Shtëpia Verore Partitë e katërt korrikut për t'u mbajtur mend

Klea

Shtëpia Verore Partitë e katërt korrikut për t’u mbajtur mend

Gëzuar katër korrikun! Është ajo kohë e vitit kur të gjithë mblidhemi rreth BBQ-ve tona, vishemi me të kuqe, të bardhë dhe blu dhe kemi një justifikim për të mos u shqetësuar për punën deri të hënën. Si nje Shtëpi verore tifoz, Dita e Pavarësisë ka një vend të veçantë brenda Bravoverse falë festave të mrekullueshme me tematikë të dhomës.

Gëzuar ditëlindjen, Amerikë!

Në thelb, 4 korriku që nisi të gjitha ishte Sezoni 1, Episodi 3. Kjo, për mua, ishte festa kryesore e Hampton-it pasi përfshinte fuçi, ngjitje flamuri amerikan dhe shumë bikini flamuri. Shtatë vjet më parë, shikuesit e Shtëpisë Verore u njohën me barbulin e Kyle Cooke, qoftë edhe një parukë në atë kohë. Më të relaksuarit në këtë festë janë dukur aktorët. Lindsay Hubbard kishte veshur një fedora kashte, Amanda Batula ishte thjesht një ish e dashura dhe Carl Radke ishte ende duke pirë. Ndoshta këmisha ime e preferuar e ditës me temë patriotike ishte tanku i Kyle “Bomb Pops, Vodka Shots”.

Ky ishte lloji i festës ku hot dogët ishin në skarë dhe pishina po shfrytëzohej. Sa herë që bëj një rishikim të vështirë, ky episod më jep një nostalgji të tillë për ato ditë të reja. Si kanë ndryshuar kohët. Drama më e madhe e ditës ishte transferimi i Lindsay me Everett Weston. Sinjalizim spoiler: nuk funksionoi.

Cirku i Shtëpisë Verore Wirkus

Katër korriku nuk ka të bëjë vetëm me pantallonat e shkurtra të shkurtra dhe bluzat me model paisley. Është gjithashtu një kohë kur dërrmimet arrijnë kulmin e verës. Shikuesit e Shtëpisë Verore e panë këtë gjatë festës së Ditës së Pavarësisë të Sezonit 2. Rezidenca Montauk ishte e dekoruar bukur. Lëndinë e madhe kishte mijëra lojëra si vrimë misri dhe hedhje unaze. Ftohësit nuk ishin ende plot me Loverboy, por shpirti i të gjithëve ishte ende i lartë. Kjo ndodhi derisa Lauren Wirkus i tha Lindsay-t për ndjenjat e saj për Carl-in.

E veshur me një “Let’s get was wasted” një copë ngjyrë blu dhe patriotike, Lauren foli për problemet e saj me Playboy-in e atëhershëm të verës. Syzet e birrës ishin hapur, ndërsa Lauren shprehu se sa e lënduar ishte nga dikush që “duhet të përkulej sinqerisht para meje”. Ashtu si shumica e miqve më të mirë, Lindsay thjesht e inkurajoi Lauren që të dilte me dikë nën fishekzjarrë për ta bërë Carl xheloz dhe pushkën e gjahut një birrë. Këshilla klasike verore!

Seksi Xhaxha Sam

Bodyshots, barbunë të kuq, të bardhë dhe blu, dhe toga, oh my! Kjo festë e Katër Korrikut ishte ndoshta më seksi e organizuar ndonjëherë nga dhomat. Flamuri u rinovua pasi Hannah Berner e veshi atë si një pelerinë dhe Carl e veshi atë si një aksesor flokësh Rambo. Falë një basti në gjendje të dehur, Lindsay duhej të hiqte pjesën e sipërme të saj pasi humbi një lojë në oborr. Fatmirësisht, rripat e saj të përgjithshëm thjesht mbuluan thithkat e saj.

Kyle ishte përsëri në lëvizje në “modalitetin e barbunit në mes” dhe asnjë nga gratë beqare nuk ishte e interesuar nga distanca. A është edhe katër korriku nëse Kyle nuk rrëzohet? Kjo festë theksoi dashurinë e grupit për trëndafilin dhe ishte mjaft standarde të shihje Kyle duke dalë nga një anije gjigante.

Çfarë do të bënte Jesse Solomon?

Epo, Xhesi Solomon do të ulej rehat në një karrige Adirondack dhe do të zhytej në lavdinë që është ai. Festa e 4 korrikut të këtij viti ishte pak më e përmbajtur. Hotdogs dhe Loverboys ende ekzistonin, por fishekzjarret nuk ishin në qiell. Xhesi e gjeti veten me një dëshirë të madhe. Mjerisht, ishte në Paige DeSorbo, e cila ka qenë jashtë tregut për një kohë. Por kjo nuk e ndaloi Xhesin, i cili e pyeti Kyle: “A duhet të godas vetëm vajzat beqare?” Për fat, Paige dinte të kalonte mirë pa i bërë gjërat të sikletshme. Rrjedhimisht, Xhesi, ashtu si Amerika, e dinte se ai ishte i mrekullueshëm dhe nuk u pengua.

Festa e Çajit të Shtëpisë Verore

Edhe pse nuk ishte një festë e katër korrikut, ishte në të njëjtin muaj dhe tema ishte shumë e mirë për t’u lënë jashtë listës. Kyle kishte vendosur gjithashtu të bënte një festë çaji protestuese për të rriturit, e kompletuar me kostume me pallto të kuqe britanike. Asgjë nuk e bërtet Ditën e Pavarësisë si të largosh palltot e kuqe jashtë qytetit. BBQ-ja madje përfundoi me një festë të vogël çaji në Boston, ndërsa personat e dhomës hodhën tonelata me thasë çaji në pishinë. Edhe pse Kyle nuk ishte i suksesshëm në marrjen me qira të versionit të tij të Santa Maria, i ftuari preferoi në vend të kësaj anijen pirate në erë.

Më në fund, shpresoj që kjo rrugë me kujtime t’ju bëjë pak më patriotë sot. Vetëm mbani mend, vera duhet të jetë argëtuese, dhe Gëzuar Katër Korrikun!

Summer House mund të transmetohet në Peacock.