Kylie Jenner

Klea

SHOKUESE: Fytyra e Kylie Jenner rrëzohet pas heqjes së mbushësve…. Ajo duket 60 vjeç!

SHOKUESE: Fytyra e Kylie Jenner rrëzohet pas heqjes së mbushësve…. Ajo duket 60 vjeç!

Kylie Jenner dukej më e vjetër se vitet e saj kur pozonte për foto përkrah Jennifer Lopez gjatë Javës së Modës në Paris. Ylli 26-vjeçar i “Kardashians” bëri foto me yllin e popit 53-vjeçar në sfilatën e modës “Valentino Haute Couture” Pranverë/Verë 2024.

Kylie Jenner

Kylie kishte veshur një fustan të zi pa rripa dhe një xhaketë të ngjashme me pupla. Flokët e saj ishin të stiluara me valë të relaksuara dhe ajo kishte pak grim. J-Lo tundi një fustan të zi me një dekolte argjendi dhe mëngë të rruazave, një palë vathë argjendi verbuese dhe grim sysh të nxirë.

Shtypni luajtjen më poshtë.

Fansat u befasuan kur imazhet u shfaqën në internet, ku shumë e pretenduan këtë Kylie dukej më e vjetër se J-Lo.

Kylie Jenner

Snap-et u bënë një temë e nxehtë në Reddit, ku përdoruesit shkëmbyen mendimet për dyshen e njohur.

Një përdorues i befasuar tha: “Ajo duket më e vjetër se JLo!”

Një tjetër thirri, duke shkruar: “Ajo është pranë një gruaje dyfish të moshës së saj dhe është ajo që duket më e vjetër.”

Kylie Jenner

Një i tretë u pajtua – “Mund të më thoni se ajo dhe JLo janë në të njëjtën moshë dhe unë do t’ju besoja.”

Një person theksoi se manjatja e bukurisë kishte marrë “shumë mbushës” të injektuar në fytyrën e saj gjatë viteve. Përdoruesi pohoi këtë Kylie fytyra ishte “përtej kursimit”.

Kylie Jenner

Kylie është thirrur mes thashethemeve të shumta për kirurgji plastike ndër vite. Ne nentor, Kylie mohoi se ajo kishte hyrë nën thikë për një rindërtim të nofullës dhe heqjen e qepallave. Kylie’s Marrëdhënia me kirurgjinë plastike ka ngritur vetullat që nga procedura e saj e parë e injektimit të buzëve, në vitin 2015.

Kylie Jenner

Kyliee cila aktualisht është në lidhje me aktorin e “Dune”, Timothee Chalamet, foli për pamjen e saj gjithnjë në ndryshim gjatë një interviste me Jennifer Lawrence për Interview Magazine.

Kylie Jenner

Jennifer solli temën prekëse, duke nxitur Kylie për të adresuar thashethemet për fytyrën e saj.

“Do të shoh fotot para dhe pas kur të jem 12 vjec kundrejt 26 dhe vetullat e mia mbushen ndryshe.” Kylie tha. “Unë kam kontur. Unë them, ‘Si mund ta krahasoni fytyrën time 12-vjeçare dhe të thoni se kam rruar nofullën dhe kam hequr qepallat?’

Ajo shtoi: “Unë jam si, ‘Për çfarë po flasim?”

Kylie Jenner

Javën e kaluar, tifozët akuzuan Kylie e mbajtjes së shiritit të fytyrës gjatë pjesëmarrjes në a shfaqje mode. Një prerje e çuditshme ishte e dukshme midis nofullës dhe veshit të yllit të realitetit teksa ajo merrte pjesë në shfaqjen e Jean Paul Gaultier. Një shirit i tillë, i cili përdoret për të tërhequr lëkurën e fytyrës, jep efektin e një ngritjeje të përkohshme të fytyrës. Tifozët e akuzuar Kylie e fshehjes së dëshmive vizuale të shiritit poshtë flokëve të saj të përthyer.

Kylie Jenner

Profesionistët mjekësorë kanë treguar se pamja e fytyrës së Kylie mund t’i atribuohet një tepricë të mbushësit të lëkurës. Për më tepër, specialisti i estetikës Dr. Johnny ka propozuar që shfaqja e një “fytyre të qelbur” mund të jetë gjithashtu si rezultat i përdorimit të tepërt të fillerit. Dr. Johnny shpjegon, “Filer i tepërt në rajonin qendror të fytyrës, veçanërisht në [cheek] zonë, mund të kontribuojë në peshë shtesë në fytyrë dhe të ndikojë në dinamikën e muskujve në atë zonë të mesit të fytyrës, duke shkaktuar një tërheqje nga poshtë dhe duke rezultuar në një pamje si erë e keqe.”