Shtëpitë më luksoze të amvisave reale

Klea

Shtëpitë më luksoze të amvisave reale

Stili i pasur i jetesës së Amvise të vërteta është gjysma e arsyes që shumica e shikuesve të Bravo akordojnë çdo javë. Mënyra e jetesës së të pasurve dhe të famshmëve gjithmonë ka ngjallur interesin tonë, me shumë ndjekës që pyesin se si jeton vërtet gjysma tjetër. Shumica e amvisave jetojnë në disa shtëpi mjaft standarde, por disa shkojnë përtej thirrjes së detyrës. Me nevojën për të mbajtur hapin me Jones-ët që u qëndron gjithmonë mbi kokë, disa amvise nuk mund ta ndihmojnë veten kur vjen puna për të ndarë shtëpitë e tyre të lakmueshme me ne fshatarët e thjeshtë. Këto janë shtëpitë më luksoze të Real Housewives.

Heather Dubrow

Pantallonat fantastike Heather Dubrow nga Real Housewives e Orange County sapo janë përmirësuar në një shtëpi edhe më të madhe nga prona e saj tashmë e përhapur OC. Si Heather ashtu edhe Terry Dubrow kanë shije shampanje me një buxhet të Cristal dhe sigurohuni që ta shfaqin atë në çdo rast që ata marrin.

Heather bëri lajme së fundmi pasi njoftoi se shiti shtëpinë e saj për 55 milionë dollarë dhe vazhdoi të blejë një rezidencë në Beverly Hills për 16 milionë dollarë. Fut karikaturën e syve të dollarit këtu; Uau!

Prona e re prej gjashtë hektarësh, e cila u ndërtua në vitin 1946, krenohet me 5,797 metra katrorë dhe ka një ndjenjë tradicionale angleze. Heather kohët e fundit i tha ET se do të duheshin tre vjet për të projektuar dhe rindërtuar shtëpinë që dikur i përkiste producentit të Hannibal, Martha De Laurentiis. Aktualisht, shtëpia ofron një oxhak, një holl me shkallë të dyfishta, dyer franceze, një pishinë dhe zonë spa, një fushë tenisi, dollapët e dhomës dhe banjot e shumta.

Kyle Richards

Amvise të vërteta të Beverly Hills Shtëpia e yllit Kyle Richards, Encino, CA nuk është asgjë për t’u penguar. Duke qenë i martuar me Mauricio Umanksy, një agjent i pasurive të paluajtshme, gjithashtu nuk dëmton. Kyle dhe Mauricio, të cilët kanë qenë në lajme për thashethemet e divorcit, e duan shtëpinë e tyre të vitit 1912. Çifti e bleu rezidencën në vitin 2017 dhe ra në dashuri me atmosferën e saj koloniale. Shtëpia ka 10,600 metra katrorë dhe shtrihet në 1.5 hektarë.

Gjatë gjithë sezoneve të RHOBH, shikuesit kanë parë pjesë të shtëpisë, të cilat përfshijnë një shkallë të madhe dhe holl. Kuzhina gjithashtu ka pajisje shefi dhe tavolina prej mermeri. Dhoma e gjumit kryesore e Kyle është e gjerë dhe të çon në një suitë të madhe master.

Shtëpia tjetër e Kyle në Bel Air, të cilën ajo dikur ia kishte marrë me qira Sutton Stracke, është gjithashtu e bukur. Nuk mund të mohohet se Kyle ka shije të shkëlqyer të dizajnit të brendshëm.

Sonja Morgan

Sonja Morgan nga Real Housewives e New York City ka vite që banon në shtëpinë e saj në Nju Jork. Dhe edhe pse ajo është përpjekur ta shkarkojë atë, duket se nuk ka kurrë ndonjë marrës. Gërmimi Upper East Side përfshin 4,650 metra katrorë dhe ka pesë kate. Flisni për një stërvitje!

Shtëpia e qytetit është ndërtuar në vitin 1899 dhe ka pesë dhoma gjumi dhe pesë banja. Oborri është një hapësirë ​​e madhe e jashtme me një shatërvan dhe peshk. Edhe pse një bashkëshorte dikur i tha Sonjës se duhej të përditësonte shtëpinë, ajo ende krenohet me hijeshinë e saj të vjetër njujorkeze, e kompletuar me një llambadar xhami Murano.

Melissa Gorga

Ylli i Real Housewives of New Jersey po jeton një jetë që shumica prej nesh do ta kishte zili, veçanërisht pasi bëri një turne në shtëpinë e saj të re të Franklin Lakes, NJ.

Shtëpia e re moderne e Melissa Gorga është mjaft vizion dhe përfshin një pamje të jashtme bardh e zi, një kuzhinë masive me tavane prej mermeri, një dhomë ndenjeje me oxhak, dy bare dhe ndriçim me porosi të viteve 1920. Melissa ka gjithashtu një mur me dritare dhe një verandë të mbështjellë. Çiftit Garden State i pëlqen të argëtohet, kështu që shtëpia patjetër do të përdoret.

Lisa Vanderpump

Edhe pse Lisa Vanderpump nuk është më amvise, ajo ka ende një nga shtëpitë më të mira në historinë e televizionit. Shikuesit Bravo kanë parë pjesën më të madhe të Villa Rosa, duke përfshirë kuzhinën e madhe, dollapin dhe hapësirën e jashtme, e cila përfshin një pishinë pafundësie. Shtëpia në Beverly Hills ka 8000 metra katrorë dhe madje edhe një hendek për të përshëndetur vizitorët. Megjithatë, mos merrni anën e keqe të Lizës, përndryshe ajo mund t’ju bëjë të ecni në dërrasë.

NA THONI – ÇFARË SHTËPI TË TJERA TË AMAMIVESVE MENDONI JANË TË MREKULLUESHME?