Shpjegohet statusi i marrëdhënies së kapitenit Jason Chambers

Klea

Shpjegohet statusi i marrëdhënies së kapitenit Jason Chambers

Poshtë Deck Down Under‘Captain Cutie, i njohur ndryshe si Kapiten Jason Chambers, është kapiteni më i ri në ekskluzivitetin Below Deck. Ndërsa transmetohet çdo episod, favorizimi i tij me shikuesit duket se po rritet. Aftësinë e tij për të menduar shpejt, për të udhëhequr me drejtësi dhe për të mbrojtur ata që janë në anijen e tij kanë mua shumë njerëz aktualisht vënë në pikëpyetje statusin e marrëdhënies së kapitenit Jason Chambers.

Për të ndihmuar masat t’i përgjigjen kësaj pyetjeje, këtu është gjithçka që kemi mbledhur mbi marrëdhëniet e kaluara dhe të tashme të kapitenit Jason, së bashku me dëshirat e tij të ardhshme. *Fytyrë të ndezur nga tifozët.*

Disa këshilla të rastësishme për të ndihmuar në vendosjen e tonit

Duke u shfaqur së fundi në Watch What Happens Live with Chief Stew Aesha Scott, kapiteni Jason luajti një lojë të pafytyrë të Pillow Talk me mikpritësin Andy Cohen. Nëpërmjet kësaj, mësuam se Kapiteni Jason beson se “lëvizja e oqeanit” është ajo që ka rëndësi në dhomën e gjumit.

Ai është gjithashtu luga e madhe në një lidhje, nëse dikush duhet ta dinte. Në fakt, kur vlerësoi aftësitë e tij të përqafimit, ai i dha vetes një 9.5/10 në shkallën e “përbindëshit të përqafuar”.

Kur iu kërkua ta përshkruante veten si një i dashur me vetëm tre fjalë, kapiteni Jason e përshkroi veten si “dëgjo, ndje dhe lëviz”. Me këtë, Aesha vazhdoi t’i bënte shefit të saj një pyetje intime me gishtat e tij, gjë që i bëri të gjithë të përfshirët të qeshin.

Keni nevojë për më shumë? Njësoj.

Ish i kapitenit Jason

Kapiteni Jason ka një ish-partner që do të jetë gjithmonë pjesë e jetës së tij. Ajo quhet Fuchsia Quinn dhe është një dizajnere e brendshme që jeton në Filipine. Fuchsia zotëron një firmë dizajni të brendshëm të quajtur LaDrilyo nga Karthe & Quinn, së bashku me një stilist të quajtur Carol Karthe.

Kohët e fundit në Below Deck Down Under Sezoni 2, Kapiteni Jason po ndihmonte kuzhinieren Tzarina Mace-Ralph në galerë. Këtu, shikuesit mësuan se teknikat e tij të gatimit në fakt vinin nga Fuchsia, i cili dikur ishte një kuzhinier në një jaht.

Sa i përket statusit aktual të çiftit të mëparshëm (dhe ka të ngjarë gjithmonë), asgjë tjetër përveç respektit dhe dashamirësisë nuk është parë. Kjo lidhje e shëndetshme me ish-in e tij është një lajm i mirë, sepse përfshirja e tij me Fuchsia do të duhet të vazhdojë për pjesën e mbetur të jetës së tyre.

Pse ish-i i kapitenit Jason do të jetë gjithmonë pranë

Arsyeja e lidhjes së përjetshme të ish-të dashuruarve qëndron vetëm në faktin se Fuchsia dhe Kapiteni Jason ndajnë një vajzë së bashku. Emri i saj është Saskia, me nofkën “Sassy”. Përgjatë Sezoneve 1 dhe 2 të Below Deck Down Under, kapiteni Jason i ka bërë shumë referenca vajzës së tij të vogël. Ata madje janë parë në telefonatat e FaceTime së bashku gjatë pushimeve në sezonin e charterit.

Tani tetë vjeç, Saskia jeton në Filipine me nënën e saj. Kapiteni Jason bën çdo përpjekje për të parë dhe/ose për të folur me vajzën e tij sa më shpesh që të jetë e mundur fizikisht, dhe shpesh i jep merita Fuschia-s për krijimin e një jete të lumtur dhe të qëndrueshme në shtëpi për vajzën e tyre të vogël.

Ndonëse kapiteni Jason dhe Fuchsia nuk janë më romantikisht së bashku, situata e tyre e bashkëprindërimit duket e fortë.

Vajza e kapitenit Jason është përparësia e tij kryesore

Në premierën e serialit, kapiteni i gjallë 50-vjeçar shpjegoi se sa të pakta dhe të largëta kanë qenë vizitat e tij me vajzën e tij kohët e fundit. Këtu ai ka shpjeguar se kërkesat e industrisë së jahteve e kanë bërë të vështirë të shohë vajzën e tij të vogël, pasi ai është gjithmonë larg.

Pandemia e COVID-19 nuk bëri asgjë për të lehtësuar këtë situatë, pasi kufizimet e udhëtimit e mbajtën kapitenin Jason larg nga Saskia për dy vite të tjera të gjata. Për shkak të gjithë kësaj kohe të ndarë, Saskia është prioriteti kryesor i kapitenit Jason këto ditë. Kjo ka të ngjarë të bëjë çdo përpjekje serioze për takime të vështira, por, ai është i hapur për t’u përpjekur, kështu që vazhdoni të lexoni!

Statusi aktual i kapitenit Jason

Kapiteni Jason aktualisht është beqar. Ndërsa ai nuk është në kërkim aktiv për dashurinë për momentin, ai është i hapur ndaj idesë. Mjaft tronditëse, ai është gjithashtu i hapur për të takuar një anëtar të ekuipazhit. Ai madje deklaroi në të njëjtin episod të Watch What Happens Live se ai ka qenë intim në kabinën e timonit, megjithëse ka kaluar një kohë që nga ajo e fundit.

Një udhëtim me varkë që përfshin kapitenin Jason do të ishte një kthesë unike për serinë Below Deck, dhe ne nuk jemi të çmendur me konceptin. Nëse nuk është një jaht, megjithatë, ai ka një lloj gruaje shumë specifike në mendje për interesin e tij të ardhshëm të dashurisë.

Formoni një radhë të rregullt, nëse keni specifikimet e renditura më poshtë. Ose… falsifikoje derisa ta bësh.

Çfarë kërkon kapiteni Jason

Në një intervistë për Daily Mail Australia, kapiteni i pafytyrë përshkroi se çfarë kërkonte nga një bashkëshort. “Që unë të kem një lidhje, dikush duhet të jetë shumë i pavarur dhe i sigurt në situatën e tij…Dikush duhet të jetë i pranueshëm për atë që kam bërë, që është vajza ime dhe puna ime që lëviz. Kështu që ata duhet të kenë gjërat e tyre që po ndodh.”

Kjo nuk është e gjitha. Partneri i tij ideal është dikush që gjithashtu mund ta shtyjë atë të jetë “më i mirë” kur bëhet fjalë për mbajtjen e një stili jetese të shëndetshëm. “Dikush që më bën të ngrihem nga shtrati dhe të bëj disa ushtrime. Të cilën më pëlqen ta bëj, por ndonjëherë mund të jem dembel a**. Pra, zhytje e lirë, aventureske dhe e shëndetshme, dhe më bëj më të mirë”, mbylli ai.

Vërehet. Epo, ja ku e keni. Kapiteni Cutie është beqar, megjithëse koha e tij e ndarë mund t’i bëjë gjërat të vështira për t’u takuar. Për fat të mirë, ne të gjithë mund të kënaqemi ta kemi atë në shtëpitë tona të paktën dy herë në javë, pasi Below Deck Down Under aktualisht po transmeton dy episode çdo të hënë. #I bekuar.