Shpjegohet ndarja e West Wilson dhe Ciara Miller

Klea

Shpjegohet ndarja e West Wilson dhe Ciara Miller

Yjet e Shtëpisë Verore West Wilson dhe Ciara Miller dha informacion të brendshëm mbi statusin e tyre aktual të marrëdhënies në Pjesën I të ribashkimit të Shtëpisë Verore. Në episodin e 6 qershorit, Ciara zbuloi se ajo dhe West nuk ishin më një artikull, duke i thënë prezantuesit Andy Cohen se ajo “u luajt” nga bashkëylli i saj. Lajmi i zhgënjeu fansat të cilët kishin dashuruar të dy gjatë gjithë sezonit.

Ribashkimi zbuloi shumë se pse këta të dy nuk ishin në gjendje ta kuptonin atë. Le të hyjmë në të së bashku.

Këtu është gjithçka që dimë:

Perëndimi lufton me përkushtimin

Në sezonin 8, ne pamë West duke folur për betejat e tij me përkushtim. Ai fillimisht foli për frikën e tij nga marrëdhënia gjatë një bisede me nënën e tij.

“Ajo që më tremb është sikur një herë të ndodhë kjo, atëherë është sikur ose të martohesh, ose të kesh një ndarje të trishtuar,” i tha ai. Në një rrëfim, ai zbuloi se lidhja e tij e fundit ishte 8 vite më parë.

Ai gjithashtu foli për shqetësimet e tij me Ciarën gjatë një takimi me kalë në Nju Jork. Ai pranoi se kishte “frikë të hiqte dorë nga të qenit beqar”. Ciara, nga ana tjetër, nuk po kërkonte një argëtim veror. Modelja tha se daton “qëllimisht” sepse dëshiron të martohet me fëmijë një ditë.

Ishte e qartë që herët se këta të dy mund të mos i kishin parë sy më sy qëllimet e tyre të takimit. Ne donim të besonim se ata mund të shkonin në të njëjtën faqe, por në retrospektivë, ne mund t'i kishim dhënë Perëndimit shumë merita.

Ai po fliste me vajza të tjera

Ciara dukej se ishte e fokusuar vetëm te West këtë verë, por ndjenja nuk ishte e ndërsjellë. Sports Writer i tha Paige DeSorbo se ai ishte ende duke folur me vajza të tjera ndërsa ndiqte shoqen e saj. Në atë kohë, ai i tha asaj se nuk ishte duke fjetur me gra të tjera, por në ribashkim, ai pranoi të ishte fizikisht me njerëz të tjerë.

Ata u takuan pas xhirimeve të mbyllura

Pavarësisht problemeve të tyre të komunikimit në Sezonin 8, ata vazhduan të takoheshin pas përfundimit të xhirimeve të shfaqjes. Në prill, Ciara zbuloi se ajo vizitoi fermën familjare të West në vjeshtë gjatë një paraqitjeje në Watch What Happens Live.

“Prindërit e tij janë të mrekullueshëm,” tha ajo. “Mamaja e tij është kaq e zgjuar dhe e bukur dhe babai i tij [is] qesharake.”

Në pjesën e parë të ribashkimit, ajo tha se një vizitë familjare nuk ishte hapi i vetëm i madh që ata bënë atë vjeshtë. Përveç pjesëmarrjes së bashku në një dasmë, ata filluan edhe të flinin bashkë. Ciara ishte e sinqertë për rezervat e saj për t'u hedhur në shtrat me shokun e saj të shtëpisë në shfaqje. Ajo foli sinqerisht se ishte e kujdesshme dhe e kujdesshme për të ndërmarrë atë hap tjetër.

West e dinte se si ndihej Ciara për t'u bërë intime së bashku, kështu që ai nuk duhet të ishte i befasuar që ajo i shihte ata si një artikull pas hedhjes së këtij hapi.

Ata kishin një darkë të fundit në dhjetor

Marrëdhënia e Ciarës dhe West u mbyll në dhjetor. Sipas Ciarës, të dy kishin darkuar dhe West tha se nuk mund të angazhohej.

“Ai ishte gati të shkonte në lokalin tjetër dhe unë shkova në shtëpi duke qarë,” tha ajo në ribashkim. “[You told me] nuk mund të angazhohesh sepse, në thelb, për arsye të lidhura me shfaqjen.”

West nuk u pajtua që ai u nda nga Ciara për të ndjekur mundësi të tjera, por ai pranoi se kishte vështirësi në mënyrën se si të lundronte famën e sapogjetur në një marrëdhënie.

“Si do ta kaloja këtë sigurisht që do të ishte shumë më e vështirë duke marrë parasysh ndjenjat e dikujt tjetër,” i tha ai Andit. “Kam bërë disa ahengje që shikojnë ku shfaqen njerëz të këqij dhe bëjnë çdo gjë…Baza e fansave të Bravo është e gjitha femra.”

West nuk donte të jetonte nën hijen e Ciarës

Çështjet e angazhimit dukej se ishin pengesa më e madhe për të dy. Megjithatë, West zbuloi një tjetër arsye për ndarjen në ribashkim. Ai tha se ishte i shqetësuar se nuk ishte në gjendje të krijonte një identitet përveç Ciara brenda bazës së fansave.

“A do të jem unë një tip i çuditshëm që doli në shfaqje dhe do të jetë vetëm kukulla e Ciarës gjatë gjithë kohës?” tha ai.

Në fund, ata thjesht nuk mund të shkonin në të njëjtën faqe. Ciara meriton dikë që nuk është thjesht e gatshme të angazhohet, por e emocionuar të jetë me të. Ajo është një kapje e tillë! Kisha shumë shpresa për këta të dy, por pasi pashë ribashkimin, mendoj se ndarja ishte thirrja e duhur.