Si e rregullon Vanderpump sezoni 11 po bie

Klea

Si e rregullon Vanderpump sezoni 11 po bie

Sezoni 11 i Rregullat e Vanderpompës ka marrë reagime të ndryshme nga fansat. Disa shikues e duan tensionin mes anëtarëve të kastit pas Scandoval, ndërsa të tjerë janë ankuar se shfaqjes i mungon magjia e sezonit 10. Këtu janë të gjitha arsyet pse Vanderpump Rules Sezoni 11 po bie.

Kastët janë shumë të ndarë

Ne e dinim që kasti do të ishte në mosmarrëveshje në sezonin 11 pasi afera e Tom Sandoval dhe Rachel Leviss u ekspozua vitin e kaluar. Ariana Madix tha se nuk do ta falte kurrë ish-in e saj dhe as nuk do të kishte miq të përbashkët me të.

Qëndrimi i Arianës i ka detyruar anëtarët e kastit të zgjedhin se cilën gjysmë të ish-çiftit të thithin. Katie Maloney, Scheana Shay, Brock Davies, James Kennedy, Ally Lewber dhe Lala Kent zgjodhën Ariana, ndërsa Tom Schwartz i qëndroi besnik mikut të tij Sandoval. Ndarja i ka izoluar Tomët nga grupi, gjë që është e kuptueshme, por e mërzitshme. Kasti funksionon më mirë kur janë të gjithë bashkë.

Ne kemi parë paraqitje të shkurtër të Toms që kapërcejnë hendekun, veçanërisht kur ata u shfaqën në SUR për DJ set të James Kennedy. Por ne nuk jemi optimistë që të dy do të jenë në gjendje të riintegrohen në grup në çdo kohë së shpejti. Ne pamë se si shkoi fusha e Schwartz-it në Lake Tahoe.

Jo Rachel

Duaje ose urreje atë, ajo bëri një TV të shkëlqyeshëm. Rachel zgjodhi të mos kthehej për sezonin 11, dhe shfaqja ka pësuar si pasojë. Ndjehet sikur mungon një pjesë e enigmës.

Ndërsa shumica e kastit kanë deklaruar me krenari se ata “nuk kanë nevojë” për yllin e rënë të Bravo, ne duhet të mos pajtohemi. Ajo ishte një pjesë e madhe e arsyes pse sezoni 10 ishte kaq bindës. Ne donim të shihnim më shumë nga historia e Rachel në sezonin e ri dhe jemi të mërzitur që e humbëm atë. Ish-ylli i VPR ka deklaruar se është larguar nga emisioni për arsye të shëndetit mendor, të cilin ne i respektojmë. Shëndeti mendor duhet të jetë gjithmonë prioriteti numër një.

Shfaqjes i mungon energjia e re

Ne e duam kastin OG të VPR. Ne jemi rritur me ta. Megjithatë, pyesim veten se sa kohë mund të investojë Bravo në këtë grup. Kur VPR u shfaq për herë të parë, ishte një shfaqje për krijuesit e çmendur dhe të rinj në LA. Ata festuan shumë, morën vendime të tmerrshme dhe jetonin në apartamente të ndyra. Një dekadë më vonë, kaq shumë ka ndryshuar. Ata kanë shtëpi, fëmijë dhe biznese. Ditët e pijeve alkoolike dhe mesazheve të tërbimit duket se kanë mbaruar.

Scandoval i dha shfaqjes një jetë të dytë, por nuk jemi të sigurt që kasti aktual mund të mbajë zhurmën. Tani që kasti është rritur, ata mund të mos i përshtaten premisave të shfaqjes.

Ne mendojmë se nëse VPR vazhdon, ata duhet të shtojnë disa anëtarë të rinj të kastit. Askush në kast nuk punon më në SUR. Hajde!

Të gjithë janë kaq seriozë

Ne e kuptojmë se ekuipazhi i VPR po shërohet nga trauma e një skandali publik, por sezoni 11 është disi i tmerrshëm. Nuk presim që Ariana të bëjë shaka së shpejti, por pjesa tjetër e kastit duket se të gjithë kanë marrë një qetësues. VPR dikur ishte kaq qesharake. Kishte të panumërta momente ikonike, gazmore të përfshira mes dramës. Kjo ishte magjia e shfaqjes. Pas Scandoval, shfaqja u bë goxha e zymtë. Na mungon argëtimi.

Nuk ka çift për të çrrënjosur

Ariana dhe Sandoval ishin shtylla kurrizore e VPR. Marrëdhënia e tyre dukej si e vetmja pjesë solide e shfaqjes. Ata i mbijetuan aq shumë dramës dhe fansat menduan se ishin fundi i lojës. Ndarja e tyre i hodhi shikuesit në një lak. Nuk e kemi parë kurrë Arianën pa Sandoval. Ajo ka qenë pranë tij që kur iu bashkua kastit.

Ish-çifti shpesh shërbente si zëri i arsyes në grup. Ata dukeshin më të niveluar se disa nga shokët e tyre të aktorit dhe gjithmonë u jepnin njerëzve një shans të dytë. Por tani që Sandoval është kthyer në një horr dhe Ariana është bërë mbretëreshë, shfaqja ndihet shumë ndryshe. Nuk jemi të sigurt se si të përshtatemi me këtë normalitet të ri apo çfarë do të thotë për të ardhmen e shfaqjes.