Si e ka shpërblyer Bravo Tom Sandoval për Scandoval

Klea

Si e ka shpërblyer Bravo Tom Sandoval për Scandoval

Tom Sandoval ndjeu zemërimin nga tifozët e Vanderpump Rules në vazhdën e Skandoval. Megjithatë, trajtimi nga i cili ka marrë Bravo është padyshim ndryshe. Tom thuhet se ka marrë përfitime të shumta nga rrjeti dhe duket qartë se Bravo nuk është i interesuar ta ndëshkojë atë.

Nuk është shumë befasuese, duke pasur parasysh se Scandoval bëri shumë për të rindezur interesin për Vanderpump Rules. Pas nëntë sezonesh, sezoni i 10-të i shfaqjes po luftonte për të ruajtur shikueshmërinë. Vanderpump Rules ishte në prag të anulimit, derisa lidhja e Tomit me Rachel Leviss doli në dritë. Si rezultat, Scandoval u bë një nga ngjarjet më të përfolura televizive të vitit.

Përderisa Rachel u bë e pafavorshme në mesin e ish-shokëve të saj të kastës, Tom e ka pasur më të lehtë të pranohet sërish nga grupi dhe është parë duke filmuar sezonin 11. Por sipas Rachel, Bravo ka qenë shumë i qetë me Tomin. Në intervistën e saj të fundit me Bethenny Frankel, Rachel bëri disa pretendime të mëdha në lidhje me marrëdhënien aktuale të Tomit me rrjetin.

Sigurisht që ajo që thotë ajo duhet marrë me pak kripë. Megjithatë, nëse pretendimet e Rachel janë të sakta, atëherë Tom po shpërblehet nga Bravo për sjelljen e tij të dënueshme.

Prodhimi iu nënshtrua kërkesave të redaktimit të Sandoval

Kur Tom filmoi fshehurazi një bisedë intime në FaceTime me Rachel, ju do të mendonit se rrjeti do të vrenjtej për atë lloj sjelljeje të dyshimtë dhe problematike. Por përgjigja e Bravo ishte shumë më ndryshe.

Sipas Rachel, ajo solli regjistrimin e FaceTime ndërsa ajo dhe Tom po filmonin gjatë sezonit 10. Tom ishte i shqetësuar që e vërteta të dilte në shesh dhe Rachel pretendon se ai “bojkotoi xhirimet” derisa Bravo ra dakord të modifikonte diskutimin e regjistrimit të FaceTime jashtë prerja përfundimtare.

Është tronditëse që Bravo do t’i dorëzohej asaj lloj kërkese nga një yll televiziv i realitetit dhe kjo tregon se sa i emocionuar ishte rrjeti për Scandoval. Bravo e dinte se Scandoval do të krijonte një televizion të jashtëzakonshëm dhe nëse pranimi i kërkesave të Tomit për montazhin ishte ajo që duhej për të përfunduar xhirimet, rrjeti dyshohet se ishte më se i gatshëm të pajtohej.

Sandoval shënoi një kredi prodhuesi

Një pretendim tjetër që Rachel bëri gjatë intervistës është se Tomit iu ofrua një kredi për producentin gjatë negociatave për kthimin e tij në sezonin 11. Tom duke u hedhur nga banakieri në partnerin e biznesit të Lisa Vanderpump ishte një hap i madh përpara, por fitimi i një kredie prodhuesi në Vanderpump Rules do të ishte i radhës niveli. Nuk është diçka që shumica e yjeve të serialit janë ofruar, dhe një merita e producentit do t’i jepte Tomit më shumë kontroll mbi mënyrën se si ai përshkruhet.

Megjithatë, duhet theksuar se Bravo ka mohuar t’i ofrojë Sandoval një kredi prodhuesi ose ndonjë kontroll tjetër krijues. Rachel mund të gënjejë për kredinë e producentit, megjithëse nëse nuk është, sigurisht që do të ishte në interesin më të mirë të Bravo ta mohonte atë. Në fund të fundit, nuk duket mirë të kesh shpërblimin e rrjetit Tom për tradhtinë e ish-të dashurës së tij, Ariana Madix.

Sandovalit iu ofruan “Paratë që ndryshojnë jetën”

Ekziston një pretendim tjetër për pagën e Tom’s Vanderpump Rules, por ky nuk është nga Rachel, është nga Stassi Schroeder. Në podkastin e saj, ish-ylli i VPR pohoi se Tom po merr “para për të ndryshuar jetën” për rikthimin e tij të sezonit 11. Megjithëse Stassi nuk hyri në detaje, fraza “paratë që ndryshojnë jetën” paraqet një pamje.

Është e vërtetë që Ariana ka përfituar nga Scandoval. Megjithatë, këto përfitime kanë ardhur nga gjëra të tilla si sponsorizimet dhe mundësitë e tjera, në vend të Bravo. Tom duke marrë një rritje të madhe pagash nga Bravo duket si mënyra e rrjetit për të thënë faleminderit për rritjen e vlerësimeve. Nuk duket e drejtë që Tom duhet të marrë përfitime nga rrjeti që nuk i janë ofruar Arianës, në dritën e mënyrës sesi e trajtoi.

Scandoval ishte një histori aq bindëse sa ndonjëherë është e lehtë të harrohet se sa shumë Tom lëndoi Arianën dhe Rachel. Sjellja e tij duhet të mbahet si një shembull i asaj që nuk duhet bërë, në vend të diçkaje për të cilën mund të shpërblehet. Është e paqartë nëse pretendimet që Rachel dhe Stassi kanë bërë për Tom dhe Bravo janë të vërteta. Megjithatë, nëse janë, atëherë Scandoval është kthyer në një përfitim masiv për Tomin