Shpjegohet plani i supozuar i RHONJ për të rrëzuar Terezën dhe Luisin

Klea

Shpjegohet plani i supozuar i RHONJ për të rrëzuar Terezën dhe Luisin

Bravo dhe Amvise të vërteta të Nju Xhersit fansat kishin shumë për të tretur pas premierës së sezonit 14. Nuk është për t'u habitur që ende pa filluar sezoni i ri, Luis Ruelas dhe Teresa Giudice tashmë po bëjnë valë. Sezonin e kaluar, Luis zbuloi lidhjet e tij të mundshme me Bo Dietl, gjë që tronditi pendët e të gjithëve. Ndërsa babai i dy fëmijëve u përpoq të vepronte zen, ai po planifikonte se si të përdorte informacionin e gjetur për ta mbajtur grupin në vendin e tyre.

Falë përpjekjeve të tij, Luis dhe Teresa tani janë edhe më të spikatur mes gjysmës së grave dhe burrave të tyre. Dhe kjo nuk është në një mënyrë pozitive. Dyshja e duelit ka shkaktuar mjaft probleme për një jetë. Sezoni i ri po përgatitet të jetë një nga më intensivët në historinë e ekskluzivitetit. Tereza dhe Luis janë në timon, duke u drejtuar drejt një vorbulle telashe.

Qyteti rrotullues

Teresa u përpoq të rrotullonte PR-në e keqe rreth Luisit sa më mirë që mundi. OG kohët e fundit zbuloi se ai ishte mjaft i mërzitur me atë që ndodhi në ribashkimin e sezonit 13. Në klipin emocionues, Teresa i thotë Dolores Catania dhe Paul Connell se kishte një komplot mjeshtëror për të provuar të rrëzonte Luisin. Udhëheqësi i supozuar i unazës nuk ishte askush tjetër veçse Frank Catania. Tani, Frank është shumë gjëra: një bodybuilder, një avokat i zhveshur dhe djali numër një në grup, por të vepruarit si një horr djallëzor nuk është stili i tij. Tre shpjegoi, “Frank i tha Luisit se ata të gjithë u takuan në shtëpinë e Margaret Josephs përpara se Nju Jorku të kishte një plan për të dalë kundër Luis dhe unë.”

A ishte Joe Gorga në plan?

Ndërsa biseda u thellua, Teresa me sa duket la të kuptohej se vëllai i saj i vogël, Joe Gorga dhe Melissa Gorga kishin qenë gjithashtu në krye të komplotit. Nëna e katër fëmijëve tha intensivisht: “Unë nuk flas me vëllain tim dhe Melissa.” Ajo nuk do t'i thoshte as përshëndetje familjes së saj të mëparshme, duke shtuar se “absolutisht nuk” do të korrigjohej. Rrëfimi i Tre zbuloi se Luis ishte “me të vërtetë i mërzitur” në ribashkimin e sezonit 13 pasi Frank foli hapur për të në një dritë negative dhe i vuri fajin atij për dramën e sezonit të kaluar.

Gjatë pjesës së dytë të ribashkimit, Frank ishte i zemëruar me mënyrën se si Luis e kishte trajtuar djalin e tij, Frankie Catania. Ndërsa trajtonin çështjen në ribashkim, një skenë më parë e prerë tregoi Frank dhe Joe duke folur për incidentin. Ish-i i Dolores tha: “Ju e dini që Frankie nuk po punon më për Luisin”. Pasi pyeti pse, Frank shtoi se Luis gjoja kishte “mbyllur” kompaninë e tij. Por ajo që e shqetësoi më shumë babanë e dy fëmijëve ishte se “Nuk i tha Frankit. Frankie po zgjati dorën dhe më thirri dhe më tha: 'Babi, çfarë të bëj? Unë e kam telefonuar Luisin dhe ai nuk do të përgjigjet.”

Në atë kohë, Frank vuri në dukje se Luis “më përkoi këtë vit pa asnjë arsye, dhe unë nuk bëra gjë tjetër veçse u përpoqa ta ndihmoja. Normalisht, e mbaj gojën mbyllur. Jo sot.” Frank më pas u tha pjesës tjetër të yjeve të Real Housewives of New Jersey në prapaskenë se “Ka pasur argumente të tilla të zemëruara dhe të zemëruara në këtë shfaqje dhe nuk ka arritur kurrë, kurrë në pikën që ka arritur tani – dhe e vetmja gjë ndryshe është Luis.”

Luis ka peshk më të madh për të skuqur

Jo vetëm që Luis ka një problem me Frank këtë sezon, por preview gjithashtu e tregoi atë duke u përballur me John Fuda. Gjatë të njëjtës darkë me Dolo-n, Tre dha më shumë informacion, duke thënë se Luis ishte përpjekur të kontaktonte me Gjonin me mesazhe për të “pastruar ajrin”. John, megjithatë, thjesht donte të zgjidhte çështjen e tyre në ribashkim.

Sipas Tre, ky nuk ishte “lëvizja e duhur”. Luis shtoi, “Është thjesht një çështje respekti burrëror të ulesh dhe të flasësh.” Në një kthesë mahnitëse të ngjarjeve, Pali në fakt dukej se e qetësonte çiftin. Irlandezi ra dakord që të dy burrat duhet të kishin pasur një ulje. Skena përfundoi me Luis duke shtuar: “Po, nuk kam nevojë për audiencë.”

Vetëm koha do të tregojë nëse ka pasur një plan konspirativ gjatë gjithë kohës. Personalisht, mund ta kuptoja nëse disa nga anëtarët e kastit po lodheshin nga sprovat dhe mundimet. Por me siguri, nëse do të kishte pasur një masterplan, ai do të ishte mbajtur nën çelës.