Shtëpiake Reale Fituesit dhe Humbësit e 2023

Klea

Shtëpiake Reale Fituesit dhe Humbësit e 2023

Më shpesh sesa jo, ka disa humbës të vërtetë kur bëhet fjalë për një vit në jetën e një Amvise të vërteta yll. Por ndërsa topi i Vitit të Ri fillon të bjerë, ka disa që në fakt kishin një udhëtim mjaft të mirë rreth diellit. Jo çdo ditë mund t’i hedhim një vështrim mbrapa dramës që bëri 2023, por shpresojmë që momentet e mira televizive të vazhdojnë, edhe nëse kjo nënkupton disa nga sakrificat tona të preferuara të amvisave reale si një ofertë paqeje. Këtu janë fituesit dhe humbësit e Real Housewives nga viti i kaluar.

Kyle Richards – Humbëse

Fizikisht, Kyle Richards po kalon vitin më të mirë të jetës së saj. Në moshën 54-vjeçare, ylli i Real Housewives of Beverly Hills po vërtitet përreth sikur të jetë përsëri një adoleshente. Kyle ka punuar shumë për shëndetin e saj, duke hequr dorë nga alkooli dhe duke iu drejtuar regjimit të saj të stërvitjes për ngushëllim. Megjithatë, jeta e saj personale nuk ka qenë e gjitha ylber dhe flutura. Lajmi shpërtheu se martesa e saj 27-vjeçare me Mauricio Umansky ishte në vështirësi.

Thashethemet filluan të qarkullonin se Kyle në të vërtetë kishte një lidhje me këngëtaren e kantri, Morgan Wade. Të dy janë parë duke u afruar jashtëzakonisht shumë gjatë vitit të kaluar. Në BravoCon 2023, Kyle përdori aksidentalisht fjalën “D”, duke iu shmangur asaj emocionale në të cilën ajo kishte kaluar. Mo ka qenë duke udhëtuar dhe marrë pjesë në Dancing with the Stars, dhe duket se ata po jetojnë jetën e tyre të ndarë. Shpresojmë që viti 2024 mund ta gjejë Kyle përsëri në rrugën e duhur dhe të jetojë jetën e saj më të mirë 90210.

Shannon Beador – Humbëse

Shannon Beador është një tjetër yll i Real Housewives që ka pasur një 2023 shqetësuese. Së pari, nëna e tre fëmijëve u nda me të dashurin e saj prej tre vitesh, John Jannsen. Edhe pse ndarja ndodhi në fund të vitit 2022, shikuesit e Bravo nuk dëgjuan vërtet për problemet e tyre derisa sezoni më i fundit Real Housewives of Orange County u shfaq premierë këtë vit. Rezulton se ka pasur shumë grindje dhe çifti nuk ishte në një moment për të lëvizur vërtet nga çështjet e tyre.

Shpejt deri në shtator 2023, kur fansat u zgjuan me lajmin se Shannon ishte përfshirë në një goditje me vrap jo shumë larg shtëpisë së saj. Pamjet video e kapën atë duke bërë një kthesë shumë të fortë dhe duke u përplasur me murin e dikujt. Më pas ajo u hodh nga makina, kapi qenin e saj, Archie, dhe pretendoi se ishte në një shëtitje gjatë natës. Për krimet e saj, Shannon është dënuar me tre vjet shërbim prove dhe 40 orë shërbim në komunitet. Ajo gjithashtu pritej të paguante dëmshpërblim për dëmin e shtëpisë.

Drew Sidora – Fitues

Është shumë e mundur që Drew Sidora po kalon një nga vitet e saj më të mira, falë humbjes së peshës prej 190 kg të një fëmije. Pas gati një dekade martesë, ylli i Real Housewives of Atlanta dhe Ralph Pittman zbuluan në mars 2023 se ajo do t’i jepte fund bashkimit të tyre. Ralph e kishte ndezur me gaz gruan e tij për vite me rradhë dhe me shumë gjasa e tradhtonte. Tifozët do të kujtojnë se Ralph u zhduk në Tampa pa një shikim, duke e lënë Drew në errësirë ​​për ditë të tëra.

Megjithatë, tani, Drew po lulëzon. Ajo po aktron sërish dhe po punon për karrierën e saj muzikore. Eshtë e panevojshme të thuhet se ajo po lulëzon pa burrin e saj dhe ndoshta duhet ta kishte menduar ndarjen shumë, shumë më shpejt, të paktën për arsye të shëndoshë të saj.

Ashley Darby – Fituese

Edhe një herë kemi një tjetër amvise, e cila po jeton e lumtur beqare. Ashley Darby hoqi burrin e saj me peshë të vdekur pas skandaleve të shumta të mashtrimit. Biznesmeni australian u kap duke flirtuar me striptiste dhe duke i çuar vajzat në dhomën e tij të hotelit në Las Vegas. Kaq i keq, Michael Darby. Ish-mbretëresha e bukurisë ishte një kapje e tillë, kështu që gjithmonë dukej e çuditshme se si ajo ishte vendosur për dikë që mund të kishte qenë babai i saj.

Edhe pse çifti ende nuk kishte paraqitur dokumentet, Ashley u largua me një rezidencë në Arlington. Sezoni i ri i Real Housewives of Potomac po e tregon Ashley-n jo vetëm me një shtëpi të re, por edhe një grup të ri gjoksesh. Pasi hoqi prangat e martesës, Ashley po pret me padurim të takohet në Vitin e Ri, duke e ditur se gjërat mund të rriten.