Shtëpia e Kim dhe Kroy nuk është në shitje, por duhet të jetë

Klea

Shtëpia e Kim dhe Kroy nuk është në shitje, por duhet të jetë

Këto dy janë AF toksike; a mund të pajtohemi të gjithë për këtë? Kim Zolciak dhe Kroy Biermann po i bëjnë ndjekësve të kërcejnë ndërsa bëjnë luftën e tyre për paratë, ndërsa ata përpiqen të bëjnë çmos për të vazhduar me procedurat e divorcit. Raportet fillestare kishin se Kim dhe Kroy kishin nxjerrë në shitje rezidencën e tyre, por lajmi doli të ishte i rremë. Çfarë po ndodh në fushën e Real Housewives me këta të dy? Asnjëri nuk mund ta kuptojë historinë e tyre të drejtë, dhe e gjithë ndarja mban erë peshku.

Shitja do të ndihmojë borxhin e tyre

Imazhet BG001/Bauer-Griffin/GC

Të dy Kim dhe Kroy janë në probleme serioze financiare me një borxh kolektiv prej mbi 1 milion dollarë. Shtëpia e tyre është bllokuar, por është shpëtuar në orën e 11-të. Kroy madje shiti sendet e tij personale për të paguar hipotekën. Për vite të tëra, thashethemet kanë qarkulluar se çifti luftoi për të mbajtur stilin e tyre të gjallë të jetesës. Kim gjithmonë ka pohuar se ajo dhe burri i saj po kalonin mirë.

Kim është parë shpesh në produktet më të fundit të stilistëve dhe duke marrë pjesë në trajtime të shtrenjta bukurie. Kroy dhe Kim i detyrohen American Express dhe IRS një ton para. Kroy dyshohet se është përpjekur të shesë rezidencën në Gjeorgji dhe është lutur me gjykatësin. Në atë kohë, avokati i Kroy deklaroi, “Z. Biermann nuk e kishte imagjinuar kurrë se do ta gjente veten në këtë pozicion…por ky është pasoja kur njerëzit e gjejnë veten duke shpenzuar shumë përtej mundësive të tyre. Kroy doli në pension dhe nuk e merr më atë rrogën e NFL… Unë nuk mendoj se dikush i tha Kimit. Kur bëhet fjalë për financat, Kim është e shkëputur nga realiteti.”

Thjesht ka kuptim që çifti të shesë shtëpinë e tyre për të shlyer borxhin e tyre masiv. Javën e kaluar, prona e Gjeorgjisë u rendit për shitje, me një çmim të kërkuar prej 3.2 milionë dollarësh në kohën e duhur përpara se të bllokohej e planifikuar muajin e ardhshëm. Megjithatë, rezulton se lista ishte e rreme dhe shtëpia nuk është në shitje. Vetëm disa orë më vonë, shtëpia u shënua si jashtë tregut.

Ish-lojtari 38-vjeçar i NFL ka deklaruar vazhdimisht se donte ta shiste shtëpinë sa më shpejt që të ishte e mundur, në mënyrë që ai dhe Kim të merrnin paratë dhe të blinin borxhin e tyre. Sinqerisht, ai plan ka kuptim dhe mund të sjellë lehtësim shumë të nevojshëm për situatën financiare.

Shitja do t’i japë familjes një pushim të pastër

Kim Zolciak, Kroy Biermann
Peter Kramer/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images nëpërmjet Getty Images

Beteja për t’i dhënë fund martesës së tyre 11-vjeçare ka shkaktuar dëme në çift dhe gjashtë fëmijët e tyre. Me lajmet e fundit për divorcin e afërt, është e sigurt të supozohet se katër fëmijët më të vegjël të çiftit, Kroy “KJ” Jr, Kash, Kaia dhe Kane, ndoshta po luftojnë me tronditjen e familjes. Gjashtë fëmijët Biermann janë shumë të vetëdijshëm për statusin e prindërve të tyre. Ka shumë të ngjarë që ata të dëgjojnë fjalë të reja nga miqtë e tyre në shkollë. Gjithashtu, nuk do të ishte e vështirë për ndonjë nga fëmijët që të kërkonte në Google prindërit e tij dhe të gjente titujt e tmerrshëm.

Në dosjen gjyqësore të Kroy, futbollisti zbuloi se ai kërkoi “kujdestari të përkohshëm dhe të përhershëm të vetëm ligjor dhe të vetëm fizik”, përmes Us Weekly. Në atë kohë, Kroy kërkoi gjithashtu që të merrte mbështetjen e fëmijëve. Në korrik, familja Biermann u fotografua duke ndjekur kishën së bashku si një njësi.

Megjithatë, Kim ka pohuar gjithashtu se ai e ka parë Kroy-n “duke pirë marijuanë dhe ajo ka shqetësime serioze për sigurinë dhe mirëqenien e fëmijëve të mitur ndërsa është nën kujdesin e të Paditurit. Ajo ka frikë se fëmijët do të ekspozohen ndaj përdorimit të drogës nga i Padituri.”

Ngritjet dhe uljet e divorcit të Kim dhe Kroy i kanë lënë fansat jashtëzakonisht të hutuar, që ka të ngjarë të thotë se edhe fëmijët janë në trazira. Të përballesh me një divorc është një gjë, por më pas shtimi i akuzave për abuzim, alkoolizëm, lojëra të fatit dhe drogë është një pengesë krejtësisht e re. Nëse çifti mund të punonte së bashku për të shitur shtëpinë e tyre, ata do të ishin në një vend shumë më të mirë.