Shpjegoni grindjet e Danielle Cabral me vëllanë dhe babanë

Klea

Shpjegoni grindjet e Danielle Cabral me vëllanë dhe babanë

Danielle Cabral po shkon në sezonin e saj të dytë në Amvise të vërteta të Nju Xhersit, dhe shkëndijat tashmë po fluturojnë. Vendasja krenare e Staten Island është ende shok-shoqe me Teresa Giudice dhe Jennifer Aydin. Por ne të gjithë e dimë se aleanca e tyre nuk do të zgjasë përgjithmonë. Shikuesve iu dhurua pak çaj i nxehtë në lidhje me sezonin 14. Jen dhe Danielle do të kenë një grindje të tmerrshme që bën që të dy të ndalen për disa episode.

Gjatë sezonit 13, fansat panë që Danielle u emocionua për disa gjëra. Por shkaktari më i madh ishte grindja e saj familjare me vëllain e saj, Thomas.

Drama

Danielle dhe vëllai i saj nuk kanë marrëdhënie të mira prej disa vitesh. Gjatë sezonit 13, ndjekësit mësuan se Danielle i ngjan shumë mikeshës së saj Tre. E reja gjithashtu fajëson kunatën e saj për trazirat e saj familjare. Danielle e kaloi sezonin e saj të vitit të parë duke qenë mjaft e hapur për faktin se ajo nuk kishte folur me vëllain e saj për tre vjet; fansat dhe anëtarët e kastit nuk e blenë atë. Fillimisht, Danielle tregoi se përplasja ndodhi pasi ajo bllokoi vëllain e saj në mediat sociale sepse ai dyshohej se po tallej me të.

Megjithatë, disa nga zonjat mendonin se e reja po linte jashtë një pjesë të madhe të historisë. Edhe nëna e Danielës tregoi se drama e motrës dhe motrës po e hante atë. Duke treguar kamerat, por fansat u befasuan kur mësuan se matriarkja ishte në dalje me djalin e saj gjithashtu. Nëna e Danielle tha: “Më thyen zemrën. Unë jam nëna juaj; Unë jam nëna e tij. Të rrita më së miri me shumë dashuri. Natyrisht, ai ka një lloj dhimbjeje, por do të doja që ai të më fliste për këtë. Dhe me respekt do t'i kërkoj falje nëse kam bërë ndonjë gjë për ta lënduar.”

Danielle hije vëlla

A ka diçka në ujin e Staten Island? Ndërsa nëna e saj po qante, Danielle shkoi në rrëfimin e saj. Danielle deklaroi, “Është kaq qesharake; dëgjon gjatë gjithë kohës se djemtë italianë e duan dhe e adhurojnë nënën e tyre. Por ai e largoi shumë pasi kuptoi se ajo po merrte anën time.” Pavarësisht se sa e ashpër po përpiqet të jetë Daniela, ajo është shumë emocionuese për humbjen e vëllait të saj dhe marrëdhënien që kishte dikur.

Nëna e dy fëmijëve u prish duke treguar: “Të konsumon kur dëshiron të kesh një lidhje dhe një jetë që dikur e dinit. Është larguar deri më tani dhe është shumë e lënduar, por nëse vëllai im më telefonoi, nëse ai djalë do të shfaqej ndonjëherë, po. Nuk e di ku ka qenë. Ndoshta ai ka humbur diku. Por nëse ai u shfaq, po.”

Nuk ka miq apo familje

Vështrimi i fshehtë për Episodin 2 tregoi Danielle duke u përpjekur të planifikonte një ngjarje të ardhshme me bashkëshortin e saj, Nate Cabral. Dhe ndërsa Nate iu shmang me sukses duke u përplasur nga drama e Terezës në premierë, duket se ai është ende deri në gjunjë në trazira familjare. Tani, Danielle është gjithashtu në dalje me babanë e saj. Ajo shihet duke pyetur burrin e saj nëse ai do t'i sjellë fëmijët në shtëpinë e tij për një vizitë. Danielle dha një përditësim të madh duke thënë: “Unë dhe nëna ime po kalojmë mirë, por unë ndalova së foluri me babin sepse ai e trajtoi situatën e dhuratave me vëllain tim jo në mënyrën më të mirë.”

Gjatë ribashkimit të sezonit 13, Danielle zbuloi: “Ne dërguam një dhuratë për fëmijën – ai kishte një vajzë – dhe ata e kthyen dhuratën.” Danielle vazhdoi duke thënë: “U ndjeva sikur në atë moment, ndoshta vetëm për një moment, babai im mund të kishte thënë 'ai është një idiot. Më vjen keq që po ta bën këtë me ty.” Danielle vazhdoi duke thënë: “Por ai kurrë nuk më ka mbrojtur. Dhe ndërsa mund të jetë e vështirë të ndërpres lidhjet nga ana ime, unë thjesht duhet të filloj të mbroj veten.” Danielle gjithashtu i lejon babait të saj të shohë fëmijët e saj dhe të flasë me Nate.

Duket se ka një rrugë të gjatë për të bërë përpara se Danielle dhe familja e saj të kthehen në marrëdhënie të mira. Thomas tha se do të ishte i gatshëm të pajtohej me kusht që Danielle t'i nënshtrohej një vlerësimi mendor. Të gjithë e dinë se si vëllezërit e motrat mund të jenë miqtë më të mirë dhe armiqtë më të këqij, por me një goditje të ulët si kjo, nuk shoh një pajtim në të ardhmen e tyre.