Shpjegohet miqësia e kapitenit Lee dhe Carl Radke

Klea

Shpjegohet miqësia e kapitenit Lee dhe Carl Radke

Kur jemi të vegjël, miqësitë tona priren të krijohen nga rastësia e thjeshtë, që rrjedhin kryesisht nga klasat tona të përbashkëta, klubet apo edhe vendndodhjet e shtëpive tona. Megjithatë, ndërsa rritemi, mendësia jonë se kë lejojmë në hapësirat tona personale zakonisht ndryshojnë. Ne fillojmë të kërkojmë ata me vlera, personalitete të ngjashme dhe gjithashtu, guxoj ta them, trauma të përbashkëta. Yjet e Bravo nuk janë ndryshe nga ne për këtë, si Kapiten Lee Rosbach dhe Karl Radke kanë vërtetuar.

Thënë kështu, ka një hendek moshe midis këtyre dyve. Gjithashtu, ata luajtën në shfaqje krejtësisht të ndryshme në Bravo. E megjithatë, këta të dy ende ishin të lidhur dhe një miqësi u krijua në vitin 2020.

Pra, si ndodhi saktësisht kjo lidhje farefisnore? Dhe çfarë ka të përbashkët një alum 74-vjeçar i Below Deck me një yll 39-vjeçar të Summer House? Gjithashtu, a janë ende të mbyllur këto ditë? Le të zhytemi.

Si filloi miqësia e tyre për herë të parë

Në vitin 2019, kapiteni Lee humbi djalin e tij nga një mbidozë tragjike. Për njëzet vjet të gjata përpara se të vdiste, Joshua Lee Rosbach po luftonte me një varësi nga opioidet. Varësia e tij u krijua fillimisht pas një aksidenti, i cili e la në spital për pak kohë. Këtu, ai mori medikamente kundër dhimbjeve, të cilat më pas e gjeti veten të paaftë për t'i dhënë fund.

Një vit më pas, Curtis Radke, vëllai i Carl, gjithashtu vdiq nga një mbidozë aksidentale e drogës. Kur u publikua ky lajm, kapiteni Lee iu afrua, duke e ditur saktësisht se si duhet të ndihej kjo humbje masive për Karlin. Menjëherë, këta burra krijuan një lidhje, sepse asgjë nuk i afron dy njerëz më shumë se përvojat e tyre të përbashkëta të jetës. Pavarësisht se sa të errët mund të jenë.

Në një regjistrim të vitit 2021 të Watch What Happens Live, Carl reflektoi në pikën e parë të kontaktit të Captain's Lee. “Ne ndajmë një histori të ngjashme,” filloi ai, duke shtuar “Vëllai im dhe djali i tij kaluan nga varësia. [Lee] kontaktoi me mua vitin e kaluar gjatë një kohe vërtet të vështirë dhe të kesh kontakt me dikë tjetër nga familja Bravo do të thoshte shumë. Sidomos kapiteni Lee, i cili, dua të them, ai është një legjendë, dhe gjithashtu ai është një figurë mashkullore, kështu që mendoj se duke ardhur prej tij, ishte shumë e rëndësishme.”

Më pëlqen një histori e mirë DM. Sidomos ai që përfshin një temë prekëse, jo një temë që dikush dëshiron që ju ta prekni.

Çfarë kanë thënë kapiteni Lee dhe Carl për tjetrin

Në të njëjtin episod të WWHL, prezantuesi Andy Cohen e pyeti Carl-in se kush ishte personi i parë që ai i besoi, në lidhje me ndarjen e ndjenjave të tij të atëhershme për aktoren e tij të shtëpisë së verës Lindsay Hubbard. “Unë në fakt kisha folur me kapitenin Lee herët,” tha ai, duke shtuar, “Unë mendoj se ai hodhi bazat që unë të ndihesha vërtet i sigurt në dëshirën për të ecur përpara me Lindsay.”

Në këtë pikë, kapiteni Lee dhe Carl nuk e kishin takuar kurrë njëri-tjetrin personalisht. Gjithçka ndryshoi në BravoCon në 2022. Gjatë takimit të tyre, ata shkrepën një foto të ëmbël së bashku, të cilën Carl më vonë e ndau në internet, për ta ndihmuar atë të pranonte ditëlindjen e kapitenit Lee. “Faleminderit për mirësinë, ngrohtësinë, forcën dhe udhëzimin tuaj. Jam shumë me fat që të kam si mik,” i shkroi Carl alumit të BD.

Në të njëjtën ngjarje, Andy i bëri kapitenit Lee një pyetje fansash, duke pyetur veten nëse do të ishte apo jo ai që do të drejtonte dasmën e atëhershme të Carl me Lindsey. “Unë jam absolutisht duke konsideruar zyrtarizimin e dasmës së tij. Do të isha i nderuar ta bëja këtë”, u përgjigj kapiteni. Ai gjithashtu shpjegoi se ishte e mrekullueshme të shihje më në fund Carl-in në kohë reale, duke vënë në dukje se ai i dha “një përqafim të madh dhe [said], 'Do të jetë në rregull. Ne do ta kalojmë atë.”

Episodi i tyre i tërhequr i podcast-it

Kohët e fundit në podkastin e tij, Kapiteni Lee na bëri të ditur të gjithëve se kjo miqësi nuk po shkonte aq mirë tani. Pas fejesës së prishur të Carl, kapiteni Lee e ftoi shokun e tij në podkastin e tij, për të ndarë historinë e tij. Sidoqoftë, ky podcast nuk u transmetua kurrë. Karli e hodhi poshtë gjithçka.

“Do të them diçka. Unë dhe Carl ishim afër”, filloi kapiteni Lee. “I dhashë Carl-it një mundësi për të qenë në podcast dhe për ta treguar atë siç e pa. [If] kishte një pyetje që ai donte të hiqej, ne e hoqëm atë. Nëse kishte diçka që ai nuk donte të përgjigjej, ne nuk e vendosnim në vend”, shpjegoi ai.

Kapiteni Lee u sigurua gjithashtu të vinte në dukje se ai “nuk e vari” Carl “deri në tharje – ishte një intervistë softball nëse e kam parë ndonjëherë një të tillë. Sepse unë kurrë nuk do të kisha bërë asgjë qëllimisht për ta vënë Carlin në vend.” Megjithatë, gjërat u prishën pas këtij regjistrimi.

“Zakonisht ne lëshojmë një ngacmim të martën, gjë që e bëmë. Më pas mora një telefonatë nga Carl dhe ai thjesht tha se si po përfitoja prej tij dhe po përpiqesha ta vendosja në vend, “pohoi kapiteni Lee. “Publicisti i tij ishte aty – ashtu si edhe imi. Unë u fryva jashtë. Nuk e di se çfarë e bëri të largohej nga rruga që shkoi apo çfarë po mendonte,” u ankua më tej ai.

Megjithatë, kapiteni Lee vendosi ndjenjat e mikut të tij mbi podcast-in e tij. “I thashë se nuk donte që të transmetohej kështu që ne nuk e bëmë… Pra, zoti Radke, ju nuk u mashtruat nga unë,” përfundoi kapiteni Lee.

Një fjalë e fundit nga Kapiteni Lee

Duke folur për US Weekly, kapiteni Lee vuri në dukje se ai ende nuk ka folur me Carl. “Ai ka qenë mjaft i zënë,” shpjegoi ai. Për këtë, më konsidero të trishtuar.