Shpërndarja e trailerit të sezonit 18 të shtëpive reale të Orange County

Klea

Shpërndarja e trailerit të sezonit 18 të shtëpive reale të Orange County

Amvise të vërteta të Orange County Traileri i sezonit të 18-të ka mbërritur, dhe është aq i mbushur plot me drama të jashtëzakonshme dhe momente mahnitëse, saqë na duhet një përmbledhje e gjithçkaje për ta tretur plotësisht. Tamra Judge, Shannon Beador, Heather Dubrow, Gina Kirschenheiter, Emily Simpson dhe Jennifer Pedranti janë kthyer të gjithë për një tjetër kafshatë portokalli. Këtë herë, ata kanë për të luftuar me të re Katie Ginella me kohë të plotë, si dhe rikthimin e OG Vicki Gunvalson në një rol “mik i” dhe Alexis Bellino, i cili tani po takohet me John Janssen. Gjithçka lexon rrëmujë, dhe kjo është pikërisht ajo që shumica e shikuesve Bravo duan nga Amvise e tyre Reale.

Traileri i Sezonit 18 të The Real Housewives of Orange County

Thjesht hidhini një sy rimorkios së mësipërme përpara se të hulumtojmë brenda. Ka shumë gjëra që po ndodhin. Tani mund të jemi 18 sezone thellë në RHOC, por nuk tregon shenja të ngadalësimit. Miqësitë dhe marrëdhëniet janë reale në Orange County. Kjo është ajo që e bën dramën kaq të papërpunuar dhe bindëse. Është pothuajse e vështirë të dish se ku të fillosh. Por, me sfidat e Shannon-it që filluan para se të kapeshin kamerat, ky mund të jetë vendi më i mirë.

BDI e Shannon shkakton fërkime të Tres Amigas

Në fund të vitit 2023, Shannon u dënua me tre vjet lirim me kusht pas një arrestimi të BDI-së dhe vrapimit. Pra, duke hyrë në sezonin 18 të RHOC, do të faleshe të mendosh se ajo mund të mos jetë duke pirë. Rezulton se ky nuk është rasti. Shannon vendosi të mos marrë pjesë në rehabilitim dhe ende po e heq alkoolin.

“Shannon nuk po merr përgjegjësi për atë që bëri,” thotë Tamra. “Ti vendose ta futësh makinën në një shtëpi e dehur”, thotë ajo në një skenë tjetër. Dhe kur Shannon i thotë asaj se duhet të “ndalojë”, Tamra pyet se çfarë saktësisht duhet të ndalojë: “Zbulimi i demit tënd?”

Ne e dimë se Vicki ka rënë në anën e Shannon kur bëhet fjalë për këtë përplasje të Tres Amigas. A mund ta kishte ndihmuar shoku i Tamrës dhe bashkë-prezantuesi i podcast-it, Teddi Mellencamp, të merrte vendimin e saj? “Mirësevini Housewives, dhe Vicki”, thotë ajo në skenën e hapjes së trailerit. Vicki nuk do ta marrë atë të shtrirë…

Alexis kthehet dhe vërshon për “Johnny”, për të neveritur shumë Shannon

Alexis Bellino në trailerin e sezonit 18 të

Kur Alexis mori një unazë nga “Johnny”, bota e realitetit televiziv u trondit. A ishin vërtet të fejuar tashmë? Jo plotësisht, por Alexis duket se mendon se martesa është në kartat për të dhe John në të ardhmen e afërt. Gina e pyet hapur, dhe ne kapëm atë tundje delikate me kokë.

“A dëshiron ajo të jetë unë?” Shannon pyet në një skenë të veçantë, ndërsa Alexis qesh nga pyetja në rrëfim, duke tundur një gisht tepër të manikuar për efekt.

Më vonë në ngacmim, Shannon po flet me Jennifer. “Ju nuk keni asnjë ide për John Janssen, nuk keni asnjë ide,” thotë ajo. Ndërsa ne të gjithë presim të zbulojmë saktësisht se çfarë po përpiqet të thotë, Alexis duket se po paralajmëron Katie se nëse diçka del jashtë, “do t'i shkatërrojë jetën”. Kjo duhet të jetë për Shannon, apo jo? Kështu duan që ne të mendojmë redaktorët e trailerit, teksa e shohim duke qarë në skenën tjetër.

“Ai është një përbindësh,” qan Shannon. “Ajo është një pjesë e tillë e sh*t”, thotë Alexis në një tjetër. O djalë, kjo do të jetë një udhëtim i egër.

Bota e Ryan është tronditur dhe Tamra është gati të flasë për këtë

Ryan Boyajian në trailerin e sezonit të 18-të të

Javët e fundit, njeriu i Jennifer-it, Ryan, u përfshi në një skandal kumari dhe vjedhjeje prej 15 milionë dollarësh. Ndërsa kamerat RHOC të sezonit 18 kishin rënë deri në këtë pikë, ato u kthyen menjëherë lart. Dhe ne falënderojmë prodhuesit për këtë. Një pjesë e madhe e trailerit i kushtohet degëzimit të titujve dhe Tamra është gati të mbajë këmbët e Ryan-it në flakë.

“Si po gjuan FBI-ja për ju?” pyet Tamra. Burri i saj Edi është pikërisht aty për ta tërhequr atë nga biseda, por ne e dimë se si funksionon Tamra. Ajo nuk do ta lërë këtë të shkojë. Pas sezonit të 17-të, në të cilin ajo u kritikua se ishte aq paragjykuese për Ryan-in, ajo tani mund të ndjejë një ndjenjë shfajësimi.

Pavarësisht të gjithave, Jennifer po qëndron pranë Ryan. Ndoshta kjo është për shkak se ata sapo ishin fejuar, ose ajo di diçka që ne nuk e dimë. Sido që të jetë, do të jetë një betejë e vështirë për çiftin.

Newbie Katie merr Heather

Kur fillestarët i bashkohen një ekskluziviteti si The Real Housewives of Orange County, ata duhet të lënë një përshtypje. Përndryshe, ata mund të hidheshin jashtë po aq shpejt sa u mirëpritën brenda. Katie me sa duket e mori këtë memorandum, sepse ajo do të shkojë kokë më këmbë me zonjën Dubrow.

Duke biseduar me Alumin e Real Housewives të Beverly Hills, Sutton Stracke, është e qartë se Katie ndihet e përbuzur nga Heather. Pra, nuk është befasuese kur e shohim çiftin të bllokuar në një mosmarrëveshje të nxehtë në skenën tjetër.

“Heather, ke gënjyer,” pohon Katie. “Mos thuaj fjalën 'gënjeshtër',” përgjigjet Heather. “Unë mund të shoh drejtpërdrejt përmes saj,” thotë Katie në rrëfim, duke u përplasur edhe një herë. Se cili është saktësisht mishi rreth kockave të kësaj drame, mbetet për t'u parë…

Gjithçka tjetër në trailerin e sezonit 18 të Real Housewives of Orange County

Traileri i sezonit 18 të Real Housewives of Orange County ka mbërritur

Diku tjetër në trailer, ne shohim Gina duke luftuar në shtëpi dhe duke luftuar me Travis; Emily e akuzon Heatherin se e shikon atë vetëm si “vajza e madhe”, dhe sigurisht, shumë argëtuese. Sepse le ta pranojmë, nuk mund të jetë thjesht dramë gjatë gjithë kohës.

Ne kemi gjithashtu tre udhëtime me aktorë për të pritur me padurim, me zonjat RHOC që godasin Big Bear, Sonoma dhe Londër. Në kryeqytetin e Anglisë, ne e dimë se Tamra dhe Shannon do të hyjnë në të, pas një rrjedhjeje audio.

Ky sezon do të jetë një për librat. Korriku nuk mund të vijë shpejt.

Sezoni 18 i The Real Housewives of Orange County debuton më 11 korrik në Bravo.