Të gjitha mënyrat Sezoni 10 i të fejuarit 90-ditor është një zhgënjim

Klea

Shpjegohen akuzat për abuzim të Rob Warne

E diskutueshme I fejuari 90 ditor çift Rob Warne dhe Sophie Sierra tërhoqi vëmendjen në maj 2024 pasi u shfaqën video shqetësuese. Fansat u takuan me Rob dhe Sophie në sezonin 10 të të fejuarit 90 Day. Sophie u mërzit kur zbuloi se Rob kishte marrë (dhe u përgjigjej) video seksuale në internet. Përveç kësaj, të dy dukej se gjithmonë po debatonin gjatë gjithë sezonit. Nëna e Sophie, Claire Cheshire, ishte ashpër kundër martesës së vajzës së saj me Robin për shkak të mënyrës sesi ai e trajtonte vajzën e saj. Pavarësisht gjithë kësaj, çifti u martua në fund të sezonit.

Çifti është paraqitur në I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë? Sezoni 8, i cili po transmetohet aktualisht. Në këtë sezon, Sophie po jeton me shoqen e saj Kae në vend të Robit. Kjo është për shkak të mashtrimit në internet të Robit. Megjithatë, Rob dhe Sophie dyshohet se janë ndarë që nga transmetimi i sezonit 8 të HEA. Disa fansa menduan se ndarja ishte sajuar për të tërhequr vëmendjen për sezonin 2 të 90-Day: The Last Resort. Të dhëna të ndryshme në internet e bënë të duket sikur Rob dhe Sophie do të luanin në sezonin e dytë të spin-off-it.

Megjithatë, Sophie dhe Rob duket se janë ndarë me të vërtetë. Pavarësisht kësaj, ata po bëjnë tituj për shkak të videove të publikuara së fundmi. Për më tepër, videot supozohet se çuan në arrestimin e nënës së Sophie. Le t'i hedhim një sy.

Paralajmërim aktivizues: Videot e mëposhtme përmendin abuzimin në familje. Videot mund të jenë nxitëse për disa. Ju lutemi shikoni me rrezikun tuaj.

Claire ndau video të çiftit duke u grindur

Llogaria në Instagram Merrypants së fundmi ndau një përmbledhje videosh që tregonin Rob dhe Sophie duke u grindur. Videot supozohet se fillimisht ishin shpërndarë nga Claire, nëna e Sophie. Në video, Rob shfaqet duke kërcënuar Sophie dhe duke ngritur zërin ndaj saj. Claire i shkruajti videot duke pretenduar se Sophie po e thërriste duke qarë çdo ditë. Claire pretendoi se ajo po i dërgonte gjithashtu para Sophie sepse Sophie ishte “në SHBA me një K-1 [visa]Kështu që ajo “nuk mund të punojë”.

Sophie dhe Rob janë të martuar publikisht prej të paktën një viti. Prandaj, fansat u hutuan nga komenti i Claire se Sophie ishte me vizë K-1. Sipas një postimi të Taylor Samo në Reddit, segmentet e Sophie dhe Rob në sezonin 10 të të fejuarit 90 ditë u filmuan në vitin 2021. Postimi i Reddit pretendon se vetë Sophie konfirmoi se kishte mbërritur në SHBA mbi dy vjet më parë.

Megjithatë, duket se videot e publikuara mund të jenë të vjetra. Kae, shoqja me të cilën Sophie po qëndronte në Austin, komentoi postimin e Merrypants. Kae pretendoi se “këto video janë shumë të vjetra”, duke shtuar se “Sophie NUK është në rrezik”. Përveç kësaj, Kae pohoi se “nëna e Sophie është abuzuesi i saj më i madh”. Në mbyllje, shoqja shtoi se nëna e Sophie-t po “përpiqej t'i shkatërronte” jetën Sofisë. Po!

Sophie iu përgjigj videove të përbashkëta, duke pretenduar shantazh

Sophie shkoi në Instagram Story për t'iu përgjigjur videove. Starcasm e kapi përgjigjen e saj dhe e shpërndau në X. Sipas postimit, Sophie kërkoi që fansat të ndalonin “të gjykonin Robin”. Pavarësisht natyrës shqetësuese të videove, Sophie gjithashtu pretendoi se Rob nuk e kishte “dëmtuar kurrë në jetën e tij”. Përveç kësaj, gruaja angleze pretendoi se “personi që po përpiqet të më dëmtojë nuk është Rob”.

Në postimin e Sophie thuhet gjithashtu se ajo ia ka dërguar videot “një familjarit” privatisht. Prandaj, ajo thotë se ishte “i neveritur” që “pjesëtari i familjes” do t'i shpërndante publikisht videot. Sophie gjithashtu pretendon se anëtari i familjes publikoi videot në një përpjekje për ta “shantazhuar”. Ylli i të fejuarit të 90 Day nuk e përdori emrin e Claire në postim, por gjithashtu pohoi se “pjesëtari i familjes” po përjetonte “probleme të shëndetit mendor”.

Claire u arrestua

Sipas Starcasm, Claire u arrestua në fillim të majit në Teksas. Dyshohet se ajo u arrestua për “kërcënim terrorist të një familjeje ose një anëtari të familjes”.

Sipas llogarisë në Instagram kikiandkibbitz, shoku i Robit, Tor'i dyshohet se pretendoi se Claire u arrestua pasi ajo kërcënoi se do të lëndonte Sophie. Ajo dyshohet se kërcënoi gjithashtu se do të lëndonte veten.

Claire thuhet se nuk është më në burg dhe ka postuar mesazhe të fshehta në mediat sociale. Blogeri i të fejuarit 90 Day Shabooty shkoi në X për të ndarë një postim nga Historia e Claire në Instagram. Në postim, Claire pretendoi se avokatët e saj “po përpiqen të vendosin gjithçka në rregull”. Ajo gjithashtu përmendi se duhet të “ngrejë akuza kundër kësaj vajze”. Në postimin X, Shabooty pyeti veten nëse “kjo vajzë” i referohet Sophie ose shoqes së saj, Kae.

Shpresojmë që të gjithë të jenë të sigurt pas këtij incidenti.