Shpjegohen thashethemet e mashtrimit të Juan Dixon

Klea

Shpjegohen thashethemet e mashtrimit të Juan Dixon

Faleminderit Zotit që Amvise të vërteta të Potomac janë kthyer, pasi këto gra do të shuanin çdo pemë qershie me sasinë e dramës reale që sjellin në tryezë. Megjithatë, premiera e sezonit hodhi një hije të errët mbi martesën e Juan Dixon dhe Robyn Dixon. Të dy kanë pasur një romancë jo fort përrallore që çoi në martesë, përfundoi në divorc dhe më pas çifti e bëri atë përsëri. Pra, çfarë po ndodh në çajin e ëmbël?

Juan ka një histori

Për vitet e fundit të martesës së parë të Robyn dhe Juan, ylli i basketbollit kishte pasur një lidhje. Në vitin 2009, Juan filloi të kishte një marrëdhënie intime me Cris Sanchez, një grua të cilën ai e përshkroi si “dashuria e jetës sime”, sipas The Diamond Back.

Juan tha një herë në Real Housewives of Potomac, “Mendoj se Robyn përfundimisht vendosi një mur dhe më pas thjesht nuk dha atë që ndjeva se kisha nevojë nga martesa, kështu që; prandaj, e mora diku tjetër.”

A po takohej Juan një Karen Huger Doppelganger?

(Foto nga Gabe Ginsberg/Getty Images)

Gjatë sezonit të 7-të, Ashley Darby dhe Karen Huger patën një drekë komode ku Grand Dame vendosi të rivlerësonte se kishte dëgjuar që Juan po takohej fshehurazi me një grua tjetër që me sa duket ishte imazhi i Karenit. Natyrisht, produksioni Bravo pati një ditë në terren me vizatimin e personazheve të tyre. Mjerisht, në janar 2023, Robyn duhej të pranonte se ish-lojtari i Washington Wizards e kishte tradhtuar sërish.

Gjatë podcast-it të saj Reasonably Shady që ajo pret me Gizelle Bryant, Robyn shpjegoi situatën. “Ajo që do të them është, po, Juan ishte një idiot dhe komunikonte me këtë grua në Instagram”, komentoi ajo. “Për shkak se ai është i mërzitur, ai ka nevojë për vëmendje, është një pandemi, blah, blah, blah, çfarëdo.” Robyn u dyfishua, duke treguar se ajo ishte në dijeni të situatës përpara se të fillonte xhirimet e sezonit 7, duke e përfunduar shpjegimin e saj duke thënë: “Ata nuk u takuan. Ai nuk e ka fluturuar askund dhe ka një arsye pse emri i tij është në faturën e hotelit, që doli të ishte sepse gruas i humbi portofolin – pa shaka.

Kush është trajneri Bre?

Gjatë premierës së sezonit RHOP, Robyn dhe Juan u përpoqën të bënin më të mirën që të kishin një bisedë për të rriturit rreth thashethemeve. Megjithatë, trajneri u gjend sërish në telashe kur jo vetëm që e quajti trajneren Breanna Gross “një grua e bukur”, por edhe u kap në një lavanderi me të.

Tifozët morën në Twitter për të ndarë provat me një postim, “Një vajzë në një nga grupet e mia të tjera e kapi Juanin në rrogoz me një grua tjetër mbrëmë. Me sa duket, ata ishin përqafuar me njëri-tjetrin, dhe ai ishte pas saj me krahët rreth saj kur ngarkonte makineritë me sendet e tyre personale.”

Kjo ishte hera e dytë që Juan akuzohej se kishte një lidhje. Trajneri Bre punoi si Drejtor i Operacioneve të Basketbollit për Universitetin Shtetëror Coppin, ish-punëdhënësi i Juan. Gjatë bisedës, çifti diskutoi se si Juan u pa edhe me trajnerin Bre në një sallon thonjve në Ellicott City, Maryland. Juan e hodhi poshtë ndërveprimin, duke pohuar, “Ajo është një grua e bukur. Ju shihni një tip tërheqës me një vajzë tërheqëse, kështu që natyrisht, imagjinata e tyre do të jetë e egër.”

Gratë e RHOP janë skeptike

RHOP
(Foto nga Brian Stukes/Getty Images)

Gizelle, Ashley dhe Charisse Jackson Jordan u përpoqën gjatë premierës për ta nxjerrë Robin nga rrëshqitja e saj delirante. Momenti në oborrin e shtëpisë së Gizelle ishte mjaft emocionues dhe tregoi se sa shumë kujdeseshin këto gra për njëra-tjetrën. Secila grua e ri-ndau historinë e tyre të tradhtisë, duke shprehur dëshirën që Robyn të ishte e vërtetë me veten. Secila grua foli për mënyrën sesi dikur kishin mohuar, gjithashtu, kur ishte fjala për burrin e tyre tradhtar.

Megjithatë, Robyn nuk e pranoi pow-wow në frymën që ishte menduar dhe u bë mbrojtëse e marrëdhënies së saj. Shikuesit mund të shihnin se secili nga miqtë e Robyn do të thoshte mirë. Por nëna e dy fëmijëve është aktualisht në mes të saj dhe nuk mund të shohë asgjë me blinders.

Gratë do të bëjnë çmos për të mbështetur çdo gjë që Robyn zgjedh, por ato thjesht donin të theksonin se ka shumë flamuj të kuq me sjelljen e Juan.