Shtëpia e Dr. Wendy Osefo në shënjestër nga hajdutët

Klea

Shtëpia e Dr. Wendy Osefo në shënjestër nga hajdutët

Fatkeqësisht, një tjetër yll i Real Housewives ka qenë viktimë e një pushtimi në shtëpi. Këtë herë, ishte Dr. Uendi Osefo nga The Real Housewives of Potomac. Për fat, ajo dhe familja e saj nuk ishin në shtëpi kur ndodhi, por gjithsesi, është e frikshme. Tani, ajo dhe të dashurit e saj kanë mbetur duke u përpjekur të shërohen.

Një makth në Dr. Wendy's

Nëse e ndiqni Wendy-n në Instagram, atëherë e dini se ajo dhe familja e saj kanë qenë me pushime në Xhamajka kohët e fundit. Sipas TMZ, ata u kthyen në shtëpi në Maryland dhe zbuluan se shtëpia e tyre ishte plaçkitur. Mijëra dollarë çanta dhe bizhuteri të stilistëve u hoqën nga shtëpia. Wendy tha se ajo dhe familja e saj janë tronditur nga sprova.

“Unë dhe familja ime jemi të shkatërruar dhe ndihemi të dhunuar nga kjo ndërhyrje,” tha Wendy për median. “Falënderojmë Zotin që askush nuk ishte në shtëpi … kështu që për këtë ndihemi shumë të bekuar. Gjërat materiale gjithmonë mund të zëvendësohen.”

Dr. Wendy ka të drejtë. Gjërat materiale mund të zëvendësohen, por ju e dini që kjo ju thumbon. Ata e morën Birkin-in e saj për të qarë me zë të lartë!

Policia nuk ka dhënë shumë detaje rreth të dyshuarve. Ata thanë se hetimet janë ende në vazhdim. Ne shpresojmë që Dr. Wendy dhe familja e saj të mund të gjejnë drejtësi. Ndërkohë, ne po u dërgojmë atyre të gjitha atmosferat e mira.

Vjedhja në Dr. Wendy's është vetëm e fundit në një tendencë shqetësuese të yjeve të Bravo që bëhen viktima të grabitjes. Në The Real Housewives of Beverly Hills, ne kemi ndjekur Dorit Kemsley ndërsa ajo shërohet nga një pushtim i dhunshëm në shtëpi. Shoku i saj i aktorit Kyle Richards humbi më shumë se 1 milion dollarë në një grabitje të ngjashme.

Në The Real Housewives of Atlanta, Marlo Hampton zbuloi se shtëpia e saj ishte thyer nga katër burra të armatosur. Në fund të fundit është se ne duhet të mbrojmë amvisat tona!

Ju mund ta shikoni Wendy dhe familjen e saj në The Real Housewives of Potomac, të dielave në mbrëmje në 8/7c në Bravo.