Shtëpiake të vërteta të Solt Lake City Sezoni 4: Çfarë dimë

Klea

Shtëpiake të vërteta të Solt Lake City Sezoni 4: Çfarë dimë

Ka një ftohje në ajër ndërsa shikuesit e Bravo bëhen gati për latte me erëza kungulli, pulovra dhe borën e parë të vitit. Kushtet për këtë vit thuhet se do të bëhen më të akullta falë premierës së Amvise të vërteta të Solt Lake City ne shtator. Sezoni 4 do të shfaqë kthimin e një ish-pjesëtari të kastit, një promovim të një shoku në amvise me kohë të plotë dhe një amvise krejt të re. Duke u rikthyer te Real Housewives of Solt Lake City, sezoni 4 janë Lisa Barlow, Heather Gay, Meredith Marks dhe Whitney Rose.

Kthohet amvisa plangprishës

Dua ta urrejë atë; Mary Cosby ofron dramë të denjë për kokoshka. Edhe pse disa nga veprimet e saj ishin të dyshimta, nëna e një fëmije është gati të kthehet në ekskluzivitet. Le të shpresojmë që të mos ketë erë si spital.

Para përfundimit të sezonit 2, Maria u akuzua nga disa nga famullitarët e saj se e quajti veten “Zot” dhe i mashtronte ata nga paratë e tyre të fituara me vështirësi. Çështjet e Marisë u shfaqën gjatë sezonit, i cili përfshinte një skenë me takimin e Lizës me një udhëheqës të komunitetit të Salt Lake City, Cameron Williams. Pronari i Vida Tequila pyeti: “A është një kult? A e quan ajo veten ‘Zot’”, për të cilën ai u përgjigj: “Po”.

Megjithatë, sipas trailerit, Mary nuk po i lë pëshpëritjet të ndikojnë tek ajo dhe padyshim vjen e nxehtë. Ajo e quan Whitney-n një “bobblehead” dhe fyen të gjithë pas saj. Një skenë e tregon atë të qenit brutalisht e sinqertë kur Heather e pyet: “A mendon se dukem e trashëguar?” dhe ajo përgjigjet: “Po”.

Andy Cohen ngacmon një sezon shpërthyes

Xhirimet për Real Housewives të sezonit 4 të Salt Lake City përfunduan në maj 2023, kështu që shikuesit do të kenë një dramë mjaft të përditësuar. Andy Cohen gjithashtu ka dhënë disa sugjerime të shkurtra se çfarë të presim. Gjatë një prej ndalesave të tij të turneut të librit, Andy ndau një tekst që mori nga një producent i RHOSLC, ku shkruhej: “FYI, udhëtimi SLC dhe finalja – E PAQYRTUESHME”.

Drama shpërthyese gjatë udhëtimit të sezonit 4 mund të jetë për shkak të gjakut të keq midis Lisa dhe Whitney. Sipas Page Six, gjërat nxehen shumë mes dy amvisave këtë sezon. “Gratë kohët e fundit u përballën me njëra-tjetrën,” komentoi një burim, “dhe konflikti i tyre pritet të rrjedhë në udhëtimin e Bermudës”.

Jen Shah është jashtë

(Foto nga: Heidi Gutman/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Për momentin, nuk është përmendur Jen Shah në trailer. E dënuara e akuzuar, e cila u shpall fajtore për drejtimin e një skeme telemarketing mbarëkombëtare dhjetëvjeçare që synonte të moshuarit, kishte bërë tre sezonet e para për të.

Jen shpesh kapej duke i gjunjëzuar zonjat me gjithë dramën që prodhonte. Nëna e dy fëmijëve ishte e zhurmshme dhe sinqerisht e neveritshme teksa përpiqej të ishte në qendër të vëmendjes. Megjithatë, duket se ajo nuk u mungon shumë femrave. Ata mund të jenë në gjendje të kenë histori më të thelluara pa e shpërqendruar atë.

Diçka po ndodh me Lizën

Lisa Barlow
(Foto nga Mark Sagliocco/Getty Images për Vivint)

Më vonë në trailer, kamerat tregojnë Heather duke pyetur për udhëtimin e ardhshëm të misionit të Jack Barlow. Qëllimi i çdo udhëtimi në mision mormon është përhapja e ungjillit te njerëzit e rinj dhe zgjerimi i anëtarësimit të kishës. Një misionar zakonisht kalon të paktën një vit larg pa asnjë komunikim me familjen e tij. Megjithatë, duket se ka diçka djallëzore rreth sipërmarrjes së ardhshme.

A mund të ndodhë që edhe pse Lisa dhe familja e saj janë mormonë, ata nuk bëjnë një jetë të pastër? Në fund të fundit, ajo dhe burri i saj pinë, zotërojnë një kompani pijesh alkoolike dhe e jetojnë fenë sipas mënyrës së tyre.

Autori i Mormonit të Keq shihet duke u përballur me Lizën, duke i thënë asaj: “Doktrina është problematike”. Lisa dukshëm mërzitet, duke thënë: “Nuk dua të flas për misionin e Xhekut. Unë bëhem kaq emocionues, sepse mendoj se është një punë kaq e madhe.” Më vonë, ndërsa e rrethuar nga gratë e tjera, Lisa thotë: “Heather pëlqen të hedhë granatë dhe të vrapojë.”

Njihuni me Amvisën e Re

Monica Garcia thyen akullin me amvisat në mënyrë jokonvencionale, duke thënë se do të “fu*konte” bashkëshortët e Meredith-it dhe Lizës. Nëna e vetme e katër fëmijëve thotë se ajo ishte “e martuar në tempull. Më pas, unë u shkishërova.” Edhe Monika po divorcohet për herë të dytë nga bashkëshorti i saj dhe duket se po bën të pamundurën për të ecur me familjen Jones.

Whitney ka probleme martesore

Pasi bashkëshorti i saj, Justin Rose u pushua nga puna për skenën e tij të avulluar me gruan e tij, pati tension të qartë në familjen Rose. Whitney shihet në trailerin që flet për gjendjen e bashkimit të tyre.

Në përvjetorin e tyre, ajo e pyeti bashkëshortin e saj: “A dëshiron akoma ta bësh këtë?” Justin ia ktheu pyetjen, së cilës Whitney tha: “Nuk e di”. Goditja e vërtetë emocionale erdhi nga një skenë tjetër ku Whitey po i thoshte plot lot Justinit: “Të shoh unazën tuaj të martesës në sirtar çdo ditë, më dhemb”.

Ka shumë për të diskutuar rreth sezonit të ardhshëm të Real Housewives të Salt Lake City, pasi Lisa dhe Meredith janë ende duke luftuar për momentin e nxehtë të mikrofonit. Meredith thuajse duket se është bërë e keqja, pasi kamerat e kapin duke kërcënuar Lizën, duke i thënë: “Dëshiron të shkoj atje me burrin? Unë mund të shkoj atje. Mos u tall me mua!”

Pajtohu me 5 shtator për sezonin më të ri dhe të gjitha thashethemet.