Si Ariana Madix vrau premierën e ishullit të dashurisë në SHBA si mikpritëse

Klea

Si Ariana Madix vrau premierën e ishullit të dashurisë në SHBA si mikpritëse

Ishulli i Dashurisë në SHBA Premiera e sezonit 6 e konfirmon – Ariana Madix është prezantuesja perfekte për emisionin e saj të preferuar. Dashuria e Arianës për Love Island ishte e dukshme në serialin tjetër të saj, Vanderpump Rules. Në një episod nga sezoni 10, shikuesit panë se si ish-i i saj Tom Sandoval ishte shpërfillës ndaj shfaqjes së takimeve. Në një moment të përsosur të rrethit të plotë, pasioni i Arianës për ekskluzivitetin çoi në disa paraqitje të ftuar në sezonin 5 të LI USA, si dhe në spin-off Love Island Games. Paraqitjet e saj u pritën aq mirë, sa fansat festuan pasi ajo u bë zyrtarisht prezantuesja e re.

Premiera e sezonit 6 të Love Island USA ishte një hapje e fortë në përgjithësi. Garuesit janë simpatikë, pati disa kthesa të reja dhe bisedat dhanë momente gazmore dhe të denjë për meme. Personalisht, nuk mund të ndalem së menduari për konkurrentin që tha se një postim i sponsorizuar nga Cheez-Its është një nga qëllimet e tij kryesore. Ose bomba gabimisht i quan gjarpërinjtë insekte.

Gjatë rrugës, energjia flluska dhe infektive e Arianës, si dhe pasioni i saj i dukshëm për shfaqjen, e bënë episodin edhe më argëtues. Mund të ketë qenë rodeoja e saj e parë si prezantuese zyrtare, por do të mendonit se Ariana e kishte këtë rol prej vitesh. Ja pse mezi presim të bashkohemi me Arianën gjatë gjithë sezonit.

Ariana gozhdoi hyrjen e saj të ngadaltë

Vajza di të bëjë hyrje! Si një super fanse e Love Island, Ariana me siguri e ka praktikuar ecjen e saj të ngadaltë, shumë kohë përpara daljes së saj të parë në shfaqje. Kjo është, natyrisht, një element kryesor i ekskluziviteteve LI. Kështu janë edhe shakatë e transmetuesit Iain Stirling për sa kohë zgjasin shëtitjet. Ajo absolutisht e shtypi atë.

Ajo dukej si një bombë absolute

Ariana kishte disa shikime për premierën dhe të gjitha na bënë të bien nofullat. Për veshjen e saj të parë, Ariana dukej si një perëndeshë e vërtetë me një fustan të artë që dukej sikur i ishte derdhur në trup. Flokët e saj si sirenë dhe grimi i bukurisë në bronz e çuan ansamblin në një nivel krejtësisht të ri. Bashkë yjet e saj në VPR u çmendën për pamjen mahnitëse në komentet e saj në Instagram. Scheana Shay e tha në mënyrë të përsosur, duke shkruar, “Një perëndeshë e artë!” Ariana, natyrshëm, u përgjigj: “Mirë si atmosfera e artë”. Kur u rishfaq natën tjetër, Ariana veshi një mini-fustan argëtues dhe flirtues me një kalë i vogël super të lezetshëm. Merrni një host që mund t'i bëjë të dyja!

Ajo ka pasur gjithmonë një stil të mirë, por Ariana e ka rritur seriozisht lojën e saj të modës pasi pamjet e saj hakmarrëse pushtuan botën. Si zonjë me hyrjet më të bukura të ngadalësuara, Ariana në thelb do të ketë momentet e saj personale në pistë gjatë gjithë sezonit. Mezi pres të shoh të gjitha pamjet e mahnitshme që ajo lëkundet ndërsa troket me sendet e saj.

Sharmi i saj natyral shkon shumë

Aq sa e dua këtë shfaqje (pothuajse aq sa e pëlqen Ariana), do ta pranoj se ka pjesë që mund të jenë paksa të sikletshme. Por për shkak të dashurisë së saj të dukshme për shfaqjen dhe karizmës së saj natyrale, Ariana nuk u ndje kurrë e turbulluar. Nga marrja në pyetje e konkurrentëve tek loja e zhurmshme e akullthyesit e deri te bashkimi i parë, energjia me flluska e hostit ishte infektive. Ajo ka lindur për këtë punë!

Sekuenca e vallëzimit të sinkronizimit të buzëve, për shembull, mund të kishte qenë jashtëzakonisht e denjë. Por finalisti i Dancing with the Stars nxori në pah disa nga ato aftësi në hapje dhe u duk se po kalonte shumë mirë. Buzëqeshja e saj gjatë gjithë kohës ndihmoi gjithashtu. Plus, me të vërtetë bleva që ajo u mahnit kur pa ato fishekzjarre të rastësishme që u shfaqën herët në natën e parë!

Ariana është vajzë e një vajze

Në shtypin që çoi në premierën e sezonit 6 të LI USA, Ariana tha se dëshironte të mbështeste garuesit. Kjo ishte e dukshme në pritjen e saj. Kur u takua për herë të parë me vajzat, Ariana vazhdimisht theksoi se kishte kurrizin e tyre. Duke u bashkuar me dollinë e shampanjës, ajo ndërtoi menjëherë një shoqëri me zonjat. Ajo gjithashtu vazhdonte të përmendte se sa e emocionuar ishte që t'i njihte më mirë. Më vonë gjatë episodit, ajo gjithashtu u sigurua të pranonte se sa i vështirë ishte vendimi i bombës për të vjedhur një djalë. Dhe ajo tashmë i ka paralajmëruar djemtë që të jenë në sjelljen e tyre më të mirë.

Ishulli i dashurisë mund të jetë një udhëtim me gunga për garuesit. Vetëm në episodin e parë, ne pamë që garuesit të lidhen emocionalisht me partnerët e tyre në më pak se 24 orë. Natyrisht, tashmë kishte disa lot të derdhur. Në një mjedis të tillë emocionalisht stresues, ka një ndryshim të madh për garuesit kur një mikpritës ka shpinën. Siç e dinë shikuesit e Vanderpump Rules, Ariana është një shoqe mbështetëse dhe nxitësja më e madhe e tifozëve për miqtë e saj.

Ariana do ta mbajë vilën (dhe audiencën) në këmbë

Një përgjegjësi tjetër e nikoqirit është të rrisë tensionin. Në fund të premierës së sezonit 6, Ariana e bëri këtë në mënyrë perfekte. Me vjedhjen e bombës duke lënë një vajzë beqare, Ariana deklaroi solemnisht: “Të jesh beqare në Love Island nuk është kurrë një gjë e mirë”. Nuk do të ishte hera e parë që ky emision dërgonte dikë pothuajse menjëherë në shtëpi, ndaj si shikues u përgatita për më të keqen. Ishte një surprizë e vërtetë dhe e mirëpritur për Arianën që me gëzim të shpallte: “Përveç nëse sigurisht, dikush ka rregulluar që dy djem të rinj që pinë duhan të mbërrinin me vonesë në festë!”

Prezantimi i tre bombave në episodin e parë është një kthesë që nuk mendoj se e kam parë ndonjëherë në shfaqje më parë. Ariana e vendosi atë në mënyrë të përsosur në mënyrë që garuesit – dhe audienca – të gulçonin nga kënaqësia. Me siguri, ajo do t'i mbajë të gjithë në këmbë gjatë gjithë sezonit.

Për më shumë nga pritjet e Arianës, sigurohuni që të shikoni sezonin 6 të Love Island USA në Peacock.