Shtatë minutat e para të Premierës së Sezonit 14 të RHONJ

Klea

Shtatë minutat e para të Premierës së Sezonit 14 të RHONJ

Unë mendoj se ata po kursejnë ndonjë dramë në Amvise të vërteta të Nju Xhersit për më vonë sepse shtatë minutat e para të premierës së sezonit 14 janë goxha të padëmshëm. Pa grindje, pa klithma, pa rrokullisje tavoline. Në fakt është një lloj freskues.

Teresa Giudice po përgatitet të dërgojë “dorterin” numër dy, Gabriella, në Universitetin e Miçiganit, i cili është shumë larg nga Jersey. Po kështu, kunata e saj e larguar Melissa Gorga është duke bërë paketimin e vajzës së saj të vetme për t'u nisur për në Universitetin e Delaware.

Ndërkohë, Rachel Fuda është duke bërë një barbeque familjar, mes planifikimit të një festë surprizë ditëlindjeje për Jennifer Fessler. Duket se këto zonja janë larguar prej kohësh. Le të shohim se çfarë tjetër po bëjnë.

Vajzat shkojnë në kolegj

Gorgas janë në shtëpinë e tyre krejt të re këtë sezon, dhe është jashtëzakonisht e bukur.

“Jam shumë e emocionuar që më në fund jam në shtëpinë tonë,” thotë Melissa. “Unë zgjodha fjalë për fjalë çdo gjë në këtë shtëpi. Unë jam në elementin tim.”

Por detyra e menjëhershme në dorë është që të bëhet gati Antonia për t'u larguar. “Antonia, të thashë të eja këtu dhe të fillosh të vendosësh gjëra në një grumbull”, i thotë ajo fëmijës së saj, i cili është shtrirë në shtratin e saj duke luajtur me qenin e saj. “Le të kalojmë nëpër dollapin tuaj. Si, çfarë po bën?”

“Unë po marr gjithçka,” thotë Antonia, duke mos kuptuar se dollapi i dhomës së saj të konviktit do të jetë një pjesë e vogël e asaj që ajo ka në shtëpi. “Unë do ta shtrydh atë,” thotë ajo.

Ndërsa është në shtëpinë e Terezës, ajo po kalon të njëjtin proces, vetëm se Gabriella është shumë më e organizuar. Ajo ka pirgje kutish tashmë të paketuara dhe gati për të shkuar. Shpresoj se dhoma e saj e konviktit do t'i mbajë të gjitha këto.

“Po gjej se si t'i vendos këto kuti,” i thotë Gabriella mamasë së saj, “sepse duhet të filloj të organizoj gjithçka.” Tereza është shumë e afërt me Gabrielën, e cila i dërgonte email çdo ditë kur ishte në burg, kështu që është e vështirë ta lësh të shkojë.

“Më duhet të pranoj diçka për ju,” thotë autori bestseller i NYT. “Disa javë më parë, vazhdova të qaja. Unë po vozisja në makinë dhe vazhdoja të mendoja për ty.” Tereza mendon se është e çuditshme sepse ajo kurrë nuk qau kur Gia shkoi në kolegj. Por më pas, Gia shkoi vetëm në Delaware dhe Gabriella po shkon më larg.

Mblidhet familja Fuda

Në shtëpinë e Rakelës, familja e saj mblidhet për takimin e tyre dy herë në muaj. Ajo i plotëson ato në festën surprizë që po ndihmon të shoqin e Jenn-it të organizojë. Por lajmi më i rëndësishëm është se vajza e tyre e vogël Giuliana ka një “lidhje gjuhësore”, e cila mund të ndikojë në të folur dhe të ngrënë. Ata po vizitojnë një dentist pediatrik për të parë se si ta korrigjojnë atë.

Të dyja vajzat e Rakelës janë të adhurueshme. Shpresoj që ata të marrin ndihmën që i duhet Xhulianës dhe se ajo do të flasë një milje në minutë para se ta kuptojmë.

The Real Housewives of New Jersey shfaqet premierë më 5 maj në orën 8/7c në Bravo.