Pse lidhja e Kody dhe Meri Brown nuk ishte 'e rreme'

Klea

Shpjegohet e kaluara e errët e ish-të dashurit të Meri Brown

Motra bashkëshortet Meri Brown ka qenë gjithmonë një rebus mes shikuesve. Kishte raste që gruaja e parë e Kody Brown fitonte simpatinë për shkak të keqtrajtimit të saj, dhe kishte raste të tjera që ndihej sikur Meri po luante rolin e viktimës. Pas gati tre dekadash martese ligjore dhe shpirtërore, Meri më në fund gjeti guximin të largohej nga patriarku poligam dhe zbuloi se kishte takuar një burrë të ri të quajtur Amos Andrews.

Fansat nuk e kishin menduar kurrë se do ta shihnin ditën kur Meri më në fund vazhdoi, sepse ajo ishte aq e varur nga ideja për t’u martuar me Kody, saqë ishte e lënduar fizikisht ta shikoje. Ajo vazhdon t’u thotë fansave të dinë vlerën e tyre dhe “të denjë”, por ka pasur më shumë raste nga sa mund të numëroj kur Meri thjesht dukej e dëshpëruar.

Fatkeqësisht për Merin, dyshimet e fansave për lidhjen e saj të re ishin të sakta, pasi Meri dhe Amos e quajtën së fundmi dorëheqjen. Por rezulton se Amos ka një të kaluar të pakëndshme dhe Meri mund të jetë më mirë pa të.

Kush është Amos?

Në ditëlindjen e saj Meri ka treguar për fansat e saj se ka qenë në lidhje me Amos. Ai duket si një Joe i zakonshëm që nuk është mësuar me vëmendjen. Dhe ndërsa ai nuk është 6’6,” Meri vuri në dukje se ai di të komunikojë dhe ajo është vërtet mirënjohëse për këtë. Megjithatë, pas disa shikimeve në të kaluarën e Amos, nuk duket se ai ka qenë një djalë në këmbë. Ai është martuar katër herë dhe ish-gruaja ka folur për The US Sun.

Ish-gruaja anonime zbuloi se Amos mund të kishte motive të fshehta. “Unë mendoj se ai është me të vërtetë oportunist… ai po kërkon dikë për një pagesë.” Rezulton se Amos e ka parë shfaqjen kur familja Brown jetonte në Las Vegas dhe ai e dinte saktësisht se kush ishte Meri. Ish-i tha me shaka, “Nuk do të habitesha nëse ai do ta çonte ish-in e tij në shtrat dhe mëngjes [Lizzie’s Heritage Inn] thjesht për t’u përplasur me të për të bërë atë takim të rastësishëm.” Shikuesit ende nuk kanë mësuar se si janë takuar saktësisht dyshja e re.

Amos refuzoi të paguante mbështetjen e fëmijëve

Me katër gra të mëparshme, me siguri do të kishte një problem. US Sun raportoi se Amos refuzoi t’i paguante mbështetje për fëmijë gruas së tij të dytë, Shannon Martin, pas ndarjes së tyre. Përplasja thuhet se ka vazhduar për shtatë vjet. Ish-çifti kishte një vajzë, Tiffany, dhe Amos iu kërkua të paguante derisa ajo të mbushte 18 vjeç. Gjykata urdhëroi Amos të paguante 373 dollarë në muaj, e cila duhej të kishte filluar në shkurt 2001.

Shannon e çoi ish-bashkëshortin e saj në gjykatë në vitin 2013, duke pretenduar se Amos nuk kishte paguar asnjë monedhë derisa pagat e tij u siguruan në vitin 2008. Dokumentet treguan se babai i vrarë i kishte borxh mbi 10,000 dollarë mbështetje për fëmijët. Një vështrim më i thellë i dokumenteve tregoi: “Babai ka qenë i vështirë për t’u arritur dhe shpesh ndryshonte numrat e telefonit, adresat e postës dhe adresat e emailit pa informuar nënën, ndonjëherë disa herë në vit.”

Përfundimisht, Tiffany shkoi të jetonte me babanë e saj dhe gjykata vendosi që Amos t’i paguante Shannon-it 404,53 dollarë në pagesat për mbështetjen e fëmijëve dhe 4,092,62 dollarë për shpenzimet e kujdesit për fëmijët. Më pas Shannon pranoi t’i paguante Amos-it 158 ​​dollarë në muaj si mbështetje për fëmijët që kur vajza e saj kishte lëvizur shtëpinë.

Amos u paraqit për falimentim

Duket se Amos nuk është plotësisht i pastër dhe mund të ketë një listë të gjatë çështjesh financiare. In Touch konfirmoi se në maj 2000, Amos bëri kërkesë për Kapitullin 7 ndërsa jetonte në Phoenix, Arizona, me ish-bashkëshorten e tij, Shannon. Në atë kohë, Shannon u rendit si një bashkë-kërkues në dosje. Çështja u mbyll në shtator të vitit 2000, me Shannon që u rendit si “i shkarkuar”. Siç thekson media, pas paraqitjes së falimentimit, një person duhet të shesë pronën e tij për të shlyer borxhet e tij.

Ka filluar të duket sikur Amos ka kërkuar lopën e tij me para dhe më në fund mund të ketë arritur xhekpotin. Megjithatë, nuk jam i sigurt se sa para ka Meri që nga divorci i saj nga Kody. Ajo ka ende një pjesë të Coyote Pass dhe bujtinë e saj në Utah, por unë nuk mendoj se ajo është një milionere. Por ja ku shkojmë sërish, duke parë Merin të zgjedhë një tjetër farë të keqe. Shpresojmë që Meri të marrë vendime më të mira kur takohet në të ardhmen