Si BDI-ja e Shannon Beador mund të kishte një rreshtim të argjendtë për të

Klea

Si BDI-ja e Shannon Beador mund të kishte një rreshtim të argjendtë për të

Këtë fundjavë, Shannon BeadorAmvise të vërteta të Orange County u arrestua për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe një goditje me vrap në Newport Beach, Kaliforni. Tifozët e Bravo u tronditën kur panë pamjet video, të cilat tregonin Shannon duke bërë një kthesë shumë të mprehtë dhe duke kompensuar tepër duke u përplasur me një shtëpi, më pas duke u larguar me shpejtësi në anën tjetër të rrugës.

Thuhet se Shannon kërkon shumë falje për ngjarjet, kështu që shikuesit nuk mund të mos mendojnë se kjo është një thirrje e madhe zgjimi për yllin e Bravo. Ajo duhet ta përdorë këtë si një shtresë argjendi në vend që ta lërë të varet si një re e errët.

Koha për rehabilitim

Charles Sykes/Getty Images

Për shumë sezone, Shannon dhe pirja e saj kanë shkuar dorë për dore. Ndërsa ishte argëtuese të shikoje festën e saj me Tres Amigas, kishte raste që aktorët shqetësoheshin për marrjen e saj të alkoolit. Tani, pas BDI-së, është përfolur se Shannon planifikon të hyjë në një qendër rehabilitimi për të marrë kontrollin e varësisë së saj. Sipas Daily Mail, tashmë është marrë vendimi që Shannon të marrë trajtim. Megjithatë, nuk dihet nëse do të jetë një klinikë spitalore apo ambulatore.

Lëvizja, megjithëse e turpshme, mund të rezultojë të jetë një pasuri e shkëlqyer për nënën e tre fëmijëve. Shannon i ka kaluar vitet e fundit duke u larguar nga problemet e saj, të cilat përfshinin një divorc nga David Beador, duke mos e kuptuar se ata do ta arrinin përfundimisht. Koha larg do të ndihmojë për të qetësuar Shannon dhe për t’i mësuar teknikat e saj të përballimit kur ajo të kthehet në botën reale. Këtu shpreson që miqtë e saj ta mbështesin atë në këtë kohë të vështirë.

Pajtimi i mundshëm me Gjonin

John Janssen, Shannon Beador, Amvise Reale të Orange County, RHOC
Casey Durkin/Getty Images

Shannon dhe John Janssen u ndanë në nëntor 2022 pas gati katër vitesh lidhje. Arsyeja e ndarjes u zbulua si grindje e vazhdueshme. Sezoni aktual i RHOC tregon Shannon duke luftuar me marrëdhënien e saj dhe thashethemet që qarkullojnë nëpër qytet. Megjithatë, duket se John ka qenë një fener drite për Shannon pas ngjarjeve të fundit, me kamera që madje e kapën atë duke hapur derën e shtëpisë së saj për të.

Është e mundur që Xhoni e ka nxitur Shanon prej vitesh që të kërkojë ndihmë. Një pjesë e ndarjes mund të ketë ardhur nga frustrimet e mohimit të saj. John duke treguar mbështetje tani kur ajo ka më shumë nevojë për të është një shenjë shpresëdhënëse që çifti mund të jetë në gjendje të kthehet në rrugën e duhur. Në pjesën më të madhe, të dy dukej se punonin mirë së bashku. Sinqerisht ishte turp të dëgjoja se ata i anuluan të gjitha. Tani, me sytë hapur të Shannon-it, ndoshta ajo mund të bëjë ndryshimet e nevojshme për të pasur një marrëdhënie të shëndetshme.

Duke u kthyer nga Bravo

Shannon Beador
Charles Sykes/Getty Images

Edhe pse nuk ka pasur asnjë konfirmim serioz që Bravo e la Shannon të largohej, lëvizja nuk do të ishte e tmerrshme. Në të kaluarën, Bravo ka përqafuar kriminelë më të këqij si Jen Shah dhe Teresa Giudice. Pra, duket pak e paqartë që Shannon do të pushohej nga puna për incidentin. Edhe pse ajo me të vërtetë mund të kishte lënduar veten dhe të tjerët (përfshirë qenin e saj, Archie). Heqja e saj nga seriali do të vinte në sakrificën e një pagese Bravo. Megjithatë, mendërisht mund të bëjë mrekulli për të. Nëse gjithçka tjetër dështon, Shannon mund ta mbajë fort faktin se ajo nuk u përpoq të mashtronte qeverinë amerikane.

Që kur seriali u transmetua për herë të parë në 2006, emisioni dhe producentët i kanë përqendruar gjithmonë grumbullimet rreth alkoolit. Natyrisht, koktejet i hapin gratë ndaj skenave më dinamike dhe ndihmojnë në shfaqjen e më shumë dramatike. Mjedisi ndoshta nuk do të ishte i shëndetshëm për Shannon për t’u kthyer, veçanërisht nëse ajo është një alkoolike që po shërohet. Nuk ka dyshim se Shannon është një perlë kur bëhet fjalë për dramën Real Housewives, por në një moment, asaj do t’i duhet të marrë vendimin e vështirë për të vënë veten në vend të parë dhe për të lënë Bravo të shkojë.

Me këtë u tha, bashkë-ylli i Shannon-it, Gina Kirschenheiter, gjithashtu u arrestua për një BDI ndërsa ishte në shfaqje dhe u shërua mirë nga ajo. Shannon mund të marrë një sezon shpengimi pasi të jetë sërish e shëndetshme. Do të duhet kohë dhe trajtim intensiv, por ne të gjithë po kërkojmë që Shannon të shohë vijën e argjendtë në këtë përplasje dhe shpresojmë se ajo mund ta kthejë jetën e saj.