Eric Funderwhite

Klea

SHOKUESE! Ylli i “Vanderpump Villa” Eric Funderwhite akuzohet për rrahje brutalisht dhe kërcënim për të “vrarë” ish të dashurën e tij

SHOKUESE! 'Vanderpump Villa' Ylli Eric Funderwhite akuzohet se ka rrahur brutalisht dhe ka kërcënuar të 'vrasë' ish të dashurën e tij

Ish e dashura e Vilë Vanderpump yll Eric Funderwhite e ka akuzuar atë për abuzim, duke zbuluar foto lëndimi në kërkesën e saj për një urdhër ndalimi, me akuza duke përfshirë kërcënime me vdekje.

Eric Funderwhite

Vilë Vanderpump yll Eric Funderwhite Ish-partneri e akuzoi atë për abuzim fizik dhe verbal gjatë gjithë marrëdhënies së tyre nga viti 2017 deri në vitin 2022, siç zbulohet në dokumentet e gjykatës të zbuluara.

Këto akuza alarmante përfshinin fotografi të plagëve të rënda të saj, të supozuara të shkaktuara nga Erikue paraqitur si pjesë e një kërkese për masë ndalimi në vitin 2020 që u tërhoq më vonë.

Eric Funderwhite

Sipas dosjeve gjyqësore, të zbuluara fillimisht nga DielliEric Funderwhite dhe ish e dashura e tij thuhet se ndanin një apartament në Los Angeles përpara se të ndaheshin.

Ajo pretendoi se në një sherr të vitit 2018, ai në mënyrë agresive e “kapi” qafën pranë automjetit të tyre, sepse ajo refuzoi të drejtonte makinën.

E dashura e Eric Funderwhite

Ajo tregoi në dokumentet ligjore, “E lashë atje dhe pas kthimit, kuptova se ai kishte hedhur rrobat e mia në rrugë. Binte shi, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme ose rrënim të plotë të sendeve të mia.”

Gruaja pretendoi se në vitin pasardhës, temperamenti i tij u ndez kur ajo pyeti për vendndodhjen e tij për një ditë të tërë. “I padituri më sulmoi duke më kërcyer në qafë,” zbuloi ajo në paraqitjen e saj befasuese ligjore.

Imazhet e zymta të paraqitura brenda dosjeve gjyqësore të datës 3 mars 2020, shfaqnin lëndime të dukshme duke përfshirë një sy të zi të fryrë, gërvishtje të kuqe në fytyrën e saj dhe mavijosje në të gjithë shpinën e saj, që supozohet se rezultojnë nga veprimet e tij të mëparshme abuzive.

E dashura e Eric Funderwhite

Ish-e dashura u akuzua gjithashtu Eric Funderwhite duke i pështyrë në fytyrë gjatë ditëlindjes, duke pretenduar se ai shpeshherë përdorte thirrje dhe bërtitje për të provokuar konflikte dhe madje kishte kërcënuar t'i jepte fund jetës së saj në një rast. Ajo më pas u zhvendos në një shtet tjetër, siç thuhet në deklaratë.

E dashura e Eric Funderwhite

Një urdhër ndalimi i përkohshëm u zbatua nga 13 nëntori 2020 deri më 28 dhjetor 2020, por më pas u anulua kur asnjë palë nuk u paraqit në seancën gjyqësore në dhjetor.

E dashura e Eric Funderwhite

Eric Funderwhite yjet në një reality show të ri Hulu, i vendosur në vilën e gjerë franceze të Lisa Vanderpump, Château Rosabelle. Seriali dokumenton jetën e përditshme të stafit teksa ata jetojnë së bashku dhe u shërbejnë mysafirëve të shquar të pronës.

Eric Funderwhite

Përpara se të bëhej menaxher i kështjellës në pronat e fshatit francez të Rregullat e Vanderpompës yll Lisa VanderpumpChateau Rosabelle, Eriku ishte përfshirë në një lidhje të trazuar pesëvjeçare. Ish-e dashura e tij ka ngritur akuza të rënda për abuzim dhe sulm ndaj tij.

Lidhja e tyre zgjati nga viti 2017 deri në vitin 2022, gjatë së cilës ata bashkëjetuan në një apartament në Los Anxhelos, një mjedis për disa ngjarje shqetësuese.

Eric Funderwhite

Më 13 nëntor 2020, Erikut Ish-partneri kërkoi një urdhër ndalimi të përkohshëm, duke përmendur abuzimin e qëndrueshëm gjatë viteve të tyre së bashku, siç përshkruhet në dosjet gjyqësore.

Abuzimi i raportuar daton në vitin 2018, sipas gruas, identiteti i së cilës është fshehur nga media. Ajo ka rrëfyer një ngjarje ku Eriku dyshohet se e ka “kapur” qafën pranë automjetit të tyre, për shkak të refuzimit të saj për të vozitur.

Ajo kujtoi në dokumentet ligjore, “E braktisa atje dhe pas kthimit zbulova se ai më kishte shpërndarë rrobat në rrugë. Binte shi, duke çuar në dëmtimin e tyre ose rrënimin e plotë.”

Eric Funderwhite

Në dhjetor 2019, në rezidencën e tyre në Los Anxhelos, ai pretendoi se ajo “e sulmoi atë me një jastëk”, pas së cilës ai “filloi ta mbyste”.

Duke tentuar të largohej nga dhoma, ajo raportoi se ai e “mbyti” edhe një herë për disa sekonda.

Ajo tregoi në dosjet gjyqësore, “Unë e paralajmërova se do të bërtisja, gjë që e bëri atë të më lironte”.

Të nesërmen, për shkak të dhimbjes së qafës, ajo u shtrua në spital.

E dashura e Eric Funderwhite

Me zbardhjen e ngjarjes për personelin e spitalit, ata sugjeruan që të njoftohej policia. Megjithatë, ajo shprehu frikën, duke përmendur kërcënimet e mëparshme me vdekje nga Eriku“Ai më kishte kërcënuar jetën më parë,” vuri në dukje ajo në dokumentet ligjore.

Tre muaj pas incidentit, ish-partneri i tij e përshkroi atë si duke u bërë “madje më agresiv”, duke e nënshtruar atë ndaj “abuzimit psikologjik dhe verbal” që ndikoi rëndë shëndetin e saj mendor.

Në ditëlindjen e saj në 2020, ai thuhet se e “pështyu në fytyrë”, sipas dokumenteve ligjore.

Më pas, më 28 shtator 2020, ajo raportoi se Eriku në mënyrë rutinore “e qortonte dhe nxitte debate”.

Eric Funderwhite

Ai e fajësoi atë për plagosjen e gjurit të tij, një pretendim që ajo e hodhi poshtë, duke çuar në atë që “e hoqi me forcë nga dhoma dhe gati ia përplasi derën në fytyrë”.

Ajo tregoi qëllimin e saj për të kontaktuar policinë, së cilës ai dyshohet se iu përgjigj me kërcënime për ta “shkatërruar”.

Në dosjet gjyqësore thuhet se ai doli nga ambienti, për t'u kthyer shumë më vonë në gjendje të dehur të rëndë.

Më 11 nëntor 2020, ish-partnerja e Eric raportoi se ajo i kërkoi atij të hiqte materialin e rrezikshëm biologjik që kishte sjellë nga vendi i tij i punës. I pa përmendur në profilin e tij në Hulu, Eric kishte një përvojë në edukimin e terapisë me qeliza staminale dhe priti podcast “A Cup Of”, ku ai diskutoi tema të mjekësisë rigjeneruese.

Eric Funderwhite

Ndërsa përpiqej ta zhvendoste materialin e rrezikshëm jashtë, ajo pretendoi se Eric “e goditi në gjoks” përpara se të tërhiqej në dhomën e tij, duke fyer nga pas derës.

Më vonë ai e akuzoi atë se i kishte gërvishtur barkun, një shenjë që ajo pretendoi se e kishte parë natën e kaluar.

Në një incident të mëpasshëm më 16 nëntor 2020, i detajuar në një deklaratë nën betim të dhjetorit 2020, ajo pohoi se ai e kërcënoi në mënyrë kërcënuese jetën e saj nëse ajo ia zbulonte ngjarjet dikujt.

Ajo përshkroi në dokument, “Ai imitoi një armë me gishtin e tij, drejtoi kokën e tij dhe pëshpëriti, “Unë do të të vras”, i ndjekur nga imitimi i tingujve të armëve.”

Eric Funderwhite

Ajo shtoi, “Që nga ai kërcënim, unë kam jetuar në frikë të vazhdueshme.

“Gjatë gjithë vitit, ai më bëri abuzim fizik, verbal, psikologjik dhe financiar.”

Një urdhër ndalimi i përkohshëm hyri në fuqi nga 13 nëntori 2020 deri më 28 dhjetor 2020.

Me gjithë përpjekjet e saj, ajo nuk ka mundur të sigurojë përfaqësim ligjor për shkak të vështirësive financiare, siç përmendet në dokumentet ligjore.

Urdhri i ndalimit të përkohshëm ka skaduar pa asnjë paraqitje në gjykatë më 28 dhjetor 2020, duke çuar në pushimin e çështjes.

Për sigurinë e saj, Erikut ish-i përmendi në deklaratë se ajo u zhvendos në një shtet tjetër me ndihmën e familjes së saj.

Në dokumentet shtesë që i bashkëlidhen urdhrit të ndalimit, Erikut Ish prezantoi ato që ajo pretendonte se ishin komunikime mes saj dhe Erikut motra, e përfshirë në email dhe mesazhe me tekst.

Erikut motra supozohet se i ka besuar ish-it, duke u shprehur: “Ai kthehet në një përbindësh kur ai kalon. Por mbani mend, unë jam me ju 100%, duke ju dërguar një përqafim të madh ariu.”

Eric Funderwhite

Ajo iu lut: “Ju lutemi, përpiquni t'i kërkoni atij ndihmë profesionale. Unë sinqerisht shpresoj se ju mund të bëni një ndryshim. Mos lejoni që ai të shkatërrojë jetën tuaj.”

Duke pohuar vlerën e saj, ajo këshilloi, “[You are] shumë më e vlefshme se kjo. Kur ai sillet në atë mënyrë, ikni sa më shpejt që të mundeni.”

Detaje të mëtejshme Erikut sjelljes, motra thuhet se ka deklaruar se ai “sillet si një fëmijë i llastuar, që ndihet i drejtë për gjithçka, mosmirënjohës ndaj askujt, duke na trajtuar të gjithëve sikur të jemi kukullat e tij”.

Ajo u ankua që ai “e shkel” mbi të sikur të ishte “qilimi i tij” dhe “i thotë gjëra të neveritshme e të neveritshme”.

Duke inkurajuar një qasje proaktive, ajo supozohet se e nxiti atë të kërkonte terapi ose këshillim dhe e siguroi ish-in e tij që “të mbante shpirtin tuaj” dhe ta kontaktonte atë për mbështetje ose një shpatull për të qarë.

“Dërgimi i përqafimeve dhe puthjeve. Do të jesh në lutjet e mia”, përfundoi emaili i saj.