Si donacionet politike të Kody Brown e vënë në rrezik familjen e tij

Klea

Si donacionet politike të Kody Brown e vënë në rrezik familjen e tij

Gratë Motra fansat janë lodhur duke dëgjuar Kody Brown vazhdimisht ankohen sesi të gjithë të tjerët në familjen Brown ia prishën marrëdhëniet. Ajo që do të donim të shihnim është që Kody të shikojë me kujdes në pasqyrë dhe të pranojë një formë faji. Meqenëse ferri nuk është ngrirë ende, duket e dyshimtë se shikuesit e TLC do të arrijnë dëshirën e tyre. Ashtu si një Mbretëri, dhe ndryshe nga bota politike, Kody përpiqet ta drejtojë familjen e tij si një monarki dhe më pak si një demokraci. Nëse nuk e puth unazën, je jashtë, pavarësisht nëse je gruaja apo fëmija i Kody-t.

Megjithatë, nëse ai ka fituar atë lloj pushteti është jashtëzakonisht e diskutueshme. Kohët e fundit, donacionet politike të Kody Brown kanë ngritur vetulla për shkak të mënyrës se si e vënë në rrezik familjen e tij.

A ka Kody probleme me paratë?

Ethan Miller | Getty Images për AEG Live

Kohët e fundit, shikuesve iu thye zemra kur panë Janelle Brown duke qarë për problemet e saj financiare. Edhe pse nëna e gjashtë fëmijëve është më se e gatshme për të ikur nga shtëpia e familjes, mungesa e të ardhurave të pavarura po e bën atë të pushojë për t’u shqetësuar. Kody gjithmonë pretendonte se çdo grua kishte të njëjtat mundësi për të blerë shtëpi, por fjalët e tij nuk janë të vërteta. Kody ka ngecur në ndërtimin e Coyote Pass për shumë sezone, duke fajësuar problemet financiare të familjes.

Janelle ka qenë e vetmja anëtare e Browns që ka qenë e zëshme për idenë e ndërtimit në tokën familjare, duke thënë: “Ne u transferuam në Flagstaff dhe blemë këtë pronë. Ne kishim një vizion që të gjithë do ta ndërtonim mbi të. Mënyra se si ne mundëm ta blinim është se ne kemi paguar kryesisht para në dorë për të.” Shikuesit mësuan se familja mori një hipotekë private dhe vetëm kohët e fundit shlyente borxhin e tokës.

Kody është një fans i MAGA-s

Kody Brown
TLC/YouTube

The US Sun kohët e fundit zbuloi se Kody në fakt ka shumë para shtesë për të spërkatur dhe ai nuk po i përdor ato për bashkëshortët e tij të mbetur. Në vend të kësaj, Kody kishte dhuruar mbi 6,500 dollarë për partinë republikane, përfshirë fushatën e Donald Trump. Gazeta ndau se sipas Komisionit Federal të Zgjedhjeve, Kody dha 40 kontribute nga 2 korriku 2020 deri më 23 gusht 2023, me shpresën për të dëgjuar zërin e tij.

Kody dhe Trump kanë shumë të përbashkëta

Kody Brown
TLC/YouTube

Nuk është çudi që Kody është një Trumpster, por zbulimi e bën edhe më të vështirë për mua të shikoj serialin. Të dy burrat në fakt sillen shumë njësoj. Për vite të tëra, zemërimi i Kody është vënë në pikëpyetje pasi fansat kanë treguar se sa deluzant dhe irracional është ai. Kohët e fundit, megjithatë, është zemërimi i Kody që u kujton njerëzve vitet e Trump. E di që do të nxehem në komente, por shumë të djathtë ekstremë janë të inatosur me botën, ashtu si Grody Kodi.

Kody, për mendimin tim, është një përfaqësim kryesor i ndjekësve të MAGA-s, dhe ju nuk mund ta rregulloni nivelin e tij të narcisizmit. Kody është vetëm një nga shumë që kanë pirë Kool-Aid, gjë që i bën ata të mendojnë se janë superiorë dhe të gjithë të tjerët e kanë gabim në linjën e tyre të të menduarit. Sinqerisht, Kody më kujton shumë Trumpin. Të dy hedhin zemërime të këqija, i thërrasin gratë me emra të këqij dhe flasin për çështje për të cilat nuk janë edukuar.

Kody po vë bast gjithçka në një lojë të humbur

Meri Brown, Janelle Brown, Kody Brown, Christine Brown dhe Robyn Brown
Frederick M. Brown/Getty Images

Kody është më se i lumtur që investon në karrierën dhe jetën e të tjerëve në vend të atyre që pretendon se i do. Donacionet e patriarkut e kanë vënë familjen e tij në rrezik për të humbur shumë më tepër sesa një garë për Shtëpinë e Bardhë. Janelle ka folur në rrëfimet e saj, duke pretenduar se do të kishte qëndruar me Kody nëse ai do të ishte i gatshëm ta vinte atë të parën, veçanërisht kur bëhej fjalë për t’u siguruar që ajo ishte e sigurt financiarisht.

Edhe pse Kody shpesh i referohet vetes si Elita e Hollivudit, ai nuk është gjë tjetër veçse një baba i rrahur që iku nga përgjegjësitë e tij. Vetëm për shkak se mund të rezervoni vetes në Long Horn Steakhouse nuk do të thotë se e keni bërë atë të madh. Politikanët që ai mbështet nuk kujdesen për të, dhe shumica e republikanëve në fakt nuk e duan Hollivudin apo poligamistët në fillim, kështu që Kody është në një përrua pa vozitje.

Ai nuk është më një njeri i familjes me vlera fetare, me të cilat homologët e tij republikanë krenohen, kështu që në fund, Kody do të përfundojë më i varfër se sa është tashmë dhe më i vetmuar se kurrë.