Shpërthimet më të mëdha të sezonit 4 të RHUGT

Klea

Shpërthimet më të mëdha të sezonit 4 të RHUGT

Këtë sezon të Real Housewives Ultimate Girls Trip ishte më i miri, kryesisht për shkak të kthimit të zonjave OG të Big Apple në krye. Dorinda Medley, Luann de Lesseps, Kristen Taekman, Kelly Bensimon, Ramon Singer dhe Sonja Morgan në RHUGT ishin pikërisht ato që fansat kishin nevojë të shihnin pas një sezoni festash jashtëzakonisht të ftohtë. Gratë e trashëgimisë sollën një ndjenjë nostalgjie që shikuesit e Bravo ishin të gjithë të vetëdijshëm se i mungonin. Ndërsa nuk kishte aq shumë goditje në ekran, kishte disa shkrirje të sezonit 4 të RHUGT që ia vlen të përmenden.

Shkrirja e Lavanderisë së Ramona

Bless Martin, portier i vilës, dukej se ishte i dashuruar me Luanën. Megjithatë, ai ishte në mendje kur erdhi puna për t’u marrë me Ramona. Këngëtarja Stinger nuk u përmbajt pasi u tërbua teksa po përpiqej të paketonte rrobat e saj, duke vënë re se i kishte vendosur keq bikinit e saj të bardhë. Ramona ka një aftësi për t’u bërë si një kokëfortë shumicën e kohës dhe nuk e zhgënjeu me shpërthimin e saj të rrobave. Martin këmbënguli se rrobat sapo ishin vendosur keq, por Ramona dyshonte për lojë shpendësh.

Pasi i kërkoi Martinit ta çonte në dhomën e lavanderi (e cila ishte e madhe), ajo donte të hapte një makinë tashmë në lëvizje (e cila do të kishte prishur ngarkesën) dhe plaçkiti rrobat që tashmë ishin të varura. Në mënyrë të dukshme të çuditshme, Ramona hyri me këmbë në dhomën e kontrollit të Bravo ku dreri në fenerët e vështruar ia nguli sytë përsëri. Ramona nuk dukej e mërzitur që kishte thyer murin e katërt dhe vazhdoi të përqafohej dhe të varej me Martinin. Më në fund, Dorinda gjurmoi shoqen e saj për t’i bërë të ditur se bikini ishin vendosur në sendet e saj. Gjithçka në rregull, kjo përfundon mirë, por Ramona e tregoi pakënaqësinë dhe privilegjin e saj paksa shumë nëse më pyet mua.

Mbretëresha Make It Nice ka një shije për gjakun

Nuk ka asgjë që më pëlqen më shumë sesa të shikoj një Dorinda të aktivizuar, veçanërisht pas disa koktejeve të ngurtë. Ajo që mund të konsiderohet vetëm si Scary Island 2.0, Kelly u pa shumë herë duke u spirale kur bëhej fjalë për të bashkëvepruar me zonjat e RHUGT. Mjerisht, këtë herë në St.

Pasi Kelly u paralajmërua se asaj i thanë të kujdesej për “AM dhe PM” Dorinda, shikuesit e dinin se do të kishte një brouhaha së shpejti. Gjithçka filloi kur Kelly refuzoi të bënte punën e saj të pasurive të paluajtshme brenda dhomës së saj. Kjo rëndonte të gjithë ata që ishin jashtë në pishinë duke u përpjekur të merrnin pak vitaminë D.

Dorinda e kishte mbështetur Kristenin, pasi u bë e qartë se Kelly e kishte bërë atë një objektiv. Gjatë një tjetër konvertimi të çuditshëm, Dorinda më në fund thirri Kelly se ishte xheloze për modelen e LA. Kristen kishte bërë një përpjekje të vërtetë për t’u lidhur me gratë, dhe me ndryshimin e besnikërisë, ishte e qartë se Kelly ishte e shqetësuar. Fyerja më e madhe që Kelly nuk mundi ta linte ishte kur Dorinda e quajti sjelljen e saj “c*nty”. Ju mund të argumentoni semantikën pasi Dorinda e përdori fjalën për të përshkruar trajtimin e Kristenit, por Kelly ishte si një qen me kockë.

Përplasja e biletave të Ranger

Kush e dinte që Rangers ishin bileta më e mirë në qytet? Momenti im i marrjes në pyetje u sqarua sapo Luann vuri në dukje se ajo kishte pritur një ftesë nga Kelly për një lojë MSG, sepse aty shkojnë të gjithë burrat e pasur dhe të nxehtë për një natë jashtë. Përfundimisht, u bë me dhimbje e qartë se Kelly nuk kishte lidhje për biletat falas dhe ndoshta nuk donte që Luann t’i kapte të gjithë burrat. Lufta përfundoi dhe asnjë biletë nuk ndryshoi duart. Sinqerisht, Lu, shko te një skalper si ne të tjerët.

Pauzë Biseda e dëgjuar rreth tryezës

Kurrë, KURRË, mos e sillni që Dorinda u pushua nga puna, sepse ajo do të shpërthejë si një dragua në vapë, sepse pranon vetëm se ishte ndalur. Sinqerisht, semantika këtu është e çmendur, por emocionet pas tyre ishin të forta pasi Kristen vendosi të godiste mama arushin që është Dorinda. Kristen e dinte se çfarë po bënte kur ngriti temën ndërsa Dorinda mbajti qëndrimin e saj se dalja e saj nga Real Housewives of New York ishte e ndryshme nga ajo e Kristenit apo e ndonjë amvise tjetër.

Megjithatë, nëna e dy fëmijëve thjesht nuk u tërhoq, ndërsa theksoi, “Shfaqja në të cilën ishim nuk ekziston më. Quaje ‘pauzë’, quaj ‘zjarr’, ne jemi të gjithë në të njëjtën barkë, vajzë!” Në mënyrë tipike Dorinda, ajo ia ktheu duartrokitje me një fyerje monumentale që do ta kem së shpejti në filxhanin tim të kafesë, duke bërtitur: “Shqiponjat nuk fluturojnë me pëllumba, kështu që shko merr thërrimet e bukës dhe kthehu tek unë.”