A do të kthehet Monica Garcia në sezonin 5 të RHOSLC?

Klea

Shpjegohen katër ndryshimet e emrit të Monica Garcia

Amvise të vërteta të Solt Lake City fillestare, Monica Garcia, e ka gjetur veten të mbështetur në një cep pasi u zbulua se ajo ishte llogaria e trollit Reality Von Tease. Me fillimin e sezonit 4, Monica u duk si një frymë e freskët. Ajo solli mjaft drama familjare dhe tha të vërtetën e saj kur ishte fjala për jetën e saj skandaloze. Monika nuk kishte frikë të fliste për divorcin e saj të dhimbshëm, i cili ishte për shkak të gjumit me kunatin e saj.

Ajo gjithashtu u lidh me Heather Gay për shkak të largimit nga kisha e LDS-së dhe traumës që kishin hasur të dy. Të qenit ish-asistentja e Jen Shahut e shtoi joshjen pasi me shumë mundësi ajo dinte sekrete. Por pas një sezoni të tërë, duket se fansat nuk e kanë idenë se kush është në të vërtetë Monika e vërtetë.

Gjithçka u prish për të gjatë fundit të sezonit. Për vite me radhë, amvisat e OG Salt Lake City janë torturuar nga llogaria e mediave sociale. Sipas Monikës, ajo u krijua për të rrëzuar Jen; pjesa tjetër ishin vetëm dëme kolaterale. Monika ishte dëshmitare kundër ish-zonjës së shtëpisë dhe ndjeu se kishte bërë gjënë e duhur duke treguar gjithçka dinte. Pasi u fut në grup dhe u lidh vërtet me shumicën e zonjave, nëna e katër fëmijëve po shfaqet si gënjeshtare. Fansat janë të shokuar që pantallonat e saj nuk kanë marrë flakë, veçanërisht pasi mësuan se Monica e ka ndryshuar emrin e saj disa herë.

A do të ngrihet në këmbë Monica e vërtetë

Të gjithë janë të hutuar nga identitetet e shumta të Monikës. Ajo ka përdorur katër emra gjithsej dhe për të qenë i sinqertë, mund të bëhet pak konfuze. Pasi Andy Cohen bëri pyetjen mjaft të qartë se me cilin emër mori, Monica u përgjigj se emri i saj i martuar ishte Fowler. Kur u pyet, “Çfarë është Delgado?” Monika vuri në dukje: “Kjo është ana e babait tim.” Rrjeti u ngatërrua edhe më shumë ndërsa Monica u përpoq të shpjegonte pseudonimet e saj të shumta.

Ylli i Bravo vuri në dukje se Darnell dhe Garcia janë ana e nënës sime. Nëna ime lindi, ‘Linda Darnell Susan Maria Garcia’. Kur ajo ishte duke u rritur, ajo u ngacmua për të qenë një Portagee në Boston, dhe atë e quanin sp*ck gjatë gjithë kohës, dhe kjo i ngeli. Nuk e di, kështu që kur ajo u bë moshë madhore, ajo fshiu të gjithë emrin e saj sepse i vinte turp për këtë dhe thjesht mbajti Linda Darnell. Kështu që kur linda, isha Linda Darnell.”

Cilët tre emra përdori ligjërisht Monica?

Monica u emërua pas nënës së saj, “Monica Linda Darnell”, e cila u lindi në lindje. Por fillestari pranoi se ky emër i veçantë “nuk do të thotë asgjë për mua”. Ajo zbuloi se donte të përdorte një “emër të familjes” pas divorcit të saj. Për fansat që mund të vazhdonin, Monica zbuloi: “Unë ligjërisht kam përdorur vetëm tre, që është ajo me të cilën kam lindur, kur u martova dhe kur u divorcova”.

Mos u ndjeni aq keq nëse të gjithë emrat i keni ngatërruar sepse edhe nëna e saj u kthye përmbys, duke vënë në dukje në një episod se vajza e saj ndryshonte emrin e saj “çdo javë fu*king”.

Monica dërgoi me email

Gjatë ribashkimit, pjesa e parë dhe pjesa e dytë, u mësuan shumë për Monikën, duke përfshirë edhe atë se sa keq ajo dhe nëna e saj dëshironin të ishin pjesë e spektaklit. Monica zbuloi se ajo vazhdoi me produksionin, duke ndarë, “I dërgova email-in për casting. Thashë që quhem Monica Fowler. Dhe tha që emisioni juaj është i këqij, dhe vlerësimet tuaja janë sh*t, dhe do të anulohet.” Por në vend të emailit të hapur, ajo që ajo dërgoi në të vërtetë ishte “Të kontaktosh në lidhje me thirrjen tënde të transmetimit. Ju djema keni nevojë për një Latina të egër, të shkishëruar në emision menjëherë!! Unë jam vajza juaj! -Monika F.”

Në këtë moment u bë e qartë se Monika kishte një plan të tërë për t’u siguruar që ajo do të ishte amvisa më e re. Pavarësisht nëse i duhej të përdorte katër emra, të dërgonte emaile agresive ose të krijonte një llogari troll, Monica ishte e vendosur të dilte në TV dhe e bëri pikërisht këtë duke lënë pas një gjurmë kaosi.