Shpjegohen akuzat e fundit tronditëse kundër Luis Ruelas

Klea

Shpjegohen akuzat e fundit tronditëse kundër Luis Ruelas

Është e sigurt të thuhet se Luis Ruelas nuk është një nga yjet më të njohur në Real Housewives të New Jersey, dhe këto akuza të fundit kundër tij nuk do të bëjnë asgjë për ta ndihmuar këtë. Biznesmeni hyri si kalorës mbi një kalë të bardhë, duke e mbytur Teresa Giudice në një flluskë dashurie. Por pak pas hyrjes së tij madhështore, disa pretenduan se kishin vënë re flamuj të kuq.

Gjatë sezonit të tij të parë në RHONJ, filloi të qarkullonte një video që tregonte Luisin duke qarë në plazh. Që atëherë, shumë prej kastit dhe fansave e kanë mbajtur një sy tek Luis. Pra, kur lajmet u publikuan së fundmi për një grup të ri akuzash, shikuesit donin të dinin se çfarë po ndodhte.

Cilat janë akuzat e fundit ndaj Luis Ruelas?

Është festa e saj dhe ajo do të thërrasë Luisin nëse do! Një planifikues festash kohët e fundit shkoi në mediat sociale për të thirrur yllin e Bravo dhe sipërmarrjen e tij të fundit të biznesit, Vinivia, për gjoja dështimin për të paguar më shumë se 300,000 dollarë vitin e kaluar pasi ajo planifikoi festën e nisjes së kompanisë.

Gruaja e orës, Loriann Serna, postoi një Story në Instagram drejtuar pikërisht Luis. Gruaja e themeluesit të Partisë ka shkruar: “Luis Ruelas, si paguhemi?!” Fotoja e postuar shfaqte Luisin, Terezën dhe familjen e tyre të përzier që merrnin pjesë në këtë event.

Në një postim tjetër, llogaria “Gruaja e Partisë” ka ndarë përgjigjet e ndjekësve. Një fans shkroi: “Të gjithë e mbani mend atë nisje të madhe për Louie me Vinivia? Epo, Louie nuk i ka paguar gratë që e kanë bashkuar. Edhe asaj po i heshtin, por vetëm prisni. Ekipi Teresa do ta etiketojë atë të çmendur dhe të fiksuar gjithashtu; kështu funksionojnë ata.”

Gruaja e Partisë nuk tërhiqet

Loriann vazhdoi me një sulm postimesh. Ajo madje shtoi një segment pyetjesh dhe përgjigjesh, duke shkruar: “Si do të na paguani 300,000 dollarë plus që na keni borxh së bashku me të gjithë shitësit e tjerë që janë duke pritur? Kanë kaluar 60 ditë dhe shumë justifikime.”

Planifikuesi i partisë e çoi atë në IG Live për të çuar përpara çështjen e saj, duke argumentuar se ata kishin një kontratë në fuqi. Loriann pohoi se ajo ishte duke u heshtur. “Më thonë të qëndroj dhe të hesht. Keni hir ndërsa i detyroheni ato që paguajnë disa njerëz për një shtëpi. Më vjen keq të mbyll gojën,” tha ajo.

Loriann vazhdoi: “Jam mërzitur nga gënjeshtrat. Unë jam një biznesmene e ndershme, ndaj është përgjegjësia ime të jem transparente pasi i kam dhënë kaq shumë hir @vinivia.live vetëm për t’u gënjyer vazhdimisht.”

Ajo vazhdoi duke thirrur gjithashtu Stefan Graf dhe Marcello Genovese, partnerët e biznesit të Luis, për mashtrim të dyshuar. Loriann vuri në dukje, “Dhe ky nuk është një mosmarrëveshje, për të qenë i qartë, për shitësit, një keqkomunikim ose një artikull linjë, sepse kjo është një gjë krejtësisht e ndryshme nga dikush që ka një kontratë dhe premton të paguajë për shërbimet e ofruara dhe pyet nëse mund ta vonojë pagesa deri të hënën sepse nuk ka hyrë tel.”

Planifikuesi i partisë shtoi: “Dua të jem shumë i qartë se me vazhdimin e këtij projekti, gjithçka u kërkua dhe u miratua dhe unë kam gjithçka për ta treguar këtë. Ky nuk ishte një numër surprizë. Marcello Genovese u pajtua plotësisht dhe vazhdoi të më jepte justifikime.”

Videoja vërtetoi se ajo ende nuk po paguhej për punën e saj. Një nga postimet e fundit tregoi postimin e vetë Vinivia-s, duke e etiketuar atë si planifikuesen e partive të punësuara, duke shkruar, “Kur Vinivia thotë se nuk mund t’ju paguajnë sepse investitorët e tyre nuk po i paguajnë.”

Çfarë ka thënë Luis?

Në prill, Luis foli për sipërmarrjen e tij të re dhe la të kuptohet se e gjithë familja e tij e mbështeti atë. Luis foli me TMZ. “Kjo është një platformë e transmetimit të drejtpërdrejtë që do të lansohet më 4 prill 2024, vetëm për krijuesit dhe ndikuesit në mbarë botën. Kjo është ajo që unë bëj për të jetuar.”

Luis më vonë e promovoi aplikacionin në mediat sociale. Në një video ai tha, “Realiteti i shtuar dhe inteligjenca artificiale është një nga specialitetet tona këtu në Vinivia. Sillni ndjekësit dhe audiencën tuaj në një udhëtim të bukur konsumatori me vendosje produktesh pas jush dhe ato mund të mos duken të vendosura në mjedise të tjera. Bëje live. Vinivia tani. Shkojme!”

Sa i përket këtyre akuzave të reja, as Luis dhe as Teresa nuk kanë folur për këtë çështje.