Shpjegohet Historia Problematike e Brittany Cartwright

Klea

Shpjegohet Historia Problematike e Brittany Cartwright

Edhe pse gjysmë e ëmbël Brittany Cartwright E ardhur nga Kentaki, ajo nuk ishte thjesht një punonjëse e Hooters. Nëna e një fëmije shpesh përpiqej të shtynte një fasadë që ajo ishte ajër midis veshëve, por fansat e Vanderpump Rules e dinin më mirë. Nëse ajo planifikoi apo jo me kujdes takimin e saj në Las Vegas me Jax Taylor është ende për debat.

Zgjedhja e dobët e pastorit të dasmës

Brittany u rrit pikërisht në Brezin e Biblës në Winchester, KY. Pasi u takuan dhe u dashuruan me Jax-in, të dy filluan të planifikonin ceremoninë e tyre të përsosur. Ndërsa dasmat mund të jenë stresuese, kjo nuk do të thotë që të punësoni pastorin tuaj të fëmijërisë, i cili është homofobik për t’u shuguruar atë ditë. Sezoni 8 tregoi reagime të kundërta pasi pastori u zbulua se ishte në një skandal të tijin. Buzzfeed zbuloi se Ryan Dotson dhe ministria e tij kishin folur kundër legalizimit të martesës së homoseksualëve, pastorëve transgjinorë dhe abortit.

Brittany nuk e përballoi shumë mirë reagimin e ashpër, ndërsa rrotulloi sytë dhe foli në Watch What Happens Live, duke treguar se ajo foli me pastorin kokë më kokë dhe e kishte “njohur prej vitesh”. Ajo gjithashtu vuri në dukje se ai “i premtoi” asaj se komentet nuk ishin pikëpamjet e tij, duke thënë: “Ai më premtoi se nuk ishte i tillë dhe nuk po thoshte asgjë për komunitetin”. Pastori ishte ende në krye për funksionimin në këtë pikë.

Brittany dyfishoi

Ndërsa artikulli fitoi më shumë vëmendje, gjithnjë e më shumë fansa u mërzitën nga mungesa e llogaridhënies. Më në fund, Brittany mori përsipër t’i duartrokiste një përdoruesi të Twitter. Ajo shkroi: “Ne tashmë jemi kujdesur për këtë. Kështu që unë do ta vlerësoja nëse njerëzit do të hiqnin dorë nga përhapja e thashethemeve sikur ne nuk na intereson dhe nuk jemi mbështetës kur ju djema nuk e keni idenë se si ndihemi apo faktin që ne kemi ndryshuar tashmë. Jam i fokusuar të martohem me njeriun që dua. Asgje tjeter.” Po atë ditë, u zbulua se pastori ishte jashtë dhe Lance Bass i NSYNC ishte brenda. Kaq e çuditshme!

Brittany dhe Faith Stowers nuk janë të huaj me njëri-tjetrin, por ish-anëtarja e kastit refuzon të përmbahet nga ndërveprimet e saj me vendasin e Kentakit. Faith një herë pohoi se ajo dëgjoi Britt të bënte një koment të akuzuar racor kur ajo u përpoq të kërkonte falje për lidhjen me Jax.

Faith zbuloi se Brittany u tërbua, duke thënë se, “Unë jam ende duke u përpjekur të qëndroj e qetë dhe të komunikoj me të, sepse kjo është ende e rëndësishme për mua të dëgjoj se çfarë ka për të thënë. Kështu që unë po përpiqem të flas me të dhe ende mund të shoh që ajo është e mërzitur. Dhe ndërsa ajo po bërtet, atëherë e dëgjova të thoshte: ‘Ti një pelenë ho!’”.

Dezinformata të përbashkëta të Brittany

Unë kam filluar të mendoj se është një fakt pak i njohur se kur ndodhi të shtënat jashtëzakonisht tragjike në Sandy Hook, Brittany ndau lajme të rreme se ishte një mashtrim. Brittany kurrë nuk i pranoi tweetet e saj dhe u përpoq ta fshinte atë nga mediat e saj sociale, por një kërkim i shpejtë në Google gjen gjithçka. Ajo duhet të kërkojë falje dhe jam i habitur që Bravo rrezikoi ta fuste në një serial tjetër.

Në muajt dhe vitet e fundit, Brittany ka treguar një gatishmëri të vërtetë për të lënë pas të kaluarën dhe për të mësuar nga gabimet e saj. Shpresojmë që ky ndryshim të jetë i qëndrueshëm.