Klea

Si e 'shqetësoi' Lisa Vanderpump 'deri në thelb' Jax Taylor

Jax Taylor ka disa shqetësime me Lisa Vanderpump. Që në premierën e trailerit të sezonit 11 të Vanderpump Rules, fansat panë se do të kishte dramë mes të dyve.

Por askush nuk mund të parashikonte se si gjërat do të ndryshonin duke ecur përpara. Sinoffi i Jax dhe Brittany Cartwright, The Valley, do të jepej premierë, duke u mbyllur në kohë me lajmin tronditës të ndarjes së tyre.

Në përgjigje të lajmeve për ndarjen, Lisa bëri një koment të dyshimtë duke thënë se “Të gjithë e parashikuan” se do të ndodhte. Ajo as nuk e zgjati dorën. Por kjo nuk është ajo që e bëri Jax-in t'i grisë ingranazhet e tij mbi Lizën.

Pse Jax nuk e vlerëson më Lizën

Në paraqitjen e tij të fundit në podcastin Breaking the Rules-Married to Drama, Jax shpjegoi disa nga ndjenjat e vështira që ushqente ndaj Lizës.

“Kisha një problem vetëm sepse … ndjeva sikur ia kisha dhënë jetën Vanderpump Rules,” filloi ai. “Unë kam qenë fjalë për fjalë një libër i hapur. Dhe u ndjeva sikur unë dhe Lisa ishim shumë, shumë të afërt. Unë shkova në shtëpinë e saj dhe … ajo u prish para meje kur kishte probleme me Amvise. U prisha para saj.”

Jax vazhdoi, “Ndihesha sikur kishim pak lidhje – një lloj gjëje nënë/bir. Dhe ajo që më shqetësoi më shumë ishte kur Brittany lindi dhe ne nuk morëm një telefonatë. Kjo më shqetësoi deri në thelb.”

Ai vazhdoi, “Thjesht dukej sikur … Brittany erdhi në këtë botë – shfaqja – dhe dha gjithçka që kishte. Dhe ne e kemi këtë fëmijë dhe thjesht nuk marrim një telefonatë? Kur ne gjithmonë përpiqemi t'i afrohemi sa më shumë që të mundemi? … Kjo më lëndoi. Pra, ja ku e kisha problemin.” Jax ngacmoi se do të kishte një bisedë për të trajtuar këto zhgënjime nga ana e tij.

Kur u pyetën nëse Lisa kishte kontaktuar me njërën palë në lajmin e ndarjes së tyre, Brittany dhe Jax konfirmuan se ajo nuk kishte arritur.

Vanderpump Rules dhe The Valley vazhdojnë të martën në Bravo në 8/7c dhe 9/8c respektivisht.