Shtëpiake të vërteta të episodeve më të paharrueshme të Orange County

Klea

Shtëpiake të vërteta të episodeve më të paharrueshme të Orange County

Sezoni 18 i Amvise të vërteta të Orange County do të shfaqet premierë të enjten më 11 korrik në Bravo. Ka kaluar një vit që kur u takuam për herë të fundit me zonjat e Orange County dhe mezi presim të shohim se çfarë telashe ngjallin ato këtë sezon. Ndërsa presim premierën, le të bëjmë një shëtitje në korsinë e kujtesës dhe të rishikojmë disa nga momentet më të paharrueshme të shfaqjes.

Këtu janë episodet më të paharrueshme të RHOC:

Meet The Wives – Sezoni 1, Episodi 1

Do të ishte e gabuar të mos përfshinim episodin që filloi të gjitha. Piloti i Real Housewives të Orange County u transmetua në Bravo më 21 mars 2006. Episodi i parë u ofroi shikuesve një vështrim të brendshëm se si jeton gjysma tjetër, nga punët e gjoksit deri te pronat buzë plazhit. Shfaqja po gjente themelet e saj në sezonin e parë. Mund të ketë qenë paksa e ngadaltë dhe e pa lëmuar, por ishte akoma një gëzim për t’u parë.

Bëhu i mirë me vajzën e re – Sezoni 2, Episodi 2

Në episodin e sezonit 2 “Bëhu i këndshëm për vajzën e re”, Vicki Gunvalson dha fjalën e saj ikonë “fugon familjar”. Ylli i Bravo u soll në prag të çmendurisë pasi një kompani makinash me qira zgjodhi të dërgonte një “fugon të vogël familjar” për të marrë 12 persona. Ajo thirri kompaninë dhe i përplasi ata për zgjedhjen e tyre “qesharake”.

“Unë thashë 12 çanta, gjashtë persona,” pështyu ajo. “Ne do të shkojmë në një lundrim për dy javë e gjysmë. Kjo nuk është qesharake! Ju keni një furgon të vogël familjar. Kur sillni ndonjëherë një furgon familjar për të marrë gjashtë persona? Kjo është qesharake!”

Momenti është kthyer në një nga momentet më të famshme dhe më të referuara në historinë e spektaklit. Andy Cohen i dha një thirrje momentit qesharak në librin “Jo të gjithë diamantet dhe trëndafili: Historia e brendshme e amvisave të vërteta nga njerëzit që e jetuan”. Ai i tha autorit Dave Quinn se shpërbërja e sezonit 2 është një nga momentet e tij të preferuara të të gjitha kohërave.

“Sa herë që njerëzit më pyesin momentin tim të preferuar të amvisave, nuk e di pse, por gjithmonë kthehem te Vicki dhe tek ai furgon i vogël familjar,” tha ai.

Girl Fight – Sezoni 6, Episodi 13

Gjërat u bënë fizike mes Tamra Judge dhe Jeana Keough në një festë në pishinë në episodin e sezonit 6 “Girl Fight”. Tensioni mes të dyve kishte shpërthyer gjatë gjithë sezonit për shkak të miqësisë së Jeanës me ish-burrin e Tamrës, Simon Barney. Jeana kishte bërë disa intervista për divorcin e Tamrës në shtyp, gjë që shkaktoi një përçarje mes ish-shoqeve.

Tamra vendosi të përballej me Jeanën në këtë ngjarje dhe gjërat nuk shkuan mirë. Konfrontimi rezultoi në hedhjen e verës, kërcënimin e Tamra me veprime ligjore dhe Jeana duke u larguar nga partia. Po.

Cold Shoulders – Sezoni 8, Episodi 18

Episodi i sezonit 8 “Cold Shoulders” duhet të jetë një nga episodet më të mëdha në historinë e Real Housewives. Aq shumë shkuan në festën e Vickit sa është e vështirë të besohet se nuk ishte e shkruar. Ka pasur disa momente befasuese gjatë gjithë natës. Së pari, Tamra dhe Jim Bellino bënë paqe pas një sezoni të tërë konflikti. Më pas, Vicki u përball me Slade Smiley për shaka për pamjen e saj, gjë që ishte një kënaqësi për t’u parë. Kulmi i episodit erdhi kur dhëndri i Vicki-t, Ryan, u përlesh me nënën e Lydia McLaughlin. Ryan, i cili ishte kthyer së fundmi nga lufta, pa nënën e Lydia-s të ulur me këpucët e saj në divan dhe ai nuk po i kishte. Ai e qortoi atë dhe e akuzoi për “mosrespektim” ndaj tij. Fansat e akuzuan Ryanin se ishte “i dehur”.

Game Changer – Sezoni 10, Episodi 5

Zemrat tona u thyen duke parë episodin e sezonit 10 “Game Changer”. Në episod, Vicki mori një telefonatë duke e njoftuar se nëna e saj kishte ndërruar jetë. Ylli i Bravo u prish dhe filloi të qante në dyshemenë e kuzhinës. Episodi shquhet si një nga episodet më emocionale të Real Housewives.

Mbyllur për Wedding Bells – Sezoni 14, Episodi 20

Kush mund ta harronte planin e dështuar të arratisjes së Tamrës në episodin e sezonit 14 “Whooping it up for Wedding Bells?” Nëna e katër fëmijëve po përpiqej të shmangte një bisedë me Gina Kirschenheiter dhe përfundoi duke u penguar e dehur në një shkurre. Kaq ikonë.