Si e grumbulloi Brock Davies një vlerë neto prej 3 milion dollarësh?

Klea

Si e grumbulloi Brock Davies një vlerë neto prej 3 milion dollarësh?

Brock Davies’ prezantimi në kastin e Vanderpump Rules nuk ishte domosdoshmërisht i favorshëm. Ai kishte një histori me mbështetje të vonuar për fëmijë dhe sulmoi fizikisht ish-bashkëshorten e tij. Por Scheana Shay qëndroi pranë burrit të saj.

Tani, vite më vonë, dyshja janë martuar me një vajzë dyvjeçare të quajtur Summer. Brock pagoi paratë që u detyroheshin dy fëmijëve të tij. Jo vetëm kaq, por vendasja nga Zelanda e Re ka grumbulluar një shumë të rehatshme parash nga sipërmarrjet e tij të biznesit.

Fitnesi shpërblehet!

Brock e filloi karrierën e tij në Pump Rules si ekspert fitnesi dhe ish-atlet. Biografia e tij në LinkedIn zbulon se ylli i VPR ka fituar gjithashtu para nga hidraulika dhe çatitë.

“Udhëtimi im në regbi më çoi nga Brisbane Broncos në Montpellier Rugby XIII të Francës, dhe më pas në Bath Rugby të Mbretërisë së Bashkuar dhe Leicester Tigers”, thuhet në profilin e Brock në LinkedIn. “Në 2015, bëra një hap besimi për të ndjekur një karrierë në NFL.”

Por burime të shumta vlerësojnë një vlerë neto aktuale prej 3 milionë dollarësh, duke përfshirë Life & Style. Pasi u themelua në Shtetet e Bashkuara, Brock shiti katër ekskluzivitete të F4 5TH Training dhe bashkëthemeloi Homebody Live Fitness.

“Homebody po lidh botën përmes një pasioni të përbashkët për shëndetin, fitnesin dhe mirëqenien duke i bërë stërvitjet me krijuesit tuaj të preferuar të arritshëm pa marrë parasysh qëllimet tuaja të fitnesit,” përshkroi faqja e internetit e aplikacionit për kompaninë e blerë tani. “Furnizoni trupin tuaj si kurrë më parë.”

Së fundmi, Brock gjeti sukses duke lançuar All Bodies me një bashkëpunëtor në janar 2020. Faqja e internetit e kompanisë premton “sesione që ndërthurin forcën HIIT dhe stërvitjen metabolike, të përshtatura për t’iu përshtatur çdo orari – nga shpërthimet e shpejta 5-minutëshe deri te orët gjithëpërfshirëse- zhytje të gjata.”

“Kanë kaluar 3 muaj në përgatitje, por po i rikthehem stërvitjes online. Duke u bashkuar me këtë legjendë @msjennawillis për të balancuar aftësitë tona”, njoftoi ai në Instagram në atë kohë. “Së bashku, ne do të ofrojmë programim, udhëzime ushqimore dhe mbështetje përmes thirrjeve në Zoom, mesazheve direkte dhe bisedave në grup.”

Epo, Brock vështirë se është “burri i pagave” që ka sugjeruar që ai mund të jetë i VPR Charli Burnett.

Shih Brock në Vanderpump Rules Sezoni 11, që transmetohet të martën në 8/7c në Bravo.