriu im.”

Nuk ka mundësi që ndonjë vajzë në botë të jetë rritur duke mos ditur për këtë rregull të veçantë. Urdhërimet përshkruhen në mënyrë të përsosur dhe flasin për gjërat që duhen bërë dhe nuk duhet të një miqësie të mirë. Nëse thyeni ndonjë nga rregullat, rrezikoni të përjashtoheni nga grupi. Taylor ka luajtur me kartën e vajzës në ankth, duke u shtirur se nuk e ka vënë re se si ndihet Austen për të, dhe kjo nuk po luan si duhet për fansat. Ju mund ta shihni Olivia-n duke u përpjekur të largojë komentet, por ajo ishte e lënduar qartë.

Ne e dimë se Taylor është lidhur me Austen

Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Adhuruesit e Charleston dhe Southern Charm mësuan disa muaj më parë se Austen dhe Taylor u lidhën mes sezonit 8 dhe sezonit 9. Ajo që me të vërtetë godet është se festa e smooch ndodhi menjëherë pasi Olivia e anuloi atë me Austen. Olivia ka treguar se është ndjerë e tradhtuar nga e ashtuquajtura shoqja e saj më e mirë.

Ndërsa fliste me ET, Olivia tha: “Ishte një slitë me rul. Ishte shumë nga unë vetëm duke u përpjekur – prioriteti im nr. 1 këtë sezon ishte miqësia e saj dhe unë, kështu që shumë nga unë isha duke u përpjekur të lundroja se si t’i zgjidhja më mirë gjërat, që ajo dhe unë të ushtroheshim mirë në fund për këtë, por në këtë qytet, të gjithë kanë një mendim, kështu që unë duhet të balancoj atë që po më thonë nga njerëzit e tjerë, kështu që… nuk e di. Është e ndërlikuar.”

Sipas Olivia-s, miqësia e tyre është “nivel sipërfaqësor”, një ndryshim drastik nga ajo që dikur e quanin njëra-tjetrën motra. Olivia as nuk do ta quajë Taylor një mik në këtë pikë. Oh! Arsyeja pse Taylor zgjodhi të shkonte me Austen është përtej meje, pasi ajo duhet të kishte parë se sa tmerrësisht u trajtua ish-shoqja e saj më e mirë prej tij dhe u kap me flamujt e kuq. Zemra ime thyhet për Olivian, pasi miqtë më të mirë nuk duhet ta bëjnë kurrë këtë me njëri-tjetrin. Këshilla ime – nëse kohët e këqija i tejkalojnë të mirat, është koha për të lëvizur nga marrëdhënia.

Çfarë duhet të presësh në sezonin 9 të Charm Southern

Taylor Ann Green
Santiago Felipe/Getty Images

Sezoni 9 i Southern Charm do të nxjerrë në pah se sa keq e tradhtoi Taylor besimin e Olivës. Do të jetë e pakëndshme dhe e dhimbshme të shohësh sesi ajo u përpoq të fshihte lakminë. Por fakti që edhe Shepit nuk ndihej rehat me miqtë ulëritës. Austen e ka pasur gjithmonë zakonin të vjedhë gratë me të cilat ka qenë Shep, por do të kishit menduar se ai kishte disa skrupuj kur ishte fjala për të shkatërruar një miqësi të ngushtë në ferr.