Shtëpia e yllit të 'RHOP' Wendy Osefo është vjedhur gjatë pushimeve … Tifozët spekulojnë një tjetër mashtrim nigerian!

Klea

Shtëpia e yllit të 'RHOP' Wendy Osefo është vjedhur gjatë pushimeve … Tifozët spekulojnë një tjetër mashtrim nigerian!

Shtëpia e yllit të 'RHOP' Wendy Osefo është vjedhur gjatë pushimeve … Tifozët spekulojnë një tjetër mashtrim nigerian!

Spekulimet rrotullohen si Amvise të vërteta të Potomac yll Uendi Osefo përballet me shqyrtimin pasi shtëpia e saj është vjedhur gjatë pushimeve, me disa fansa që bëjnë paralele me polemikat e kaluara.

Uendi Osefo

Uendi Osefo39, u kthye nga një pushim në Xhamajka për të zbuluar se rezidenca e saj ishte vjedhur, me disa sende të dashura të humbura.

Uendi Osefo

Një zëdhënës i Zyrës së Sherifit të Qarkut Carroll konfirmoi se incidenti u raportua më 7 prill, me një hetim në vazhdim. Megjithatë, në atë kohë nuk u dhanë detaje të mëtejshme.

“Unë dhe familja ime jemi të shkatërruar dhe ndihemi të dhunuar nga kjo ndërhyrje. Uendi Osefo shprehur për TMZ. “Falënderojmë Zotin që askush nuk ishte në shtëpi … kështu që për këtë ndihemi shumë të bekuar. Gjërat materiale gjithmonë mund të zëvendësohen.”

Wendy osefo

Burimet informuan median se hajdutët u arratisën me disa nga çantat e saj të stilistëve, veçanërisht duke përfshirë disa nga Hermès Birkins. Gjithashtu, asaj i është marrë edhe një sasi e konsiderueshme bizhuteri.

Uendi Osefo, 39, nisi një udhëtim në Azul Beach Resort Negril me burrin e saj, Eddie, dhe tre fëmijët e tyre për pushimet pranverore të fëmijëve. Gjatë gjithë pushimeve të tyre, ajo kishte ndarë në Instagram momente nga arratisja e tyre.

Uendi Osefo

Uendi ndau fotografi të shumta duke kapur familjen e saj duke shijuar aktivitetet në plazh, duke shijuar ushqime të këndshme dhe duke u kënaqur në përvoja të ndryshme ishullore.

“Pushime pranverore '24”, shkruan ajo në një karusel në Instagram që shfaq aventurat e tyre.

Uendi Osefo

Autori i Tears of My Mother nuk është i vetmi trim që ka hasur në vjedhje. Në një incident të mëparshëm, Dorit Kemsley dhe bashkëshorti i saj, PK, ishin viktima të një pushtimi në shtëpi, gjatë të cilit Dorit u përball me kërcënime me armë.

Dorit Kemsley

PK që atëherë ka kritikuar disa nga Amvise të vërteta të Beverly Hills përvojat e yllit me PTSD, duke iu referuar disa aspekteve si “të neveritshme”.

“Ka elementë që unë i kuptoj. Ka edhe elementë që unë nuk i konsideroj si PTSD –– Unë jo”, tha ai në një episod të fundit të reality show Bravo. “Unë mendoj se ata janë më të neveritshëm.”

Disa RHOP fansat kanë shprehur dyshime në lidhje me vjedhjen dhe spekulojnë nëse ajo ishte orkestruar nga ylli i RHOP për të mbledhur paratë e sigurimit. Një fans shkroi: “Puna brenda. Ose .. shënim anësor: kjo është arsyeja pse ndonjëherë është më mirë të postosh pas pushimeve, sepse nuk e di se kush po shikon”

Uendi Osefo

Një tjetër tha: “Ajo ka nevojë për para dhe histori.”

Dikush vuri në dukje, “Tingëllon si një pretendim sigurimi”

Një kritik vuri në dukje: “Unë jam nigeriane? Nëse po, ajo është fajtore. Issa brenda punës”

Uendi Osefo

Një tjetër skeptik ndau, “Unë nuk mund të jem i vetmi që mendon se e gjithë kjo ishte krijuar për historinë, kjo nuk është hera e parë Uendi u kap në një gënjeshtër”

Në një epokë ku teknologjia e mbikqyrjes është e pranishme kudo, duket mjaft e çuditshme që Osefos nuk kishte kamera të instaluara për ta njoftuar atë për vjedhjen e ndodhur në mungesë të saj. Në fund të fundit, do të pritej që masa të tilla të ishin në fuqi për të alarmuar menjëherë autoritetet dhe për të penguar ndërhyrës.

Uendi Osefo

Siç raportohet ekskluzivisht nga Gjithçka Rreth Çajit, Uendi Osefo bëri hyrjen e saj madhështore Amvisat e vërteta të Potomac në rrethana mjaft të dyshimta. Thuhet se ajo mori një listë donatorësh nga një shoqatë bamirësie prestigjioze Potomac përmes mjeteve më pak se të ndershme, të gjitha duke ruajtur një fasadë miqësie me Karen Huger. E gjithë kjo, ndërsa thuhet se po luftonte nën një mal me borxhe.

Amvise të vërteta të Potomac transmetohet të dielave në mbrëmje, në Bravo, në orën 20:00 ET.