Shpjegohet padia për sulm seksual të Marcellus Wiley

Klea

Shpjegohet padia për sulm seksual të Marcellus Wiley

Askush nuk u befasua kur Annemarie Wiley nuk u kërkua për një sezon të dytë në Real Housewives të Beverly Hills. Fillestarja kafshoi pak më shumë se sa mund të përtypte. Sidomos kur ajo shkoi për jugular me Sutton Stracke dhe ezofagun e saj. Annemarie la një shije të keqe në gojën e disa fansave dhe një përshtypje që nuk i bëri mirë të sapolindurit. Pasi u përpoq të shprehte rastin e saj në ribashkim, u bë e qartë se ajo nuk do të mbante diamantin e saj të shndritshëm. Megjithatë, duket se kishte edhe disa skelete në dollapin e saj kur ishte fjala për të kaluarën e dyshimtë të burrit të saj.

* PARALAJMËRIM KUJDES: sulmi seksual diskutohet më poshtë*

Marcellus u akuzua për përdhunim

Ish-ylli i NFL-së është akuzuar për përdhunimin e një gruaje në vitin 1994 sipas Aktit të Mbijetuarve të Rritur. Dokumentet e gjykatës përmes Deadline treguan se viktima e paidentifikuar ndoqi Universitetin e Kolumbisë në të njëjtën kohë me Marcellus Wiley. Gruaja pretendon se Marcellus e sulmoi kur ishte student i dytë dhe yll i ekipit të futbollit.

Viktima, tani një sociologe e fokusuar në racën dhe kulturën, ngriti një padi në Gjykatën e Lartë të Nju Jorkut. Ajo po akuzon Marcellusin se e ka detyruar veten teksa ishte në dhomën e saj të derës së studentit të parë. Edhe pse ajo kundërshtoi verbalisht përparimet, ajo pretendon se Marcellus ishte i pamëshirshëm dhe “i grabiti virgjërinë”. Madje në dokumente thuhej se viktima tentoi të bënte vetëvrasje.

Mishi i dokumenteve të gjykatës

Dokumentet e gjykatës përshkruajnë një pamje shqetësuese. Avokatët e viktimës vunë në dukje, “Veprimet e Wiley-t ishin krijuar qëllimisht për t'i shkaktuar paditësit shqetësime të rënda emocionale ose janë marrë me shpërfillje të pamatur të probabilitetit të konsiderueshëm dhe/ose thelbësor për t'i shkaktuar paditësit shqetësim të rëndë emocional.” Viktima tregoi se në atë kohë, ajo ishte shoqe me Marcellus kur ai e ftoi veten në dhomën e saj të konviktit. Ai pretendoi se donte të dëgjonte muzikë dhe të pinte një kafshatë për të ngrënë së bashku. Viktima e supozuar vuri në dukje se ajo vendosi udhëzime të qarta për futbollistin 250 paund. Marcellus u përgjigj: “Askush nuk mundohet të bëjë seks me asnjë të virgjër! Mos u shqetëso, të kuptova. Thjesht vjen për të ndenjur ndërsa ha. Nuk kam as prezervativ mbi mua.”

Por sipas padisë, ai më pas i hoqi rrobat dhe “e detyroi me fytyrën poshtë në dyshek”. Padia zbuloi se në atë kohë, viktima kishte frikë për jetën e saj, duke pretenduar se nuk mund të merrte frymë. Viktima ishte në gjendje pothuajse të arratisej nga dhoma e saj, por u “kërcënua verbalisht dhe u fut fizikisht në shtrat nga Wiley për një raund tjetër sulmi seksual”.

A ishte i mbrojtur Marcellus?

Padia pretendon gjithashtu se Dekanja e Rezidencialeve Kathleen McDermott, e cila vdiq në vitin 2011, u përpoq të mbronte pranueshmërinë e kolegjit të Marcellus dhe karrierën e ardhshme të NFL. Dekani thuhet se ka akuzuar viktimën për keqinterpretim të shkëmbimit me padinë duke thënë: “McDermott më pas i tha paditësit se, sipas mendimit të McDermott, i pandehuri nuk e kishte përdhunuar në të vërtetë paditësin, sepse paditësi nuk ishte nga Amerika dhe për këtë arsye kishte keqinterpretuar sjelljen e të pandehurit. sepse 'njerëz nga kultura të ndryshme i interpretojnë gjërat ndryshe'.

Në kohën e ngjarjeve, Marcellus nuk u përjashtua, por u vendos në provë akademike dhe iu desh të përfundonte periudhën e pranverës 1995 nga shtëpia e tij në Los Anxhelos. Burri dhe babai më pas u lejuan të ktheheshin në shkollë për të vazhduar të luanin futboll dhe të bëheshin kapiten i Luanëve. Mjerisht, viktima zbuloi se merrte telefonata ngacmuese për muaj të tërë.

Marcellus është në sulm

Kohët e fundit, Marcellus shkoi në sulm pasi gruaja e tij, Annemarie, nuk u ftua përsëri në Real Housewives të Beverly Hills. Ai shkoi në X, dikur Twitter, për të akuzuar Crystal Kung Minkoff për përdorimin e fjalës N dhe për të sugjeruar se Garcelle Beauvais nuk është “pro-zezake”, duke shkruar, “Crystal e di mirë që gruaja ime nuk është një mbështetëse e Trump. Por, edhe sikur të ishte ajo, kush dreqin jeni ju që e policoni politikisht? Crystal e di gjithashtu se gomari i saj sinjalizues i virtytit nuk duhet të thotë fjalën “N*gg@” në video (një fjalë që as nuk di ta përdor), por ajo e ka!”

Ylli i NFL vazhdoi të shkruante, “Më keq, ajo dyfishohet memec duke i nënkuptuar gruas sime se për kë duhet të votojë pasi është e zezë! #CrystalBiden Dhe Garcelle e vendosën CON në konfuzion. Vepron pro të zezakëve, por vazhdon të urrejë gratë e zeza në një përpjekje të dëshpëruar për të qëndruar 'Fancy' në një shfaqje me No Blacks!”.

Yikes- Marcellus definitivisht e ka përfunduar punën e tij për të dhe ende nuk ka folur publikisht për këtë padi.