Si e bën Karen Huger Sezonin 8 të RHOP të shikueshëm

Klea

Si e bën Karen Huger Sezonin 8 të RHOP të shikueshëm

Dama e Madhe e Amvise të vërteta të Potomac është gjithmonë argëtuese për t’u parë. Qoftë paruke që fryn në erë apo lexon gratë në grupin e saj, Karen Huger nuk vjen për të luajtur. Nëna e dy fëmijëve është në një mision për të sjellë një trashëgimi për veten që filloi kur ajo mbushi trefishin e 20-të. OG nuk ka ndalur së performuari dhe sezon pas sezoni, shikuesit ndiqen vetëm për të parë se çfarë do të bëjë ajo më pas .

Karen mund të jetë një nga amvisat e mia të preferuara të të gjitha kohërave, pasi ajo është jashtëzakonisht e mrekullueshme. Ka diçka për të gjithë mes skenës së mimës, mbajtjes së një konference shtypi me kikirikë, veshjes së një xhakete të plotë dhe dërgimit të një ftese këndimi. Karen sjell vogëlsinë dhe iluzionet që i duhen serialit pa u shqetësuar se çfarë do të mendojë dikush për të. Karen është lloji i amvises që është super e këndshme dhe mbështetëse derisa të ndizet vapa mbi të. Pastaj ajo devijohet plotësisht dhe projekton mbi të gjithë të tjerët për ta hequr atë nxehtësinë nga ajo.

Karen është një amvise perfekte

Ju nuk mund të argumentoni se RHOP Sezoni 8 Karen është mishërimi i një amvise të përsosur pasi ajo është e çuditshme, me një ndjenjë të madhe të vetvetes dhe tërësisht argëtuese. Ajo tashmë ka pasur disa interpretime të shkëlqyera me një linjë dhe ka një pikë të rëndësishme të komplotit në Potomac (edhe nëse është e fiksuar pas Robyn Dixon.) Karen është e pjekur në mendje, trup dhe shpirt ndërsa shikuesit po e shikojnë atë duke i kthyer mbrapsht komunitetit të saj dhe merre seriozisht shëndetin e zemrës.

Karen mban përgjegjësinë e grupit

Gjatë episodit 6, Karen nuk po i pëlqente të pikturonte imazhin e saj të një vagine, kështu që në vend të kësaj, ajo mori përsipër të thërriste mënyrat “Jaundering” të Robyn dhe Juan Dixon. Shihni çfarë bëra atje? Ajo i tha nënës së dy fëmijëve: “Më duket sikur flet në mënyrë selektive me një xhep të rrethit të miqësisë. Dhe duke bërë këtë, ju me siguri e ndani grupin.” Më pas Karen e çoi kohën e saj komike në rrëfimin e saj.

Karen do të jetë një nga komedianët më të mëdhenj të kohës sonë. Ajo nxori një mbulesë, ndërsa vuri në dukje se Robyn i kujtoi asaj një grua poligame që ishte e gatshme t’i qëndronte pranë Juan-it, pavarësisht se sa keq ai doli nga bashkimi i tyre, duke vënë në dukje se shoqja e saj kishte nevojë të vinte mbulesë. Çfarë ikonë! Puna e mbulesës meriton një çmim, sinqerisht.

Karen punon shumë për paratë e saj

Më dukej kaq emocionuese kur Karen po diskutonte se si ajo tani zotëron një shtëpi në të njëjtin plantacion ku punonin paraardhësit e saj. Surry County ka qenë një histori e madhe për Grand Dame, dhe sezoni 8 i RHOP po tregon edhe më shumë krenarinë dhe gëzimin e saj. Episodi i fundit tregoi Karen, e cila kishte veshur atlete Chanel, duke i vënë në punë shoqet e saj teksa tërhiqnin barërat e këqija. Betohem se Karen është e vetmja që punon shumë për pagën e saj Bravo.

Karen ishte “e rritur në një mënyrë të caktuar”, por unë nuk mund të ndaloja së qeshuri ndërsa ajo i nxirrte gratë jashtë me tuta, ndërsa kishte veshur një fustan. Bëje kuptim! Nëna e dy fëmijëve, me shaka, vuri në dukje se ajo po jepte shembull, ndërsa e vetme zvarriti një shatë nëpër baltë.

Frika e Karen nga pulat

Disa njerëz kanë frikë nga merimangat ose peshkaqenët, por Karen ka frikë nga zogu i pistë. Mësuam për alergjinë e pulës së Karen sezonin e kaluar kur shikuesit e panë atë të hidhte pulë aq sa për të ushqyer një fshat të vogël nga frigoriferi i saj.

Një skenë për nënkampionin më të mirë duhet të shkojë në bingo pule që Karen u detyrua të merrte pjesë në Austen. Teksa thahej dhe u shmang koshereve në lokalin me temë pule, ajo më në fund ishte në gjendje të fluturonte në kafaz pasi duroi disa orë bingo dhe luftime. Karen po e mban këtë sezon vetëm me kohën e saj komike si zakonisht.

RHOP Sezoni 8 Karen po i jep të gjitha, dhe më pëlqejnë shumë iluzionet ose madhështia e saj sepse janë të padëmshme. Grand Dame flet për mut, por e mban atë të lezetshme dhe është mishërimi i “mos filloni asnjë, nuk do të jetë asnjë”. Mund ta shikoja sezonin 8 të RHOP Karen gjatë gjithë ditës, që, për të qenë i sinqertë, është pothuajse ajo që po bëj çdo javë pasi pjesa tjetër e kastit është një festë e gjumit.