Shpjegohet dalja e amvisave reale të Kenia Moore nga Atlanta

Klea

Shpjegohet dalja e amvisave reale të Kenia Moore nga Atlanta

Tifozët e Amvise të vërteta të Atlantës iu dha një goditje dërrmuese vetëm disa ditë pasi xhirimet e sezonit 16 kishin nisur. Duaje ose urreje atë, mbretëreshën përrallore “Gone with the Wind”. Kenia Moore u pushua nga seriali. Lajmi erdhi shpejt dhe befas, me mesazhe të përziera që vinin nga të dy kampet. Por tani ne po zbërthejmë gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me shkrepjen e një ikone të Real Housewives dhe çfarë mund të thotë kjo për sezonin e ardhshëm.

Kenia pezullohet

Në fillim të qershorit, shumë media raportuan për pezullimin e Kenias pas ngjarjes së saj në Kenya Moore Hair Spa, e cila shkoi anash. Pezullimet thuhet se erdhën pasi Kenia përdori postera si dekorime që tregonin imazhet e të sapoardhurit Brittany Eady duke kryer seks oral mbi një burrë misterioz. Në atë kohë, një burim i tha Entertainment Tonight se fotot “gjoja u gjetën në internet”.

Në të njëjtën kohë, Kenia ngriti shqetësime për një kërcënim me armë të bërë nga Brittany përpara ngjarjes së saj. Bravo hetoi pretendimin e ish-Miss SHBA-së, por nuk gjeti prova. Burimi sqaroi për gazetën, “Kenia në asnjë moment nuk është kërcënuar me armë, as nuk ka pasur ndonjëherë një armë të pranishme gjatë rrjedhës së prodhimit.”

Brittany përgjigjet

Në të njëjtën kohë të pezullimit, Brittany shkroi në Story-n e saj në Instagram për të ndarë, “Nuk është kurrë një ndjenjë e mirë të jesh në shënjestër ose të turpërohesh nga DIkush që mendoja se do të më përqafonte në një rreth të ri që nuk e kam takuar kurrë.” Në një postim të dytë, bukuroshja më e re citoi ligjin e Shtetit të Gjeorgjisë. Fillestari shkroi: “Në Gjeorgji, shpërndarja e materialit seksualisht eksplicit me pëlqimin e personit të përshkruar konsiderohet vepër penale. Shkelja e ligjit të pornografisë për hakmarrjen e Gjeorgjisë është një kundërvajtje e dënueshme me gjobë deri në 1000 dollarë, me burgim deri në një vit ose të dyja.

Kenia flet hapur

Menjëherë pas incidentit Kenia postoi një deklaratë në X duke u mbrojtur. Nëna e një fëmije shkroi: “Unë kurrë nuk do të merresha me pornografi hakmarrëse. Unë kurrë nuk kam shpërndarë imazhe private apo pamje të askujt dhe as nuk kam kërkuar imazhe në pronësi të të tjerëve për t’i përdorur për të kërcënuar apo shantazhuar, gjithmonë kam qenë i justifikuar. Nuk mund të flas për STORY edhe me njerëz që mbjellin lajme të rreme #sweet16.”

Kenia pushohet nga puna

Kenia Moore

Kenia u lirua zyrtarisht në fund të qershorit. Një burim i tha LoveBScott, “Ishte e qartë se Kenia bëri përpjekje të mëdha për ta antagonizuar atë. Këto foto nuk janë lehtësisht të aksesueshme në internet… përndryshe, ato do të qarkullonin tani. Ajo jo vetëm i ka marrë fotot nga diku, por ka bërë edhe postera. Kjo nuk është diçka që do t’i bëni dikujt që supozohet se ju kërcënoi me armë.”

Me një kod të ri sjelljeje Bravo, rrjeti vendosi që Kenia shkeli kontratën e re. Një burim tjetër i tha gazetës, “Bravo kurrë nuk e akuzoi Kenian për pornografi hakmarrëse. Kjo nuk ishte ajo çfarë hetimi ishte rreth. Bëhej fjalë për përcaktimin nëse veprimet e Kenias që përfshinin imazhe eksplicite seksuale shkelnin kodin e sjelljes – dhe ata e bënë. Ajo mund të tregojë me gishta sa të dojë, por nuk ka askënd për të fajësuar veç vetes.”

Kenia e ka fjalën e fundit

Pasi kishte qarkulluar fjala zyrtare për shkarkimin e saj, Kenia postoi një deklaratë dhe etiketoi veten në “Paqe e mendjes” vetëm për masë të mirë. Kenia vuri në dukje, “Faleminderit për të gjithë mbështetjen #teamtwirl. Zemra ime është plot dhe ndërgjegjja ime është e pastër. Kaq shumë pretendime të rreme fshihen pas burimeve anonime. E gjithë kjo bisedë dhe asnjë fakt nuk raportohet. Nëse një pretendim ose burim ishte i vlefshëm, a do të duhej të fshiheshin?”

Kenia ndau gjithashtu, “Jeta ime është e bekuar. Vajza ime dhe unë do të vazhdojmë të lulëzojmë në një mjedis jo toksik ku ndihemi të vlerësuar dhe më e rëndësishmja, të mbrojtur. *** Thashethemet dhe tregimi për mua duke treguar rastësisht nudo ose hakmarrje p janë 1000% të pavërteta. Unë kam prova dhe do ta ndaj së shpejti.”

Tifozët e Real Housewives të Atlantës do të presin pa frymë për provat, por deri atëherë, duket se kjo është e fundit që do të shohim nga zonja Kenya Moore. Për momentin, rrjeti ka vendosur të vazhdojë xhirimet, por nuk ka thënë nëse do të përfshijë disa episode të hershme të Kenias.