Shpjegohet marrëdhënia e kapitenit Sandy dhe Hannah Ferrier

Klea

Shpjegohet marrëdhënia e kapitenit Sandy dhe Hannah Ferrier

Kur u shfaqën për herë të parë Poshtë Deck Mesdheut, Kapiten Sandy Yawn dhe Hannah Ferrier ishin personazhe polarizues. Kapiteni Sandy ishte dhe është ende mbretëresha mikromenaxhuese e anijes së saj, por ajo kujdeset për ekuipazhin e saj. Hannah ishte ushqimi kryesor i fortë me kufij. Së bashku, këto dy gra duhet të ishin një ndeshje e krijuar në parajsë, por shumicën e kohës, ato ishin në mosmarrëveshje. Që kur kapiteni iu bashkua ekskluzivitetit në sezonin 2, fansat kanë folur për marrëdhënien e tyre të punës ose mungesën e saj.

Aty ku filloi gjithçka

Sezoni 3 i Below Deck Mediterannean ishte vendi ku kapiteni Sandy filloi të frustrohet me vendasin australian. Sandy e humbi atë në zierjen kryesore pasi shkoi në një udhëtim të butë që supozohej të zgjaste vetëm një orë. Siç e dimë tani, ai u shndërrua në një turne pesë orësh.

Sandy e pyeti Hanën pse mendonte se ishte në rregull të ishe e sëmurë një ditë më parë dhe më pas varte ekipin e saj për t’u tharë me një udhëtim me gëzim. Por Hannah luftoi dhëmbë e gozhdë për t’u përballur me të djathtën.

“E di, Hannah, ti në fakt mendon se ajo që bëre sot ishte në rregull. Kjo është më shqetësuesja.” Ndërsa shefja vazhdonte të hapte një gropë për vete, kapiteni më në fund u këput dhe tha: “Mbaruam. Pjesa tjetër e kësaj karte qëndroni larg meje. Jam shumë i zemëruar.” Hannah nuk i mësoi kurrë dy rregullat themelore të udhëtimit me jaht: mbaje fjalën dhe mos fol kurrë me kapitenin.

Hannah dhe justifikimet e saj

Duke parë mbrapa, nuk jam i sigurt se kapiteni Sandy dhe Hannah kanë shkuar mirë ndonjëherë. Sezoni 4 tregoi se kapiteni ishte i ngopur me të gjitha justifikimet e shefit të zierjes se pse ajo nuk po e bënte punën e saj siç duhet. Në ditën e fundit të statutit të fundit të sezonit, Hannah fjalë për fjalë u kap duke fjetur në punë. Kapiteni Sandy u detyrua ta zgjonte që ajo të mund të bënte një tavolinë. Kapiteni nuk mund të qetësohej pasi ajo tha: “Ne jemi të ndryshëm kur bëhet fjalë për atë nivel shërbimi.”

Kashta e fundit

Në sezonin 5, i gjithë ferri shpërtheu fjalë për fjalë. Malia White, e cila po ngrihej me Hannah, raportoi se merak kryesor për fshirjen e Valium në bord. Të gjitha barnat duhej të regjistroheshin te mjeku i varkës, por Hannah nuk arriti ta bënte këtë. Malia i dërgoi një foto telefonit kapitenit Sandy, e cila tregonte stilolapsin dhe drogën e Hanës. Pa hezituar, kapiteni e qëlloi në vend merakin kryesor. Edhe pse Hannah pretendoi se Valium ishte për ankth, ajo dyshohet se kishte vënë në rrezik të gjithë ekuipazhin me licencën e tyre detare. Ndërsa asgjë nuk ishte komike në lidhje me situatën, më kujtohet se qeshja kur Hannah zuri gojën dhe u sigurua të ecte në dërrasë me një kola-kola diete.

Pas xhirimeve të shfaqjes

Pas pushkatimit, dy gratë nuk u përmbajtën pasi u përplasën kokë më kokë. Hannah ndau ndërsa ishte në Side Piece me podcast-in e Melissa Pfeister se “kishte një gjë të çuditshme konkurruese që po ndodhte” me Sandy. Nëna e një fëmije vazhdoi duke pohuar, “Por unë nuk mendoj se ne po konkurronim në pozicionet tona të punës. Mendoj se ajo ishte konkurruese me mua në anën televizive të gjërave.”

Kur fliste për Showbiz Cheat Sheet, Sandy i mbylli shpejt ato mendime, duke thënë: “Kjo nuk është e vërtetë. Unë jam një kapiten i vërtetë dhe pres një nivel shërbimi. Hannah ishte aty për kamerën. Unë isha atje si kapiten. Dy gjera te ndryshme. Në fakt më intereson lundrimi me jaht. Dhe unë kujdesem për punën time. Unë jam një kapiten dhe ajo pret tavolina.” Në vitin 2022, Hannah zbuloi në podkastin e Kyle & Jackie O Show se Sandy kishte vendosur të mos e pëlqente që në fillim. Ish-shefi i zierjes vuri në dukje: “Ishte sikur rreth 45 sekonda nga prezantimi ynë i parë, ata duhej të ndalonin prodhimin dhe të ishin, si “Sandy, nuk mund të flasësh me të ashtu”. Si direkt nga shkop.”

Grindja ka marrë fund

Unë me siguri nuk kisha Hannah dhe Kapiten Sandy që thërrisnin armëpushim në kartën time Bravo Bingo për 2024. Ndërsa kapiteni Sandy ishte poshtë, dukej se ajo ishte takuar me Hanën. Kapiteni i Mesdheut në Below Deck e zbuloi lajmin teksa fliste në një emision radiofonik. I porsamartuari zbuloi: “Pashë Hanën natën tjetër dhe patëm një bisedë të mrekullueshme. Shumë njerëz mendojnë se nuk më pëlqen ajo. Por nuk më pëlqen askush. Sinqerisht, më pëlqen Hannah. Në fakt më intereson Hana. Ajo e di atë. Shpresoj që ajo të dëgjojë sepse më intereson Hannah.”

Sipas Sandy, ish-bashkëpunëtorët “patën një bisedë të shkëlqyer. Shkova në shtëpinë e saj dhe takova fëmijën e saj.” Kush e dinte se viti 2024 do të ishte viti kur grindjet do të pushonin? Mendoj se është koha për të dalë dhe për të blerë një biletë lotarie sepse diku duhet të jetë hënë e plotë.